Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Munkák az épületen belül > Fürdő, konyha, WC

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-07-01, 06:26   #1 (permalink)
Támogató
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 125
Kiosztott köszönetek: 30
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
Isutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenni
Kérdés Milyen lesz a konyhabútor?

Milyen lesz a konyhabútor?

Ezt a kérdés az építkezés folyamán már vízszerelő, a villanyszerelő fölteszi.
Tapasztalatom szerint az építtetők nagy részét a kérdés váratlanul éri, pedig a vizes, az elektromos kiállásokat a konyhabútor tervnek megfelelően kell elkészíteni.

Talán érdemes már az alaprajzok alapján megtervezni, megterveztetni a konyhát.
Mi erről a tapasztalatotok?
__________________
Napi cikkek, napi hírek
Isutam nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-01, 11:41   #2 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Milyen lesz a konyhabútor?

Az első amit jól el lehet cseszni, az a lefolyónyílás és a vízbekötések kiállása. Persze akinek halvány segedelme sincs még a leendő konyhájáról, annak nehéz nyilatkozni már ebben a fázisban, viszont nagyon fontos.

Kb 20-30 cm-et még el lehet vele játszani de métereket már nehéz a csatorna esetén, hiszen akkor több konyhabútor hátsó elemét kéne bevágni a csövezés ferde elvezetéséhez, és azt ugye ki szereti, főleg egy átlagosnak nevezhető 200e Ft-os új konyhabútor esetén.

Szerintem itt már észnél kell lenni fejben és legalább tisztában lenni a konyhabútorok alapméreteinek szélességével: kétajtós elem, egyajtós elem alapméret. A kétajtósé lesz ui. általában a mosogató, ahol még mindíg lehet játszani hogyan tesszük be a mosogatótálcát.

A villany sem mellékes, mert igen kellemetlen tud lenni egy konyhabútor mögé kerülő elektromos falicsatt, még ha nem is használjuk akkor is eláll a faltó vagy 1 cm-ert.

Ha pedig használni is akarjuk, bele az elosztó dugója ami + 2 cm miniumum, az már 3cm alaphangon ami eláll a faltól, szóval lehet körlyukat fúrni az előtte lévő szekrény hátuljába, ami persze szintén zaccos, ha az pont egy üvegajtós elem.

Isutam jól látja, TUDNI KELL hogy milyen konyhabútor lesz, hol legyenek a kiállások. Csak tán nem konyhabútort készítesz? Vagy csak elő-készítesz?
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-01, 12:29   #3 (permalink)
Támogató
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 125
Kiosztott köszönetek: 30
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
Isutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenni
Alapbeállítás re: Milyen lesz a konyhabútor?

Nem vagyok bútoros, a kérdés úgy vetődött föl bennem, hogy egy jó ismerősöm kért meg, nézzek rá a honlapjára.
Az említett kérdéssel villanyszerelőként találkoztam.
De láttam már, a vízszerelő arcán is a téboly jeleit, amikor a tulaj közölte nem tudja még hol lesz a mosogató.
__________________
Napi cikkek, napi hírek
Isutam nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-01, 19:25   #4 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Milyen lesz a konyhabútor?

Hmm... ezek szerint a barátod oldala az italex. Kíváncsi lennék az Ő véleményére is hogy hogyan bírják a versenyt az olyanokkal mint pl. az ASKO, ahol példának okáért a hét végi éjszakai vásárban 40e-ért lesz komplett konyhabútor.

Elmentünk megnézni, mert éppen aktuális lenne a dolog és azt kell mondjam, azért a pénzért nagyon is megéri (persze az hogy ez éppen zöld, és az asszonynak ez pont bejön az más kérdés...)

Az első konyhabútorunk mezei MDF-volt. A második már egyedi készítésű, persze az is MDF, hiszen a fa, halandó számára megfizethetetlen, ha konyhabútor alapanyagról beszélünk.

Nos villanyszerelés előkészítés szempontjából, minimum 6 dugalj előkészítés kell:

- hűtőszekrény
- mosogatógép (ha egyszer lesz)
- mikrohullámú sütő
- kávéfőző
- vízmelegítő

ez fix nálunk,
+ a konyha robotgép ha kell,
+ telefon
+ helyi világítás (ok)

szóval a hatot alá is becsültem élből. 8 alá nem szabad nagyon menni egy modern konyhában.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-01, 19:47   #5 (permalink)
Támogató
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 125
Kiosztott köszönetek: 30
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
Isutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenni
Alapbeállítás re: Milyen lesz a konyhabútor?

Igen az oldal a www.italex.hu.
Náluk is érződik a válság. Nyilván az általad említett árakkal nem lehet versenyezni.

A dugaljakat jól számolod, de még bejöhet a képbe a tűzhely, és az internet kiállás az intelligens hűtőnek.
__________________
Napi cikkek, napi hírek
Isutam nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-01, 21:07   #6 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Milyen lesz a konyhabútor?

Idézet:
Isutam eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A dugaljakat jól számolod, de még bejöhet a képbe a tűzhely, és az internet kiállás az intelligens hűtőnek.
Azt ne momd, hogy te már találkoztál internetes hűtővel. Nekem a legutolsó hir a témában egy Tokioi jelentés , miszerint a Japánoknál már régóta működik a rendszer.

Megmondja miből mennyi fogy és bevásárlólistát készít...
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-01, 21:14   #7 (permalink)
Támogató
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 125
Kiosztott köszönetek: 30
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
Isutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenni
Alapbeállítás re: Milyen lesz a konyhabútor?

Én is csak hallottam róla (sajnos)!
De ha lenne, most ott fórumoznék, és kéznél lenne a hideg sör.
Na? Ugye, hogy fel kell készülni a kiállással, biztos ami biztos!
__________________
Napi cikkek, napi hírek
Isutam nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-01, 13:22   #8 (permalink)
Új tag
 
Rod-Nas avatarja
 
Csatlakozott: 10-08-01
Hely: Baja
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Rod-Nas Van már jó hozzászólása
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Rod-Nas részére
Alapbeállítás re: Milyen lesz a konyhabútor?

Sziasztok!

Rutinos konyhabútor beépítőként nagyon sokszor azt tapasztalom, hogy a megrendelő nincs tisztában a meglévő dolgok adta lehetőségekkel. Amikor az igények és a lehetőségek figyelembe vételével elkészítem a bútor terveit, elmagyarázom a mit-miért-mekkorá-t, volt rá példa, hogy húzta a száját. Pedig én elmondtam. Nagyon sok ember nincs tisztában azzal, hogy egy meglévő víz-villany-gáz kiállásokkal sajnos kompromisszumot kell kötni, ha bontani nem akar. Az új épületeknél ajánlatos, ha már megvan legalább a terv, előzetesen nagyjából kitalálni a konyhabútor formáját. Nem is kell feltétlen minden részletét, de ha a vizes-gázos villanyos kolléga kézhez kapja a nagyzolt skiccet, akkor látni fogja, mit hova kell rakni. Sajnos még mindig tapasztalom azt 2010-ben, hogy az előbb említett szakemberek (TISZTELET a kivételnek) rendszeresen a gépek mögé rakják a mindenféle kiállásokat, nincsenek tisztában azzal, hogy ezeket a beépíthető konyhagépeket úgy találták ki, hogy szinte teljesen a falhoz kell betolni. Ott egy konnektornak és dugvillának, vagy akármilyen csapnak és csőnek nincs helye. A szekrényben kialakítani a különböző hozzáférési helyeket az már a bútoros sara, de így lesz tökéletes egy konyhabútor.
Üdv:
Rod-Nas
Rod-Nas nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-01, 14:41   #9 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Milyen lesz a konyhabútor?

Idézet:
Rod-Nas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Rutinos konyhabútor beépítőként nagyon sokszor azt tapasztalom, hogy a megrendelő nincs tisztában a meglévő dolgok adta lehetőségekkel. Amikor az igények és a lehetőségek figyelembe vételével elkészítem a bútor terveit, elmagyarázom a mit-miért-mekkorá-t, volt rá példa, hogy húzta a száját. Pedig én elmondtam. Nagyon sok ember nincs tisztában azzal, hogy egy meglévő víz-villany-gáz kiállásokkal sajnos kompromisszumot kell kötni, ha bontani nem akar. Az új épületeknél ajánlatos, ha már megvan legalább a terv, előzetesen nagyjából kitalálni a konyhabútor formáját. Nem is kell feltétlen minden részletét, de ha a vizes-gázos villanyos kolléga kézhez kapja a nagyzolt skiccet, akkor látni fogja, mit hova kell rakni. Sajnos még mindig tapasztalom azt 2010-ben, hogy az előbb említett szakemberek (TISZTELET a kivételnek) rendszeresen a gépek mögé rakják a mindenféle kiállásokat, nincsenek tisztában azzal, hogy ezeket a beépíthető konyhagépeket úgy találták ki, hogy szinte teljesen a falhoz kell betolni. Ott egy konnektornak és dugvillának, vagy akármilyen csapnak és csőnek nincs helye. A szekrényben kialakítani a különböző hozzáférési helyeket az már a bútoros sara, de így lesz tökéletes egy konyhabútor.
Üdv:
Rod-Nas
Teljes mértékben igazat adok neked, mivel nem olyan könnyű az élet, ha megvan kötve a kezed. Ráadás sajnos azzal sincsenek tisztában, hogy hiába adnak ki több 100 ezer ft-t egy konyhabútorért, akkor is muszáj kompromisszumot kötni.

Köszi az ötletet a tervezéssel kapcsolatban!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-01, 19:56   #10 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Milyen lesz a konyhabútor?

Én is csak az előttem szólókat tudom támogatni, ebben az esetben is nagy jelentősége van az előre gondolkodásnak. Én azt szoktam javasolni, hogy már az épület tervezésekor ki kell találni a konyha alap elrendezését. Már akkor tisztában kell lenni olyan alap dolgokkal, hogy gáztűzhely nem mehet ablak alá. Utána pedig a kivitelezés idején lehetőleg a válaszfalazás előtt, de legkésőbb a szakipar előtt részletesen megtervezni a konyhabútort. Így van lehetőség a válaszfalak esetleges igazítására, és a szakipar ismeri a kiállási helyeket.
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 12:27 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum