Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Fürdő, konyha, WC (http://epitkezes.forum.hu/furdo-konyha-wc/)
-   -   Milyen lesz a konyhabútor? (http://epitkezes.forum.hu/furdo-konyha-wc/159-milyen-lesz-konyhabutor.html)

Isutam 2010-07-01 05:26

Milyen lesz a konyhabútor?
 
Milyen lesz a konyhabútor?

Ezt a kérdés az építkezés folyamán már vízszerelő, a villanyszerelő fölteszi.
Tapasztalatom szerint az építtetők nagy részét a kérdés váratlanul éri, pedig a vizes, az elektromos kiállásokat a konyhabútor tervnek megfelelően kell elkészíteni.

Talán érdemes már az alaprajzok alapján megtervezni, megterveztetni a konyhát.
Mi erről a tapasztalatotok?

sbs 2010-07-01 10:41

re: Milyen lesz a konyhabútor?
 
Az első amit jól el lehet cseszni, az a lefolyónyílás és a vízbekötések kiállása. Persze akinek halvány segedelme sincs még a leendő konyhájáról, annak nehéz nyilatkozni már ebben a fázisban, viszont nagyon fontos.

Kb 20-30 cm-et még el lehet vele játszani de métereket már nehéz a csatorna esetén, hiszen akkor több konyhabútor hátsó elemét kéne bevágni a csövezés ferde elvezetéséhez, és azt ugye ki szereti, főleg egy átlagosnak nevezhető 200e Ft-os új konyhabútor esetén.

Szerintem itt már észnél kell lenni fejben és legalább tisztában lenni a konyhabútorok alapméreteinek szélességével: kétajtós elem, egyajtós elem alapméret. A kétajtósé lesz ui. általában a mosogató, ahol még mindíg lehet játszani hogyan tesszük be a mosogatótálcát.

A villany sem mellékes, mert igen kellemetlen tud lenni egy konyhabútor mögé kerülő elektromos falicsatt, még ha nem is használjuk akkor is eláll a faltó vagy 1 cm-ert.

Ha pedig használni is akarjuk, bele az elosztó dugója ami + 2 cm miniumum, az már 3cm alaphangon ami eláll a faltól, szóval lehet körlyukat fúrni az előtte lévő szekrény hátuljába, ami persze szintén zaccos, ha az pont egy üvegajtós elem.

Isutam jól látja, TUDNI KELL hogy milyen konyhabútor lesz, hol legyenek a kiállások. Csak tán nem konyhabútort készítesz? Vagy csak elő-készítesz?

Isutam 2010-07-01 11:29

re: Milyen lesz a konyhabútor?
 
Nem vagyok bútoros, a kérdés úgy vetődött föl bennem, hogy egy jó ismerősöm kért meg, nézzek rá a honlapjára.
Az említett kérdéssel villanyszerelőként találkoztam.
De láttam már, a vízszerelő arcán is a téboly jeleit, amikor a tulaj közölte nem tudja még hol lesz a mosogató.:D

sbs 2010-07-01 18:25

re: Milyen lesz a konyhabútor?
 
Hmm... ezek szerint a barátod oldala az italex. Kíváncsi lennék az Ő véleményére is hogy hogyan bírják a versenyt az olyanokkal mint pl. az ASKO, ahol példának okáért a hét végi éjszakai vásárban 40e-ért lesz komplett konyhabútor.

Elmentünk megnézni, mert éppen aktuális lenne a dolog és azt kell mondjam, azért a pénzért nagyon is megéri (persze az hogy ez éppen zöld, és az asszonynak ez pont bejön az más kérdés...)

Az első konyhabútorunk mezei MDF-volt. A második már egyedi készítésű, persze az is MDF, hiszen a fa, halandó számára megfizethetetlen, ha konyhabútor alapanyagról beszélünk.

Nos villanyszerelés előkészítés szempontjából, minimum 6 dugalj előkészítés kell:

- hűtőszekrény
- mosogatógép (ha egyszer lesz)
- mikrohullámú sütő
- kávéfőző
- vízmelegítő

ez fix nálunk,
+ a konyha robotgép ha kell,
+ telefon
+ helyi világítás (ok)

szóval a hatot alá is becsültem élből. 8 alá nem szabad nagyon menni egy modern konyhában.

Isutam 2010-07-01 18:47

re: Milyen lesz a konyhabútor?
 
Igen az oldal a www.italex.hu.
Náluk is érződik a válság. Nyilván az általad említett árakkal nem lehet versenyezni.

A dugaljakat jól számolod, de még bejöhet a képbe a tűzhely, és az internet kiállás az intelligens hűtőnek.:D

sbs 2010-07-01 20:07

re: Milyen lesz a konyhabútor?
 
Idézet:

Isutam eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 813)
A dugaljakat jól számolod, de még bejöhet a képbe a tűzhely, és az internet kiállás az intelligens hűtőnek.:D

Azt ne momd, hogy te már találkoztál internetes hűtővel. Nekem a legutolsó hir a témában egy Tokioi jelentés , miszerint a Japánoknál már régóta működik a rendszer.

Megmondja miből mennyi fogy és bevásárlólistát készít...

Isutam 2010-07-01 20:14

re: Milyen lesz a konyhabútor?
 
Én is csak hallottam róla (sajnos)!
De ha lenne, most ott fórumoznék, és kéznél lenne a hideg sör.
Na? Ugye, hogy fel kell készülni a kiállással, biztos ami biztos!:p

Rod-Nas 2010-08-01 12:22

re: Milyen lesz a konyhabútor?
 
Sziasztok!

Rutinos konyhabútor beépítőként nagyon sokszor azt tapasztalom, hogy a megrendelő nincs tisztában a meglévő dolgok adta lehetőségekkel. Amikor az igények és a lehetőségek figyelembe vételével elkészítem a bútor terveit, elmagyarázom a mit-miért-mekkorá-t, volt rá példa, hogy húzta a száját. Pedig én elmondtam. Nagyon sok ember nincs tisztában azzal, hogy egy meglévő víz-villany-gáz kiállásokkal sajnos kompromisszumot kell kötni, ha bontani nem akar. Az új épületeknél ajánlatos, ha már megvan legalább a terv, előzetesen nagyjából kitalálni a konyhabútor formáját. Nem is kell feltétlen minden részletét, de ha a vizes-gázos villanyos kolléga kézhez kapja a nagyzolt skiccet, akkor látni fogja, mit hova kell rakni. Sajnos még mindig tapasztalom azt 2010-ben, hogy az előbb említett szakemberek (TISZTELET a kivételnek) rendszeresen a gépek mögé rakják a mindenféle kiállásokat, nincsenek tisztában azzal, hogy ezeket a beépíthető konyhagépeket úgy találták ki, hogy szinte teljesen a falhoz kell betolni. Ott egy konnektornak és dugvillának, vagy akármilyen csapnak és csőnek nincs helye. A szekrényben kialakítani a különböző hozzáférési helyeket az már a bútoros sara, de így lesz tökéletes egy konyhabútor.
Üdv:
Rod-Nas

Gábor 2010-08-01 13:41

re: Milyen lesz a konyhabútor?
 
Idézet:

Rod-Nas eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 1239)
Sziasztok!

Rutinos konyhabútor beépítőként nagyon sokszor azt tapasztalom, hogy a megrendelő nincs tisztában a meglévő dolgok adta lehetőségekkel. Amikor az igények és a lehetőségek figyelembe vételével elkészítem a bútor terveit, elmagyarázom a mit-miért-mekkorá-t, volt rá példa, hogy húzta a száját. Pedig én elmondtam. Nagyon sok ember nincs tisztában azzal, hogy egy meglévő víz-villany-gáz kiállásokkal sajnos kompromisszumot kell kötni, ha bontani nem akar. Az új épületeknél ajánlatos, ha már megvan legalább a terv, előzetesen nagyjából kitalálni a konyhabútor formáját. Nem is kell feltétlen minden részletét, de ha a vizes-gázos villanyos kolléga kézhez kapja a nagyzolt skiccet, akkor látni fogja, mit hova kell rakni. Sajnos még mindig tapasztalom azt 2010-ben, hogy az előbb említett szakemberek (TISZTELET a kivételnek) rendszeresen a gépek mögé rakják a mindenféle kiállásokat, nincsenek tisztában azzal, hogy ezeket a beépíthető konyhagépeket úgy találták ki, hogy szinte teljesen a falhoz kell betolni. Ott egy konnektornak és dugvillának, vagy akármilyen csapnak és csőnek nincs helye. A szekrényben kialakítani a különböző hozzáférési helyeket az már a bútoros sara, de így lesz tökéletes egy konyhabútor.
Üdv:
Rod-Nas

Teljes mértékben igazat adok neked, mivel nem olyan könnyű az élet, ha megvan kötve a kezed. Ráadás sajnos azzal sincsenek tisztában, hogy hiába adnak ki több 100 ezer ft-t egy konyhabútorért, akkor is muszáj kompromisszumot kötni.

Köszi az ötletet a tervezéssel kapcsolatban!

istvan62 2010-08-01 18:56

re: Milyen lesz a konyhabútor?
 
Én is csak az előttem szólókat tudom támogatni, ebben az esetben is nagy jelentősége van az előre gondolkodásnak. Én azt szoktam javasolni, hogy már az épület tervezésekor ki kell találni a konyha alap elrendezését. Már akkor tisztában kell lenni olyan alap dolgokkal, hogy gáztűzhely nem mehet ablak alá. Utána pedig a kivitelezés idején lehetőleg a válaszfalazás előtt, de legkésőbb a szakipar előtt részletesen megtervezni a konyhabútort. Így van lehetőség a válaszfalak esetleges igazítására, és a szakipar ismeri a kiállási helyeket.


A pontos idő 23:43 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum