Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Födémkészítés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-04-23, 23:56   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-04-23
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
dkorneel Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás monolit vs e-gerenda

Sziasztok,

bővítésbe kezdtem, és már az elején elkezdtek gyűlni a kérdések.

A bővítés tárgya egy 6x6,7 méter befoglaló méretű szuterén, és felette földszint beépítése.
A tervező az engedélyeztetési tervbe monolit vasbeton födémet írt. A kiviteli tervet még nem készítettem el, de beszéltem egy statikussal, aki inkább e-gerendát javasolt, mivel 6.6 méter fesztávig nem kell e-naplóba kiviteli terv rá, és olcsóbb is. Én mindenütt 5.4 méterrel találkozok. Hol az igazság, hol lehet ennek pontosan utánanézni?
Csak a födémről nem kell ilyenkor tervet feltölteni, vagy a koszorúról sem kell?
Vasalási terv nélkül a kivitelező műszaki ellenőre képes lehet jó minőségű koszorút csinálni?


most ezek közt vacillálok, szeretném összehasonlítani ezeket árban és minőségben:

Előzetes anyagkalkuláció szerintetek megfelelő?
monolit födém:
Ahogy látom lakossági felhasználásra L/30 vastagságú és m3-ként 90 Kg vasalású födémmel szoktak számolni?

e-gerenda:
Mindenféleképpen kettőzött gerendák. Béléstestnek nádép fabetonon gondolkodtam súlycsökkentés/jobb hőszigetelés miatt, erről mi a tapasztalat/vélemény?
dkorneel nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-04-24, 07:40   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: monolit vs e-gerenda

A kiviteli terv kérdését a 191/2009 korm rendelet 22.-23.§ szabályozza. Ez előregyártott gerendánál tényleg a 6,60 m falköz méretet adja meg.
Árban várhatóan az "E" gerenda jobbat fog adni, de nem minden monolit födém váltható ki előregyártott gerendással (bár feltételezem, ha ilyen gond lenne, akkor a kolléga nem vetette volna fel) Az L/30 inkább egy határérték a karcsúságra, az Eurocode alapján ennél vastagabb szerkezeteket tervezünk. Ha már van egy statikus akkor őt kellene megkérdezni, hogy várhatóan milyen paraméterei lesznek a monolit szerkezetnek.
Az "E" gerenda esetén arra számítani kell, hogy a mennyezet rendszeresen megreped a gerenda mentén, illetve a költségeknél azzal is számolj, hogy a monolit födémet nem kell vakolni, csak egy glettelés kerül rá.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-04-25, 09:48   #3 (permalink)
speede05
Vendég
 
Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás re: monolit vs e-gerenda

Szerintem ezt nem lehet kijelenteni, hogy rendszeresen megreped.... Ezt szerintem Te se így akartad mondani.

Helyesen az előfordulhat, hogy megreped, illetve sokszor megreped a jó kifejezés. Nekünk az egész ház E gerendás, kettőzött 6,6-os gerendákkal, és 1 helyen volt, hogy megrepedt, ki lett javítva, és nem repedt újra. Remélem, hogy az új résszel se lesz több gond.
 
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 04:59 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum