Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Munkák az épületen belül > Festés, mázolás, tapétázás

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-05-11, 22:43   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-05-04
Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 16
Kiosztott köszönetek: 4
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Vilmos Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Festés házilag

Érdekelne, mire ügyeljek festéskor. Mi az a hiba amit egy amatőr mindíg elkövet? Gondoltam kifestjük a nappalit gyakorlásképpen (hogy az új házon már jobban menjen) amúgy is elég régi a tapéta.
Vilmos nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-13, 07:41   #2 (permalink)
Fórumtag
 
Csatlakozott: 10-05-04
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 32
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Rudi Vannak jó hozzászólásaiRudi Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Festés házilag

Mi pont most festettük ki az előszobánkat és a konyhánkat. Nálunk kaparás és glettelés ia volt. Ezeket szakember csinálta. Nem bántuk meg. A festést mi. Azt megbántuk. Többe kerületek a hozzá való eszközök majdnem, mint amennyi a munkadíj lett volna, nem beszélve az időről.
Rudi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-13, 09:34   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-05-12
Összes hozzászólás: 18
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
ariel Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Festés házilag

De, jó téma ! No aszobafestő barátom a következőket mondotta:
"Az embernek általában az építkezés végére fogy el a pénze, így a festés már házilagos kivitelezésben készül. Pedig milyen fontos a minőségi festés az elkészült házon. A futószallagról legördült új kocsi is a gyári fényezéssel a legszebb, nem a sufniban dukkózot házi pacsmagolással." - szerinte....
ariel nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-14, 10:57   #4 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Festés házilag

Valóban igy van. Sajnos amikor MAGAM próbálkoztam vele - mondván ez semmiség, festeni mindenki tud.... megismerhettem a foltos falakat...
Aztán és is szóltam egy ismerősömbek (festő) és lefestette folt nélkül. Hogy hogy csinálta ne kérdezd, ez a szakmája.....
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-21, 21:13   #5 (permalink)
Fórumtag
 
Csatlakozott: 10-05-18
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 59
Kiosztott köszönetek: 8
Begyũjtött 7 köszönetet 7 hozzászólással
szita Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Festés házilag

Minden szakmának van egy kicsi fortélya, a festésnél a szép felület után, amit gletteltél, és csiszoltál, surlófénynél ellenőriztél(a falhoz közel rakod a lámpát, lehetőleg irányított fényű legyen, ne szórt) Akkor jön a falfix!! Alapozó ami leköti a port és egyenletes nedvszívóképességet ad a falnak. A szineket kikeverve, vagy készen megvéve, szinte tejfölösen minimális higitással kell hengerelni. Lehetőleg 2xer. Ezeket betartva nem lesz se folt, se átütés, stb hiba. A lényeg falfix, és tejföl sürű festék.
szita nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-22, 06:44   #6 (permalink)
Törzsvendég
 
Lerin avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-19
Összes hozzászólás: 26
Kiosztott köszönetek: 4
Begyũjtött 5 köszönetet 4 hozzászólással
Lerin Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Festés házilag

Egyébként ha már henger, akkor legalább az legyen jó minőségű. A teszkógazdaságos csodákkal leginkább csak a padlót lehet festeni, mert orrán-száján folyik belőle... minden.

Vállalkozó szellemű kollégák próbálkozhatnak a korongecsettel (mindenképp állatszőr, NEM műanyag). Ekkor azonban legyen a festék kicsit hígabb, mint hengernél. És nagyon vigyázzunk a megfolyásokra, mert ha nem vesszük észre, csúnya marad. Célszerű továbbá, hogy a festés iránya legyen rétegenként merőleges. És az utolsó réteg lehetőleg legyen vízszintes irányban festve. Ez azért jó, hogy az ecset okozta bordák ne legyenek merőlegesek a napfényre, mert akkor egy kis árnyékot hagyhatnak, ezzel csíkos hatást keltve.
Lerin nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2010-05-22)
Régi 2010-06-28, 20:40   #7 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Festés házilag

itt is sok a vélemény és tapasztalat szita nagyon jó dolgokat mondott, azonban a falfix, amit én mélyalapozóként ismerek, pl vályogfalnál halál, mivel 1 olyan réteget képez a falon ami nem lesz légáteresztő, bepenészedne a szellőzésigényű vályogfal, tehát nem mindenhol jó a mélyalapozás, ahol nem lehet ott minimum 2 réteg fehér alapréteget kell felvinni és igy homogén alapot kapunk amire majd mehet a színes festés, tejfől sürüség nagyszerű ez is elhagzott, és minimum 2 rétegben (én 3-ban szoktam) és tuti nem lesz foltos,

ott szokták eltolni hogy úh, milyen sűrű akkor ketté öntöm és elég lesz a nappalira is jól fehígítják, és csak ott takar ahova vastagabban kerül, vagy ahol nem kevertük el eléggé, és a henger többet szedett fel a hígitattlan festékből...
házilag is nagyon szépet lehet alkotni, nekem sikerült és volt olyan szitum is amikor 3 réteg meszet vakartam le és arra ment a glett, és a glett már 1 régebbi megfagyott glett volt, amit gyönyörűen lerántott az eger, ekkor jött a drága glett vásárlás, 1 réteggel a rossz minőségre és úgy megfogta a falfelületet hogy a festék nagyon kevés helyen rántotta le a glett anyagot, majd ezeket a helyeket ha kiszárad a fal ujraglettelni javítani és mehet rá megint festék és kész,

én se a festést se a burkolást nem biznám szakira, lehet nem lesz olyan tökéletes, de úgy érzem hogy összehasonlítva 1-3 szakiéval igaz 2x anyi ideig csinálom de a wc-m padlóburkolata tökéletes lett! igaz olasz nagyon dárga jó minőségű csempéből
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2010-06-28)
Régi 2010-06-28, 22:48   #8 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Festés házilag

Azta Hyper... lemaradtam valamiről? Te festő vagy? Nagyon kened-vágod ezt a témát :-)))
A gletteléssel egyébként nekem sincs bajom, csak utána a csiszolást utáltam mindig. Azt a finom port mindenhova beeszi a penész... szóval nem egyszerű eltakarítani.
Nem csak az a baj, hogy a helyszínen porol, hanem a nyitott ajtón át mindenhova elszáll a lakásban. Tavaly volt egy kis felújítás a tetőtérben: glettelés + festés.
Pár hete szétszedtem a TV-t egy kis karbantartásra, mivel zajos volt a kép, és azt hittem rosszul látok, annyi fehér apró por volt lerakódva az IC-k között. Ráadásul ezt még nem is egyszerű eltávolítani, lószőr ecset és porszívó kell hozzá, meg némi nagynyomású levegő...

Szóval feltalálhatnák már a pormentes falcsiszolást
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-29, 12:13   #9 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Festés házilag

szia lassan eljön az idő hogy bemutatkozzak, nem vagyok festő, de nagyon sok mindent csináltam már falaztam, építettem stb, legutobb barkácsáruházban dolgoztam mielött kimentem külföldre szerencsétpróbálni de hazais jöttem, innen a sok ismeret, noh meg az érdeklődésem, kivitelezésben nem nagy képűség de erősnek érzem magam, a saját laikus sziintemen, bármibe belemere fogni, egészséges határok között, de amihez átlag emberek mestert hívnak én azt megcisnálom hogy a költségeimen spóroljak és inkább megveszem a drágább jobb minőségű anyagot és jobbat létrehoizok hisz a munkadíjat az anyagba fektetem, és igyis rengeteget spórolok
ami a csszolást illeti, bármit cisnál az ember annak vannak következményei, mint a festésnek is festék szag lesz a lakásban por stb , de ez a széáp benne amugy már létezik illatos festék is nagyon tuti ezt leginkább oda szoktam javasolni ahol pici gyerek van , nehoyg érzékeny legyen a festék szag miatt valamire, persze ezekben van szín korlát... a porra, van megoldás, vannak olyan csiszoló gépek amik felvannak szerelve porzsákkal, sőt én már láttam 1 helyen ahol zuhanykabint raktam össze konkrétan erre a dologra ilyen porszívó féle, csak persze jóvbal nagyobb gépet és csiszoláskor ezzel szívták el a port, meló közben nemláttam de létezik, 1 szaki kellene erre aki már dolgozott ezzel és az kifejthetnék a működési elvét,de hasonló mint amikor fursz 1 csavarnak lyukat a falba odatartod a porszívot és elszivja a port, szinte sehováse megy por csak a gépbe
Ic -re tökéletes a kompreszor és ha nagy a gáz az cset is megfelelő
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-04, 22:11   #10 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Festés házilag

sziasztok van közöttünk festő?
mert én sok festőt kérdeztem, és az lesz a végeredménye hogy csinálom a magam módján de itt is megérdeklődném
és jön a konkrét példa
vegyes építésű ház, vájog tégla tehát meszelt falak kivűl belül a szellőzés miatt

a mészzel csak pasztel színeket tudok elérni de a célom ezzel ellentétes
tehát diszperzittel guritom a feületet amit színre kevertetek!
elötte mivel a mész megmarná a festéket a trilaknak létezik olyan mélyalapozója ami megfogja a mész maró hatását de légáteresztő marad a bevonat mivel a vályog alap követelménye és erre tolom a diszperzitet. persze elötte csiszolom a felületet és glettelem a repedéseket mielött bármit is tenék

tehát szakik véleményt várok
sok festőt meghalgattam de mindenki mást mondott amit én írtam számomra meggyőző de ellenérveket is szívesen meghallgatnék, ha billennie kell a mérlegnek
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
fafesték, falfesték, festék, festés, lazúr, lazúrfesték

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 02:40 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum