Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Födémkészítés (http://epitkezes.forum.hu/fodemkeszites/)
-   -   Gipszkarton álmennyezet (http://epitkezes.forum.hu/fodemkeszites/1130-gipszkarton-almennyezet.html)

ThomasCDR 2013-07-16 14:31

Gipszkarton álmennyezet
 
Sziasztok!

Újonnan épülő házamban szeretnék E-gerendás,béléstestes födémre álmennyezetet készíteni.
A kérdés hogy a direkt függesztőket muszáj e a betongerendához,annak megfúrásával rögzíteni,vagy van e más megoldás,esetleg béléstestbe.
Megmondom őszintén nem szívesen fúrom meg a gerendát,hisz az mégiscsak tartószerkezet.
Bár pár helyen jártam és ott a gerendáb fúrták beütőékkel.
Gondoltam hogy béléstestbe gipszkarton tiplivel ami a kefni falába kapaszkodna,csak az nemtudom hogy bírná e.
Csak az önsúlyát kéne elbírni,plusz terhet nem akarok rá tenni.
Ja és ha a gerendát kell mégis megfúrni,melyik részén a legcélszübb?
Megmaradt garendán méregettem és a szélétől 6cm-re a két vas között lenne a legkisebb "kár" szerintem.

Előre is köszi!

Üdv.: Tamás

ThomasCDR 2013-07-16 14:37

re: Gipszkarton álmennyezet
 
Ja és mégvalami,az álmennyzetbe (kb 5cm,direkt függesztővel) ilyen esetben érdemes e hőszigetelést és hőtükör fóliát tenni,esetleg csak fóliát,vagy semmit se,mert ahány helyen olvasok annyi félét irnak.
Egyszintes a ház,padlás nincs használva,oda biztos hogy lesz gyapot,vagy rocell.
Csak lehet érdemes lenne üresen hagyni a kartonnál nehogy páralecsapódás legyen,meg az átmelegedő födém is visszasugároz ha fölötte le van szigetelve szerintem,meg a légrés is szigetel valamilyen szinten nem?

Köszi!

Üdv.: Tamás
Köszi

istvan62 2013-07-16 19:23

re: Gipszkarton álmennyezet
 
Szia Thomas!

Véleményem szerint jók a megérzéseid a feladattal kapcsolatban. A gerenda megfúrását nem tartom szerencsésnek, mivel egy nagyon karcsú, érzékeny szerkezet. A béléstestbe viszont lehet rögzíteni, ekkora terhet elbír. (Mellesleg a födémen sem úgy járunk, hogy csak a gerenda fölé lépünk)
Az álmennyezet fölé nem tennék szigetelést (belső oldali hőszigetelés problémakör, amit a válaszfal megszakít), egyszerűbb a külső oldalra, a födémre megfelelő vastagságút teríteni. Egy hőtükrös fóliát el tudok képzelni, de nem tudom mekkora lenne a nyeresége.

ThomasCDR 2013-07-17 21:53

re: Gipszkarton álmennyezet
 
Köszi a gyors választ!
Azt hiszem akkor egyet értünk!:-)

GyPisti 2014-08-11 12:45

re: Gipszkarton álmennyezet
 
Sziasztok!

Fafödém gipszkartonnal történő eltakarása esetén a későbbi födémhajlás okozta repedés a karton és a fal találkozásánál eltakarható-e valamivel vagy van-e rá valamilyen végleges megoldás,hogy ne kelljen állandóan kifesteni a lakást?Előre is köszi a válaszokat!

Zsigmond2 2015-06-22 17:26

re: Gipszkarton álmennyezet
 
Üdvözletem mindenkinek .Egy olyan kérdésem lenne ,mégpedig gipszkarton helyett osb lapot szeretnék tenni rakhatok e fölé párazáró fóliát valamint elég e a 8 mm-es osb vagy kell e a 10 miliméteres.Valamint mitől függ hogy milyen függesztőt használunk a magasság figyelembe vétele nélkül.

istvan62 2015-06-22 21:56

re: Gipszkarton álmennyezet
 
Szia!

Nem látom akadályát sem az OSB-nek, sem a párazáró fóliának, de mi lenne ennek a célja? Arra készülj fel, hogy a toldásokat nem tudod olyan jól eltüntetni, mint a gipszkartonnál. A lap vastagsága összefügg a függesztő bordázat sűrűségével, erre vonatkozó tapasztalatot nem tudok mondani. Ha a bordatávhoz képest túl vékony a lap, akkor egy idő után behullámosodik a felület

Zsigmond2 2015-06-24 17:44

re: Gipszkarton álmennyezet
 
Köszönöm a választ.A por ellen gondoltam a fóliát régi funérlemez van most és hullik a por.Erre a behullámosodásra nem is gondoltam lám milyen jó "az Öreg " a háznál.

istvan62 2015-06-24 17:54

re: Gipszkarton álmennyezet
 
Pedig ez a hullámosodás fontos szempont. A Rigips a gipszkartonnál is azt mondja, hogy a függőleges felületen (falburkolat) a bordatávolság 60 cm, a mennyezeten 40 cm. És itt nem a borda teherbírása a kritikus.

Zsigmond2 2020-12-17 15:59

re: Gipszkarton álmennyezet
 
Üdvözletem!Van egy fafödémes családi ház!Fürdő konyha előtér!A kérdésem a következő lenne kell e tűzgátló gipszkarton a mennyezetre?Mi az előírás?Ha nem akkor mi indokolja hogy nem elég a standard!


A pontos idő 10:13 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum