Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Födémkészítés (http://epitkezes.forum.hu/fodemkeszites/)
-   -   A padlásdeszka milyen vastag legyen? (http://epitkezes.forum.hu/fodemkeszites/1088-padlasdeszka-milyen-vastag-legyen.html)

FeketeFarkas 2013-05-02 09:49

A padlásdeszka milyen vastag legyen?
 
Sziasztok!

Most jutottunk oda, hgoy a padlást ledeszkázzuk. Eddig csak a gerendák vannak, köztük betömködve a szigetelés (üveggyapot), alatta a fólia, az alatt a gipszkarton. Ez a padlás így nem járható, a gerendákon szoktam lépegetni ha kell valami. Szeretnék rajta rendesen járni és tárolásra is használnánk, ezért gondoltam a gerendákra keresztben deszkát csavarozni. Milyen vastag deszkát érdemes ehhez venni?

Köszönöm a segítséget.

Zsuzsa 2013-05-02 10:20

re: A padlásdeszka milyen vastag legyen?
 
Amire pénze van, értelemszerüen, legalább 2, 5 cm vastag legyen.

istvan62 2013-05-02 10:26

re: A padlásdeszka milyen vastag legyen?
 
Mivel a tartóbordák általában ~ 90-100 cm sűrűséggel vannakkiosztva, megfelel a normál colos deszka (2,5 cm) Ha van helyed a felszállításra, akkor lehet 16 mm OSB is. Arra azért felhívom a figyelmed, hogy ezek a tartóbordák általában nincsenek jelentős terhelésre méretezve, szóval csak diszkréten azzal a rámolással.

FeketeFarkas 2013-05-02 12:13

re: A padlásdeszka milyen vastag legyen?
 
Köszönöm a válaszokat. OSB sajnos nem nagyon fér fel. A gerendák, amire rakni akarom 10x10 cm-ek. nagy súlyú dolgokat nem akartunk felrakni, bár ez relatív. Főleg a kinőtt gyerekruhák, bicaj, babakocsi télen a medence meg a kerti bútor, befőttesüveg ilyesmi menne fel.

sbs 2013-05-02 15:06

re: A padlásdeszka milyen vastag legyen?
 
Én valami vastagabb lambériát ajánlok deszka helyett amin még járni lehet, illetve valamilyen nútféderes faanyagot, ezáltal nem lesznek rések a padlózatodban. Ha további borítást nem tervezel, mindenképp gyaluld meg az egyik oldalát, különben nem tudod majd felseperni rendesen és állni fog a por a résekben.

Nekem OSB-van fönt az nagyon bejött, mert egyszerűen és gyorsan rögzítettem, igaz még akkor került fel a padlásszintre, amikor épült a tetőszerkezet. Most már én sem tudnám felvinni...

Zsigmond2 2013-05-02 15:52

re: A padlásdeszka milyen vastag legyen?
 
Szerintem ez a vastagabb lambéria dolog jobb megoldás amit sbs ajánl.Ha gyengének bizonyul alá élére állított tetőlécet terheléstől függően stáfnit lehet alá rakni a gerendákra merőlegesen 30-50 cm enként .A hajópadló, lambéria méretéhez beállítva hogy a vágási veszteséget csökkentve.Plusz funkcióként ha a szigetelés a gerendák tetejéig ér marad egy szellőzőréteg és a kártevő rágcsálók is nehezebben jutnak be a födémbe.

istvan62 2013-05-02 16:06

re: A padlásdeszka milyen vastag legyen?
 
kicsit tegyük tisztába a fogalmakat:

A lambéria nútféderes, de összeillesztés után a felülete sem lesz teljesen sík.
Ami járó felületnek készül, úgy, hogy a felső felülete zárt hézagokkal sík legyen az a hajópadló.
Mindkettő vékonyabb a deszkánál, a legvastagabb is a colos deszkából készül, gyalulással, tehát vékonyítjuk. A lambéria vastagsága akár 10 mm körüli vastagságig csökkenhet.
A deszka vastagsága 1 col = 2,5 cm
A palló vastagsága 2 col = 5 cm

Zsigmond2 2013-07-22 19:13

re: A padlásdeszka milyen vastag legyen?
 
Üdvözletem!Egy olyan kérdésem lenne 3.5 méteres fesztávolságon 20x15 cm -es fenyőfagerenda 60 cm-es tengelykiosztással rajta colos 2.5 cm deszkaborítás mekkora terhet képes elviselni négyzetméterenként.Magyarul mennyi kukoricát lehet felhordani a padlásra???

istvan62 2013-07-22 21:54

re: A padlásdeszka milyen vastag legyen?
 
Egy ilyen méretezés kicsit összetettebb kérdés, a szerkezet részletei sokat befolyásolhatnak, és függ a felfekvések kialakításától is, ellenőrizni kel a lehajlást is. Így csak egy közelítő, feltételezett számítást lehet végezni. (A 20*15 remélem 20 cm magas, és 15 cm széles)
Durva számítással kb 400 kg/m2 terhet el kell bírnia, ha minden része rendben van.

Zsigmond2 2013-07-23 06:24

re: A padlásdeszka milyen vastag legyen?
 
Durván erre voltam kíváncs István köszönöm.


A pontos idő 13:57 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum