Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Födémkészítés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-06-20, 22:30   #1 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás új fődém

sziasztok lehet nehezet kérdezek de biztos vannak it profi kőművesek,és építészek akik tudnak nekem tippet adni mit csináljak és nekimerjek fogni magam kétkezüleg vagy a nagyobb munkálatokhoz hívjak szakit
tehát van egy nagyon öreg talán 150 éves házam elkezdem rakni a lakáskasszát és 4 év mulva abból a kevéske pénzből ami összegyűlik nekifogok és helyrepofozom
a vizszintes szigeteléssel kezdeném mert ennek a háznak nagy a gyanum hogy nincs beton alapja , hanem tégla , igaz nem vizesedik, de látni hogy nemis tökéletes a kátrányos szigetelése... tehát ami a fődémet illeti födémgerendák fából és közte saras vájogos tapaszolás, a helyzet az hogy ez a ház félnyeregtetős ha jólmondom, és hatalmas a padlástér, 3 részre osztva 2 szobár és fűrdőt meg wc-t tudnék kialakítani a padlástérben noh de ehez 1 maszív fődém kellene, mit javasoltok sokan mondták hogy ha fából készitem a fődémet sok pénzt spórolok, azonban a hő és hangszigetelésem, leginkább a hang 0 lesz vagyis mintha a felettem lakó gyerekek a nyakamban sétálnának anyira zajos lesz a ház és ha fa a fődémem akkor a válaszfalak csak gipszkartonból leetségesek, ami a késöbbiekben 1 polc vagy akármi felfűggesztését megnehezítené...
azonban a beton fődémhez nemelég erős a fal, az alap, de már kitaláltam hogy igyis beletoldanék a házba 1 métert oldalt hogy az alsó szinten a mellékhelyiség kialakítása zökkenő mentes legyen és ez a +1 méter toldás normális alappal lesz normális(bemvájog téglából igy ez lehet azegyik teherhordó fal a túloldalon meg építenék házon belól pilléreket(oszlopokat) a tetején keresztbe fut rajta 1 áthidaló amire jöhetnek merőlegesen az emlitett fal végpontjából erre az oszlopos megoldású betonáthidalóra a gerendák majd a kefni(betonbéléstest) és erre már normális válaszfalak, meg a fára pl a fűrdőben nemis tudom hogy mivel kellene ragaszszama csempét, és ez hangszigetelésileg sokkal komolyabb lenne mint a fa lehet az ár emelkedne, mit gondoltok mi éri meg és körülbelül árban hogy jönnék ki?
és hozzáteszem hogy új cserép +uj tetőszerkezetet is kapna a házikó
a ház külsö mérete jelenleg 7.5méter*12.6méter
a kis toldással 8.5*12.6méterre változna a mérete
és néztem neten e betongerendákat csak 6.6métereseket találtam ilyen méretben(hiszabb ami nekem kell) nemis létezik? nem rogyna be a gerenda ekkora tér áthidalásánál? és hogy oldom meg a toldást 6.6méter után
sok a kérdés, lelkes vagyok és nagyon érdeklődő, sok sok mindent sajátkezüleg fogok megoldani, mert nagyon drága manapság minden és a sok mester melón tudok spórolni persze musz. 1-2 dologhoz mestert hívnom nincs mese
minden tip trükk jöhet üdv
hyper
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-21, 06:02   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: új fődém

Szia Hyper!

Amit itt röviden felsoroltál, az nagyjából felöleli a teljes építőiparos szakmai palettát, szóval legfeljebb egy élet tapasztalatát kellene most elmondanom. Szinte minden egyes mondatodra egy oldalnyi tömör infót lehetne összeszedni.
Inkább a lényegre szorítkoznék: amit leírtál az mindenképpen építési engedély köteles, és itt belép a képbe a tervező. Ha megkaptad az építési engedélyt akkor pedig következik a kivitelező az ő felelős műszaki vezetőjével. (Hivatalosan már nem létezik házilagos kivitelezés) Ők tudni fogják, hogy az épületen milyen vizsgálatokat kell elvégezni, és ezek alapján milyen munkákat kell/lehet az épületen végezni.
Többet most nem írnék, mert mennem kell, de ha van kisebb témát átfogó kérdésed, akkor írj. Sejtem, hogy most ez a rövid szöveg is eléggé elkeserítő dolgokat tartalmaz, de mindenképpen őrizd meg a lelkesedést, és az előre gondolkodást, mert nem könnyű időszak előtt állsz. Sok sikert!
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-21, 13:05   #3 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: új fődém

Szia istvan62

Köszönöm az infókat, nagyon sok jó tippet mondtál, tisztában vagyok vele ha bármit is akarnék csinálni a házon, lassan már a festést is engedélyeztetni kell sajnos
noh viszont akkor jön az én álláspontom 3 szakmával büszkélkedhetek, és mindenféle munkát végeztem már, van 1 jó szakmám amiben 7évet töltöttem el, és szomorú ha 7 év alatt nemtudok felmutatni anyi pénzt hogy 1 ilyen projectet kivitelezzek, emiatt kitanulok még 1 szakmát, ami már komoly összegbe fog kerülni hisz nemvagyok 23év alatti és rendelkezem nappalin végzett szakmával csak a tanulmányaim úgy hogy megkerülünk nagyon sok leírást 1.5millió forintba kerül, amiből már a tetőszerkezetet a háznál , igencsak korszerűsíteni lehetne, ha nem 70-80ezer forintos havi bérből kellene gondolkoznom elhiheted hogy bejelentve, lepapírozva és a legprofibb embereket alkalmaznám a feladatra, azonban sajátkezüleg kell megoldani mint ahogy mások is teszik...
vbalószínű a beton födémet választom az álltalam leírt módszerrel ehez kellene nekem valami féle irányár és tipp hogy jó e az elképzelésem, a beton lenne a legtutibb legmaszívabb és legnagyobb élettartammal rendelkező, igaz lehet a fa fődém 2-3xa de 1 életen át birná a strapát
erről mi a véleményed?
üdv
hyper
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-21, 16:12   #4 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: új fődém

Idézet:
hyper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
és néztem neten e betongerendákat csak 6.6métereseket találtam ilyen méretben(hoszabb ami nekem kell) nemis létezik? nem rogyna be a gerenda ekkora tér áthidalásánál? és hogy oldom meg a toldást 6.6méter után
sok a kérdés
Én úgy emlékszem hogy 6.6 m az a leghosszabb betongerenda ami "különösebb" gond nélkül beépíthető, azaz nem kell hozzá egyedi statikai terv. E fölött is létezhet, de ahhoz már egyedi tervek kellenek.

Ez a probléma nálam is megvolt, mert első nekifutásban egy légtérként akartam megoldani a 8 és fél méteres belső távot. Végül is a tervezővel egyeztetve lett belőle egy 5,5 m-es és 3 méteres osztás egy köztes teherhordó fallal.

Mekkora a belső fesztáv amit át kell hidalj?
Viszont azért az elég húzós ha nincs megfelelő alap.

Én azt javaslom fogj meg egy statikust, ráncigáld oda és beszéljétek át a lehetőségeidet. Szerintem több megoldás közül választhatsz, csak az nem lesz mindegy, hogy statikus nélkül esetleg 2 év múlva fog összedőlni a szerkezet...
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-21, 20:07   #5 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: új fődém

szia sbs
tehát pont az án méretem is 8.5méter de mivel vájog tégla házról van szó ahogy irtam 1 teljesen új fal felhúzásával(uj beton alap ezen a falszakaszon) kiválthatnám az 1ik tartó fal oldalát a másik oldalt pedig oszlopok építésével(láttam a neten vannak ilyen oszlop téglák amibe betont kell önteni ha felraktad a kivánt magasságig majd ezeknek az oszlopoknak a tetején végig futattni 1gerendát és megusznám azt hogy a padlóig bontsam a falat, házat...
a tetőt igyis ugyis a födémig visszakell bontsam teljesen az új födémek felrakása miatt és az új tetőszerkezet(uj fagerendák, cserép szigetelés) építése miatt!
igazából száolgattam keresgéltem ilyen írányárakat hjogy menyibe jönnék ki és olyan 1.5millióra saccoltam és 1 issmerősőm is az új födém és az új tetőszerkezet építését,
kaptam 1 statikus telefn számot, amint lesz munkám és jövedelmem felhívom és beszélek vele hogy nézze meg és mit mond
viszont neked mi a tipped menyibe kerülhet ha kihívok a helyszínre 1 statikust és megnézetem vele, gondolom ő nemfog neki álni az alap alá ásni hogy megnézze hogy milyen ezeket nekem kell!? meg ő csak ránéz elmondja mit merre és hogyan kellene és enyi, menyit kérhet el 1 statikus ezért?
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-21, 20:21   #6 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: új fődém

Üdv mindenkinek!

Akkor most megpróbálok mindkettőtöknek egyszerre válaszolni. Nézzük a födémek témakört.
Elsősorban az épület befoglaló mérete még nem jelenti egyértelműen a szükséges gerendák hosszát, lehetnek belső teherhordó falak. Ezzel már az épület részekre van osztva, és rövidebb gerendákban lehet gondolkodni.
A fafödémnek mindenképpen előnye hogy olcsóbb, de ez nem egyenes arányosság. Egy tagolt tető esetében, ahol a tetőt jó lenne letámasztani a födémre, ott a különbség csökken. Hátránya még, hogy a nyári hőfékezéshez nincs hőtehetetlen tömege, valamint az esetleges későbbi tetőtér beépítés is bizonytalanabb.
Nehéz födémek:
Ha beton födémről beszélsz az lehet gerendás, vagy monolit (helyszínen zsaluzott, vasszerelt, betonozott) Ez utóbbinak egyedi változata a profipanel.
A régebbi gerendás födémek tényleg 6,0 (6,60)- falközig mentek, a Porotherm már 7,0-ig, a magasított "E" gerenda 8,0-ig, a Nádép Fabeton, ill a Leier mesterfödém 10,0-ig gyártja a gerendáit. Viszont az aktuális rendeletek 5,40m fesztávtól kötelezően előírják gerendás födémhez is a kiviteli tervet, bár ezt nem sokan tartják be. De azt sem árt tudni, hogy a terhelés függvényében már a régi "E" gerendás födémre is a gyártó 5,40 fölött előírta a gerenda kettőzést, és a többinél is megvannak az ehhez hasonló előírások. Ezek alapján én azt javaslom, hogy a gerendás födém esetén minimum statikus tervezői egyeztetés, a monolit födémnél pedig még szakképzett kivitelező esetén sem szabad elkezdeni a munkát részletes statikai födémterv nélkül.
Én magam tervezőként a monolit födém híve vagyok, mivel azt lehet a leginkább az épület adottságaihoz igazítani, és az adja a legnagyobb szabadságot az alaprajzi kialakításban. Arra is számítani kell, hogy a monolit födém drágábbra jön ki mint a többi változat.
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-24, 13:09   #7 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: új fődém

istvan62 köszönöm a választ, ez a monolit jólhangzik, akkor ha jólértelmezem önhordó lenne, és nagyon masziv nemrepedezne a menyó mivel teljesen egybe van öntve.. ez a legtutibb megoldás csak kérdés hogy 100m2 nél mekkora költsége kerül ez összeségében..
a másik megoldás ha maradok az E betongerendáknál hogy toldás után a toldott fal ugye erős alappal rendelkezne ez lehet az 1ik tartófal, majd az említett oszlopok a túl oldalon, és lebontom a középső falrendszert , ások neki alapot készitek neki beton alapot, majd ujrarakom rendes téglából és igy nem kell 8.5méteres áthidalok, hanem meglenne osztva a födém beépítésére szolgáló tartó fal felületek...
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-24, 13:27   #8 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: új fődém

Szia hyper!

Most látom, hogy valószínűleg az előző bejegyzésemet veled párhuzamosan írtam, csak te előbb küldted el.
Ezzel a vályogfallal, és erősítő pillérekkel már tényleg elértünk arra a szintre amit már csak a helyszín tényleges ismeretében érdemes folytatni, mert egyéb kihatásai is lehetnek a dolognak. Az, hogy egy statikus mennyit kérne el egy ilyen tanácsadásért, az megint elég bő téma lehet, mert itt sem biztos, hogy a tanácsadás a lényeg, sokkal inkább a terv elkészítése.
Egyébként ha további részletek érdekelnek, akkor vegyük fel a közvetlen kapcsolatot, én építész tervező vagyok, statikus jogosultságom is van.
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-17, 09:44   #9 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-17
Összes hozzászólás: 18
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
mbaker Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: új fődém

Helló!Nekem szintén fagerendás a fődém.Érdeklődnék milyen lehetőségek vannak arra,hogy ne kelljen a gerendákat kicserélni?Építenénk egy fürdőt is és azt lapozni kellene!Előre is köszönöm!
mbaker nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-17, 11:08   #10 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: új fődém

Alapvető feltétel, hogy a gerendák egészségesek legyenek. (rovarkár, penész, korhadás) Ez csak a teljes feltárás után derül ki. Ezek után jön a következő kérdésként a szerkezet teherbírása, tehát, hogy a fagerendák teherbírása megfelel a tervezett beépítés terhének hordására. Nem szabad elfelejteni azt a szempontot sem, hogy a régi fafödémes szerkezeteknél a födém, és a tetőszerkezet egy szerkezeti egységként működik, tehát, ha a beépítés során a tető oszlopai rossz helyen vannak, és kiváltást kell készíteni, akkor alaposabb tervezésre lehet szükség, ami a födémet és a tetőt is érintheti, Ezekről csak szakember, lehetőleg statikus tud helyszíni szemle alapján pontosabbakat mondani.
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
mbaker (2010-09-17)
Válaszol


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 20:18 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum