Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Födémkészítés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-02-10, 22:37   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-02-10
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Csigazoli Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Kockaház felújítása

Szervusztok!
Én valamikor tavasz végén szeretném felújíttatni kívülről a házamat. Természetesen már rendes hőszigetelést szeretnék feltenni, ha már fel kell újítani. Ezzel egyidőben arra gondoltam, hogy a padlás szigetelésén sem ártana javítani. A ház kb. 40 éves, kockaház, ikersejt téglából építve, a födém betongerendák, horcsík téglával közötte és salakkal feltöltve. A terület mintegy 120 m2 lehet. A padlás nagyjából üres, de nincs lebetonozva és nem teljesen egyenes a felület sem. Nem nagyon használom, nem tárolok semmit sem, habár ez még később változhat.
A kérdésem a következő lenne:
Melyik hőszigetelés lenne számomra a legjobb megoldás, milyen vastag legyen és kb. mennyibe fog ez nekem fájni? Milyen fektetési mód lenne jó?

Persze az oldalfalakról sem döntöttem még, oda is örülnék javaslatnak.
Van kb. 150 m2 oldalfalam és kb. 50 m2 lábazatom. Meg rengeteg nyílászáró.
Nem tudom, az EPS80-as rendszer miben különbözik mondjuk a kőzetgyapot szigeteléstől? Azt már láttam, hogy kőzetgyapottal szigetelni az oldalfalat kb. kétszer annyiba kerül, mint az EPS 80-as polisztirollal. Megéri az árát, ha már annyival drágább? Miért kerül annyival többe? Érdemes kiadni rá annyit? Jobb a hőszigetelése, vagy kevésbé penészedik mögötte a fal?
Tudnátok ezekben a kérdésekben tanácsot adni? Tudom, ez így elég sok volt hirtelen.
Remélem veszi valaki a fáradtságot ezt mind végigolvasni és talán még válaszolni is! :-)
Üdvözlettel:
Zoli
Csigazoli nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-11, 09:16   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Kockaház felújítása

A padlás hőszigetelésére kőzetgyapot, vagy üveggyapot szigetelő lemezt javaslok, oda mindenképpen az a legjobb. A két anyag közötti eltérés minimális, inkább gyártó, és gyártmány függő. A legolcsóbb a paplan változat, de az hosszú idő alatt megrogyhat, kicsivel drágább lehet az egyszerű lemez változat, azt érdemes használni. Mivel ezt házilagosan elhelyezhető, és semmi járulékos költsége nincs számolhatsz csak anyagárral. Alapállásból 20 centit minimum érdemes feltenni, ha van még tőke, akkor 25 centit vagy többet is.

A homlokzati hőszigeteléssel kapcsolatban olvasd végig az alábbi témákat:
http://epitkezes.forum.hu/hoszigetel...igetelese.html
http://epitkezes.forum.hu/hoszigetel...lisztirol.html
Itt csak annyit emelnék ki, hogy én a homlokzatnál is kőzetgyapot párti vagyok a páratechnikája miatt. Régi típusú falazatoknál ennek a jelentősége a páratechnikailag tömörebb anyag miatt csökken. Ha valaki a polisztirolnál marad akkor is javaslom a Baumit Open, vagy hasonló rendszer alkalmazását, mert az a pára miatt lyukacsos, és a tűzvédelmi minősítése is jobb.
Általános szempont, hogy homlokzati hőszigetelést csak rendszerben vásárolni. És ez nem csak azt jelenti, hogy egy kereskedőnél vásárolni, hanem azt hogy egy vakolóanyag gyártónak az adott szigetelő anyaghoz gyártott, és minősített rendszerét megvásárolni. Az aktuális előírások értelmében a homlokzati hőszigetelő rendszer minden elemének külön-külön, és együtt, rendszerként is rendelkezni kell ÉME minősítéssel.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-13, 22:32   #3 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Kockaház felújítása

Én neked a padlásra ásványgyapotot javasolnék 10 cm-t, majd erre +5 cm paplant keresztbe! Ha akarod OSB vel tudsz rajta padlót is képezni!

István én pedig nem biztos, hogy egyet értek veled, vagyis az utolsó mondatodban!

Sajnos akkora árharc van a hőszigetelő rendszerekben, hogy kifelejtik a dűbeleket, igazából sokan megtévesztik a vevőket! Nem adnak annyit egy összerakott rendszerben, ami elég lenne a kivitelezéshez! É azt javaslom a tulajdonosnak, hogy olyan áruházat keressen, akik a kivitelezést is vállalják! Így szerintem a legtisztább a garancia is! Nem reklám, csak egy kicsit, de az én cégem is így dolgozik csak, vagyis anyaggal együtt!

Homlokzatra lehet neked elég egy 10-es polisztirol, ez kb 40%-val olcsóbb lenne mint a kőzetgyapot! A te falazatodon, lehet, hogy nem lenne sokkal előnyösebb a kőzetgyapot, mint az eps!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-13, 22:45   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Kockaház felújítása

Rendszeren ebben az esetben azt értem, hogy egy vakolat gyártónak a ragasztója, színezője, és olyan lemez, amihez ők minősítették, mert így van össze hangolva, így kaphatsz rá garanciát.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-14, 09:49   #5 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-02-10
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Csigazoli Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kockaház felújítása

Sziasztok!
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
Szeretném megkérdezni, hogy ez az egyszerű lemez változat, mit takar? Ez olyan, aminek a tetején rajta van a faforgácslap (ilyet horror áron láttam), vagy ez valami olcsóbb? Tudnátok esetleg valamiféle pontosabb típusmegnevezést is írni, amire aztán rá tudnék keresni?
Az, hogy nálam a régi falazóanyag miatt a páratechnika jelentősége csökken, az mit jelent? Nekem mindegy, hogy polisztirolt, vagy kőzetgyapotot teszek a falra, mert az sem lélegzik jobban? Mit tudok tenni majdan a penészedés ellen? Most egyébként csak a fürdőszobám sarka és a spájzom penészedik (mondjuk az totál). Az lenne az egyik oka a szigetelésnek, hogy ne penészedjek, de ha ez csak jobban előhozza majd, akkor nem sok értelme van.
A padlásra, ha ilyen kőzetgyapot egyszerű szigetelő lemezt teszek, akkor arra is tudok majd ráfektetni mondjuk OSB lapot, ha oda akarok pakolni? Ki fogja bírni? (Ha nem akkor másképpen is meg tudom oldani a pakolást mondjuk, nem probléma.)
A homlokzati hőszigeteléshez és is úgy gondoltam, hogy egy fajta terméket veszek, mert szerintem is az a legjobb változat.

Köszönettel:
Zoli
Csigazoli nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-14, 12:17   #6 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Kockaház felújítása

Az egyszerű lemezen azt értettem, hogy a paplannál szilárdabb, de egyéb követelmény nincs vele szemben (nem kell lépésszilárd, nem kell vakolható ...) ilyen például a Rockwool multirock. Ha erre pakolni akarsz akkor az OSB panel alá lábakat javaslok, pl élére állított pallók formájában.
A páratechnika jelentőségének csökkenését úgy értettem, hogy páratechnikai szempontból az is veszélyes, ha a páralecsapódás a szerkezeten belül történik (a fal belsejében). Ebből a szempontból fontos, hogy a fal egyes rétegeinek milyen a pára áteresztő képessége, és milyen sorrendben követik egymást. A régi típusú falazatok (kisméretű tégla) páratechnikai ellenállása nagyobb mint a moderneké, így kisebb a lehetőség a szerkezeten belüli pára lecsapódásra.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-14, 16:56   #7 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Kockaház felújítása

Én pl lemez alatt eps lemezeket mondtam!

Mutatok egy árat kőzetgyapot és eps rendszerre:

Polisztirol:

10 cm-es homlokzati szigetelő rendszer | Szigetelés | Homlokzati hőszigetelés | Falszigetelés

Kőzetgyapot:

10 cm-es kőzetgyapot szigetelés | Szigetelés | Homlokzati hőszigetelés | Falszigetelés
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-14, 17:07   #8 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Kockaház felújítása

Ezt a lemezt a padlásra beszéltük.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-15, 09:50   #9 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Kockaház felújítása

Hu bocsi István, kicsit le voltam fáradva tegnap, igazából a monitorig alig láttam! Most 3 kávétól már megeredt a nyelvem! A padlásra paroc ásványgyapot szigetelést tudok ajánlani az talán 10 cm és 600 Ft körül van m2-je!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-15, 10:46   #10 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Kockaház felújítása

Javaslom két rétegben elhelyezni!
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
felújítás, födém, födémkészítés, házfelújítás, hőszigetelés, szigetelés

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 02:32 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum