Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Fűtés és klíma szerelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-01-28, 21:29   #11 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Radiátor légtelenítés

Valaha régen a házunk lapostetős volt, a fűtés előremenő vezeték a mennyezet alatt, az automata szelep ép hogy elfért. Akkor figyelmeztettek, hogy ilyen esetekben, tehát amikor a gerinc vezetékre ép csak rá van ültetve a szelep, az is előfordulhat, hogy a szivattyú hatása miatt a szelepnél beszív a rendszer.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-01-28, 22:10   #12 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Radiátor légtelenítés

Ez igaz, de nem a lapos tető és a kis hely miatt van:-) De még a hold Vénusz állása sem befolyásoló tényező.
Az automata légtelenítő automata légbeszívó is lehet, ha a rendszerben a nyomás kicsi és a szivattyú szívott ágán van a légtelenítő, pontosabban ekkor légbeszívó!
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-01-29, 17:43   #13 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Radiátor légtelenítés

Maci81 csak szimplán példát hoztam SBS cimborámnak.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-10-04, 14:18   #14 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-10-04
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
sherpa Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Radiátor légtelenítés

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni.
Nekem van egy társasházi lakásom (3 emeletes házban a legfelső szinten), az egész házban mindenhol van fűtés, de nálam nincs. Már lelégtelenítettem a radiátorokat is (4 db) de nincs eredmény minden hideg. És csak hideg víz van bennük. A radiátor alján van a bejövő és kimenő csonk mind a két végén van egy elzáró amiket 1/4-et lehet nyitni ill. ZÁRNI. Mind a kettő nyitva van. A szelepek beragadására azért nem tudok gondolni mert az elég törvényszerűtlen, hogy mind a négy egyszerre romlik el.
Kérem segítsen valaki, aki tud valami olyat ami eredményhez vezethet és fűtést produkálhat.
sherpa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-10-04, 20:08   #15 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Radiátor légtelenítés

Szép napot!Ez egy szép feladat.Ki kezeli a kazánházat,hőközpontot?A fűtési rendszer nyitott vagy zárt rendszerű,a szivattyú működik,nincs letapadva?
Érdemes lenne lemenni a (kazánházba,hőközpontba),és megnézni a fűtés rendszer nyomás értékét.Ha a ház hagyományos módon épült akkor a nyomás mérőnek 1 .5.és 2 bar felett kellene állni.A gépészeti szerelvények működnek? A fűtési rendszer milyen kialakítású? STB,STB?????????
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-10-05, 14:40   #16 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-10-04
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
sherpa Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Radiátor légtelenítés

Üdv gázpityu!


Ez konkrétan olyan sok kérdés (aminek a felére a választ sem tudom) hogy nem is tudom, hol álljak neki a válaszolásnak. A lényeg hogy a szelep biztos megy illetve az egész kazán jól működik, ugyanis az összes többi lakásban van fűtés.
Van a társasháznak egy külön "szerve" aki a fűtésért felel. Már én is gondoltam rá hogy hétfőn felhívom, őket és utána kérdezek, hogy egyáltalán mi lehet az oka. Egyedül attól tartok, hogy a külön-külön lakásokkal (egységekkel) nem foglalkoznak vagy nem is tudnak hozzászólni, hanem csak az egészhez vagyis a háztömbhöz. Ugyanis szerződés szerint ahhoz nekik nincs semmi közük. Egész egyszerűen csak annyi, hogy ha a lakásközösség megszavazza, a fűtés kezdeti időpontját vagy éppen a végét akkor be van jelentve és ők ki vagy be kapcsolják azt.
sherpa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-02-01, 17:07   #17 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-02-01
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
karczt Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Radiátor légtelenítés

Sziasztok,

Radiátor légtelenítésben szeretnék segítséget kérni. A gondom az, hogy az egyik szobában a radiátor alja hideg a teteje meg meleg. Gondolom levegős a rendszer. A nyomás megfelelő a kazánban (1,5bar). Próbáltam légteleníteni a kis szelepnél de már vagy 10 liter vizet leengedtem, de nem igazán javult a dolog. Mikor engedem a vizet a radiátor légtelenítő szelepénél akkor jön a víz és közbe hallom hogy sziszeg a levegő is kifelé. Mit javasoltok?
karczt nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-02-01, 20:31   #18 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Radiátor légtelenítés

Én ugyan nem vagyok gépész, de nekem ez egyáltalán nem légtelenítési problémának tűnik. A radiátor normális működése során a felül bevezetett melegvíz a radiátorban lehűl, és alul távozik. Ha a radiátornak az alja hideg, és nem tudod felfűteni a szobát akkor lehet, hogy a beszabályozással van a gond. Amikor a teljes rendszert beszabályozzák, akkor az egyes radiátorokat a kilépő csatlakozásnál különböző mértékben lefojtják, a kazánhoz közelebb lévőket erősebben. A leírt problémáról nekem az jut eszembe, hogy lehet, hogy túlságosan le van fojtva a radiátor, vagy a kazán nem ad elég meleget.

Ha hülyeséget beszélek, legfeljebb a gépész kollégák majd fenéken billegetnek
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-02-01, 21:37   #19 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Radiátor légtelenítés

Én a rad szeleppel és az alsó torlóval kezdeném,hogy nyitva vannak e. Utána zárnám a többi radiátort,és csak ezt az egyet kergetném meg,amíg át nem melegszik.Ha van beépítve szűrő vagy iszap leválasztó,akkor azokat is érdemes lenne átnézni.
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-02-02, 06:43   #20 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-02-01
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
karczt Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Radiátor légtelenítés

A lakásban 4 helység van. Ami a kazánhoz közel van ott a radiátorok rendesen át melegednek. A két utolsó szobában enyhébb de a leghátsóba a legrosszabb. Az a szoba rendesen hidegebb mint a többi. Érezhető a különbség mikor belép az ember.
karczt nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
légtelenítés, radiátor, radiátorszelep


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 16:28 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum