Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Födémkészítés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-04-12, 09:14   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 17-04-12
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
KGery Van már jó hozzászólása
Jó ha tudod! Parketta és födém felújítása/javítása

Sziasztok!

Födémmel kapcsolatban lenne kérdésem hozzátok. Budapesten nagypolgári lakás felújítását tervezem (kb 1910-ben épült a ház), és parketta, illetve födémfelmérést végeztem nemrég. Amit tapasztaltam: laminált parketta, valamint tölgyfa parketta alatt elhasznált párnafákat(?) találtam, mik hosszú, de vékonyabb fagerandákhoz voltak rögzítve. A párnafák között, valamint a fagerendák alatt egy nagyjából 30-35 cm mélyen kohósalak/bontási sitt található. Ennek az anyaga elég száraz volt, iszonyatosan porzott. És ez alatt szilárd felületet találtam, érzésem szerint ez volt a betonfödém.

A kérdésem az lenne, hogy milyen megoldást válasszak a födém/parketta alapzat felújítására?
1) Érdemes-e eltávolítani ezeket a kevésbé jó állapotú párnafákat, illetve fagerendékat, majd a teljes salakot kitermelni? Mivel pótoljam a kelezkező majdnem 40cm-es helyet? (lakás belmagassága 340-350 cm)
2) Vagy csak a párnafákat távolítsam el, egy kevés salakkal együtt, majd annak a helyét pótoljam egy vastagabb polisztirollal (5-10 cm ?), majd ezt betonozzam 4-5cm mélyen?
3) Esetleg csak a párnafákat pótoljam jobb minőségű fákkal, majd arra OSB lapot fektetve betonozzam azt?

Köszönöm előre a válaszukat, nagyon várom a hasznos tanácsukat!

Üdv.
KGery nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
felújítás, födém, kohósalak, parketta, polisztirol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 00:48 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum