Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Munkák az épületen belül > Fürdő, konyha, WC

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-05-11, 22:47   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-05-04
Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 16
Kiosztott köszönetek: 4
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Vilmos Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás WC lefolyónyílás

Látom van többféle lefolyós WC. Elöl, hátul lefolyós. (remélem igy mondják). Melyik a jobb? A hátsós a "csobbantós"?
Bocs a hülye témáért, de tényleg érdekel.
Vilmos nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-12, 17:44   #2 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-05-12
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
golax Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: WC lefolyónyílás

Én a csobbanóst nem szeretem, mert nem tartom higiénikusnak. Én a másik kettő közül választanék. De ez nem szentírás
golax nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-12, 18:29   #3 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: WC lefolyónyílás

Ha már a használatot vesszük a "csobbanóst " és sem szeretem, de ilyenünk van. Előtte a másik volt és .... hogyismondjam ... azzal az a baj hogy jobban terjednek a szagok amig le nem húzod (bocs)
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-12, 18:56   #4 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-05-12
Összes hozzászólás: 18
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
ariel Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: WC lefolyónyílás

Én az alsókifolyású, laposöblitésű wc csészére szavazok.
ariel nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-28, 20:27   #5 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: WC lefolyónyílás

oh abszolurte testhez álló a feladdat mivel szaniteres voltam és ismét leszek
tehát hogy maximálisan kivesézzük jöhet a szakma,
létezik alsó és hátsó kifolyású wc és lapos vagy mélyöblítésű
hogy milyen a kifolyása a wc-nek ez a kiálláson múlik

Ha panel 90% hogy hátsó kifolyásúra van szükséged (ami olcsobb, még ha alföldiről beszélünk is)
ha még nincs meg a kiállás, ahogy a szenyvíz elvezetést a legolcsobban és a legpraktikusabban tudod megoldani az alapján kell a kifolyást megválasztanod, én a drágábbat választanám alsó kifolyást esztétika és tisztántartás miatt!

Ha mély öblitést választasz akkor azt csobbanósnak hívják a kedves vásárlók ezzel a higéniai szempontok miatt nem feltétlen örülnek az emberek, pl nyilvános hely, csobban és lecsap, ki tudja ki ült elöttted az illemhelyen, a lényeg a csobbanósnál ahogy sbs is írta a szagok kevésbé vagy egyáltalán nem terjednek, viszont a víz tele van baktériummal, és ha az lecsap akkor a fenekedre is kerül, vagy még máshova is roszabb esetben és, ha nincs bidéd, vagy a vallásod nem követeli meg hogy minden wc után fürödj akkor bezony betegség forrása is tehát én a mélyöblítést nem szoktam erőltetni!

A lapos öblitésnek egyetlen egy hátránya van a szag! ugye ha nem húzod rögtön a csomagot akkor bezony átjár mindent a kellemetlen szag, még néha a ruhádba is beül(bocsi) azonban a kakipolcosnak emlegetett (laikusok által és mindig olyan aranyosak) több előnye is van pl időseknél vagy akinek aranyere van pl ha székletmintát kell vinned a dokinak, elég ciki a vízben úszó buvárkundit kihalászni , nemcsap le,

tehát mindenki saját igénye hogy az öblitésből melyiket preferálja, a kiállást meg mindig az adott hely határozza meg
és most a minőség! 4 fajta wc minőséget ismerek cersanit, nagyon tuti mondhatám hogy árában tökéletes! azonban csak mély öblítéssel találkoztam eddig ezt a kék barkácsáruházakban lehet kapni

devon impex, ismeretbb nevén devonos wc nemtuti a cersanitnak teljes a beömlése vagyis a perem allatti felületen teljesen öblít a devonon meg mint idézem ám kedves vásárlót " ez mintha 1 szökőkút lenne " kis furatok vannak a perem alatt és azon keresztűl szivárog be a víz hiába van magasra szerelt wc tartályod a víz esését megfogják ezek a furatok és nem fog rendesen öblíteni lehet 2x is le kell húznod a wc-t

+nézzük meg a külsö kiképzését, ugy szoktam mutatni hogy egymás mellé teszek 1 alföldit és 1 devont a devon külseje olyan mintha kézzel faragták volna, rengeteg a hibája! volt olyan aminek szabályosan látszódott, mintha elfogyott volna az anyag vagy csak simán a lepatant letört megcsempült wc-t mázazták be és égették ki sok olyan van aminek a lefogató furata se volt kifurva , igaz sokszor jobb ha szilikon ágyba rögzítik de ha mindenáron csavarozni akarod akkor lehet hogy meglepödsz hogy a furatok helyét nemtalálod

a devonra fél év garanciát adnak, volt hogy a 3.ugyanolyat vitte el a vásárló, mondtam neki ha elsőre alföldit vitt volna akkor a benzine is olcsóbban jött volna ki de kitartott az "olcsó húsnál" és amire viszahozta "az ereszt a wc-t" már majdnem 2 alföldi áránál volt a benzin miatt!+és a +szilikont és a többit nemis számolom!

alföldi: csak pozitív dolgokat tudok elmondani 1.5év alatt 1db-ot vettem visza és azt se azért mert baja volt, bár erre hivatkoztak, azonban tutira biztos vagyok benne hogy nem jól csatlakoztatták és ezért monták hogy szivárog /ereszt
alföldi 10év gari, ha ez idő alatt baja lesz, mindig a vásárlás helyére kell viszavinni a terméket azonban már 1 használt wc-t elég ciki visszavnni, de 10év 10év felkell hívni az alföldi képviselőjét ügyintézőjét, kimegy lecsekkolja és ha tényleg az anyag hibája akkor egy az egyben cseréli, akár még a szerelési költséget is le lehet vele beszélni, de ha már kap az ember 1 uj wc-t én aztmondom az a kis sziló meg vesződés vele, nem nagy kunszt, mintha 1 uj 12-13ezeres wc-t kelene venni
alföldi hátránya hogy nem olcsó, azonban az ára garacia! és én simán aföldit vennék, és fogok is majd

Fali wc. A fali wc-ről anyit kell tudni amilyenekkel én találkoztam mind csak 120 Kg -ig voltak hitelesítve tehát ha ennél erősebb fizikumú a használó akkor ne falit vegyen, mert lehet zsenyvízcsövestűl , csavarostúl a földre fog ülni!+ a fali wc. beszereléséhez nem ajánlott a sok helyen előbukkanó gipszkarton fal, igaz ha már gipszkarton tippelni lehet hogy beépíthető tartályról van szó, aminek nagyon maszív zártszelvény keretet szoktak készíteni és azokon van furat direkt a feli wc-nek,
a fali wc-t csak az esetben javaslom, ha a család nem erős testalkatú

kb enyi, ami a bidéket illeti, én tuti teszek majd a wc-be, nagyon jó nagyon jó közérzetet biztosít ha wc használat után az ember megtudja magát mosdani az adott, helyen, nem kell egyből zuhanyt vennie hogy jólérezze magát!

remélem kiveséztem a témát, ha van kérdés, mindenkinek szívesen reagálok
üdv hyper
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának
karido (2016-01-23), mackosajt (2011-05-22), sbs (2010-06-28)
Régi 2011-06-24, 15:36   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-06-24
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Nikk.Ka Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: WC lefolyónyílás

Hello! Igen ez a csobbanós elég durva dolgokat tud művelni ... már bocsánat de akire rá jön a hosszú cifra és többi plusz helyezkedni hogy ne csobbanjon vissza. Nekem a sörözőmbe volt ilyen. Az pl. könnyen is dugult el ... azt nem is részletezem ...Ugyan olyan büdös volt utána ha nem húzta le mint a másiknál ... Én személy szerint jobban kedvelem a hagyományosat. Ha gond van, akkor van WC pumpa ... és az sem fröcsög össze vissza mint a csobbanósnál ... eddig egyszer volt nagy gáz akkor hívtam a dugulás elhárítást , és akkor ilyen kamerás vizsgálattal kipucolták a sok tampont meg betét amit beledobáltak mert nem tudták mit jelent a Higénés szemetes. :S Szóval ha hetente 2szer vízkövezed meg kicsit a vízpumpával kinyomatod a vizet egy kis Hypot nyomatsz bele akkor a régifajtával sem lesz bajod
Nikk.Ka nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-04-05, 08:53   #7 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-04-05
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
petern Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás WC lefolyónyílás

Sziasztok!
Az anyám fürdőszobájában/WC-jében terjengő bűz miatt leemeltem az (alsó kifolyású) WC-kagylót. Megdöbbenésemre a csatornavég össze-vissza van horpadva, és a kagyló alatti födém sem szilárd, zárt felület, hanem rapszodikusan hol szilárd, hol meg sittel, homokkal van kitöltve csaknem arasznyi mélységben.
Szerintetek rendben van ez így?

A horpadt csatornavég - úgy érzem - eredményezheti a szag megjelenését. Merthogy nincs rendes zárás. Amit az is meg látszik erősíteni, hogy ha egyszerre nagyobb mennyiségő vizet zúdítottam a kagylóba (pl. egy vödörnyi felmosó vizet), alul kicsapott a lé.
Lehet, hogy még a szellőző csatorna sem látja el rendesen a feladatát?
P
petern nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-04-08, 20:50   #8 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: WC lefolyónyílás

Egyáltalán NEM!

Ahogy így leírtad, minden bizonnyal egy szakszerű felújítás kell a wc-nek. Mivel egy olcsó (akciós) wc csésze 6-7e Ft nagyságrendben van, én mindenképp ajánlanám a komplett kagyló cseréjét, új szerelvényekkel (szintén pár ezer forint). Erre nem sajnálnám a pénzt, ha már így alakult.
Viszont ha a födém olyan ahogy leírtad, nem valószínű hogy a szag is gyorsan el fog tűnni, mivel szinte biztos beszivárgott már a szerkezetbe. Ezzel is kell kezdeni valamit mindenképpen. Azaz WC felszed, WC alatti rész (sitt és egyéb) kitakarít, javítás betonozással ügyelve a csatorna elfolyóra, ezzel egyidejűleg ezt is felújítani.
2-3 nap múlva (a beton szilárdulásának függvényében) burkolás, majd a wc csésze elhelyezése az új bekötésekkel. 20-30 évig nem lesz probléma.

Nem tudom mit említesz szellőző csatornán, de ha az a fürdő/wc közepén lévő összefolyó rácsa, az nem szellőző, hanem vízelvezető. Ha ezen keresztül is jönne némi szag az a többi szaniter bűzelzárójában keresendő (tisztítandó).
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-08-30, 14:09   #9 (permalink)
THK
Új tag
 
Csatlakozott: 12-10-29
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 2 köszönetet 1 hozzászólással
THK Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: WC lefolyónyílás

Idézet:
hyper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
alföldi: csak pozitív dolgokat tudok elmondani
én sajnos meg csak rosszat a mélyöblítésű, hátsó kifolyású Alföldiről, ki is fogom cserélni, mert elég volt belőle pár év alatt: rendszeresen csak kavarog benne a víz, nem viszi le a végterméket, 2-3x kell lehúzni, vagy kefével rásegíteni
THK nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-08-30, 21:18   #10 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: WC lefolyónyílás

Öblítő tartályod van,vagy shell szeleped?
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
alsó kifolyású wc, hátsó kifolyású wc, wc típusok

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 14:33 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum