Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Falazás (http://epitkezes.forum.hu/falazas/)
-   -   Hozzáépítés! (http://epitkezes.forum.hu/falazas/751-hozzaepites.html)

bundi 2012-03-28 18:46

Hozzáépítés!
 
Sziasztok!

Szeretnék a kazánházamhoz garázst építeni.
Azt szeretném hogy a meglévő kazánház fala lenne az építendő garázs egyik fala.
A kérdésem az lenne hogy a meglévő falhoz hilyen módon kapcsolja hozzá az új falazatot és az alapot? Annyit tudok hogy a falat kötésben kell mellé rakni de jó lenne ha pontosabban el tudnátok mondani a folyamatot.Pl: Az alapotössze kell-e kötni a régi alappal?

Üdv:Bundi

istvan62 2012-03-28 20:08

re: Hozzáépítés!
 
A korrekt megoldás szerint minden szinten minden szerkezetet a saját jellemzőinek megfelelően összekapcsolsz a neki megfelelő meglévővel. Pontosan úgy, ahogy egy új építésnél is csak különleges okok miatt szakítod meg az egyes szerkezeteket.
Az alap szintjén ez azt jelenti, hogy a meglévő alapba lyukakat fúrsz, és beütött, beragasztott betonvasakkal kötöd össze az új szerkezettel. a falazásnál csorbázat vésést kell alkalmazni. A koszorúnál szintén vasakkal kell összekötni, de ott a kisebb keresztmetszet miatt jobban oda kell figyelni. Elképzelhető a befúrt fém tőcsavar megfeszítése, és ahhoz csatlakoztatni az új koszorú vasalatát. Ha van rá lehetőség, a legjobb megoldás az, ha az új koszorút úgy alakítod ki, hogy a meglévő koszorú fölött, az épület kontúrja mentén végigvezeted. Az teljesen összefogja a két épületet.
Mindezek ellenére a két szerkezet közötti repedést biztosan elkerülni nem lehet. Erre szoktam azt javasolni, hogy ha megoldható akkor érdemes a toldást úgy kialakítani, hogy legyen egy homlokzati sík váltás, vagy esetleg egy mélyedésként kialakított sáv. Ezekben az esetekben kevésbé feltűnő a repedés, mint egy sík homlokzat közepén.

bundi 2012-03-28 20:21

re: Hozzáépítés!
 
A csorbázatvésés azt jelenti mint falazásná hogy kötésbe rakjuk?

istvan62 2012-03-28 20:27

re: Hozzáépítés!
 
Pontosan. Minden második - harmadik féltéglát kivésed, és az újakat kötésben beleilleszted.

sbs 2012-03-29 21:08

re: Hozzáépítés!
 
István mindent leírt már neked. Alap beton, betonkoszorú összevasalás, és a falazat összeépítése. Ez a többletmunka megtérül, mivel ennek hiányában az első repedések már az első évben láthatók lesznek.... már láttam ilyet, nem egy szép dolog.

A tetőt milyen módon kívánod összeépíteni?

istvan62 2012-03-30 10:19

re: Hozzáépítés!
 
Idézet:

sbs eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 6457)
István mindent leírt már neked. Alap beton, betonkoszorú összevasalás, és a falazat összeépítése. Ez a többletmunka megtérül, mivel ennek hiányában az első repedések már az első évben láthatók lesznek.... már láttam ilyet, nem egy szép dolog.

A tetőt milyen módon kívánod összeépíteni?

A beton link: page not found

bundi 2012-04-01 20:00

re: Hozzáépítés!
 
A tető valamivel alacsonyabb lessz. A meglévő kazánházam már eleve ferdetetősre lett építve még az előző tulaj által. Azt néztem hogy betonkoszorú nincs is a tetején. E mellé építeném én a garázst,ugyanigy ferdetetővel.Annyi lenne a külömbség hogy a tető dőlészöge lenne laposabb ,mert a garázs hosszabb/mélyebb lenne mint a kazán.A hásó fal magassága ugyanaz lenne de mivel a garázs hosszabb lesz ezért a tetőígy laposabb lesz.
Így az első magasabb fal ugyanúgy 3m magas lenne mint a kazánházé.A tetőt trapézlemezzel fedem be.A két tető közötti háromszög szintkülömbség pedig szigetelve nemesvakolattal lesz ellátva. Természetesen a tető és a fal között lemeztakarás lesz bádogos által. Remélem érthetően fogalmaztam.
A kazánházon hogy nincs koszorú szerintetek hogyan oldjam meg az összeépítést a fal tetején?
Köszönöm a válaszokat!

Üdv:Bundi

istvan62 2012-04-01 20:32

re: Hozzáépítés!
 
Ha a meglévő részen nincs koszorú, akkor két lehetőséged van:
Vagy a meglévő tető lebontása után készítesz egy koszorút, ami összefogja az egészet, és utána egy teljes új tetőt, vagy úgy alakítod ki a szerkezetet, hogy ne legyen érzékeny a külön mozgásokra.

sbs 2012-04-01 21:43

re: Hozzáépítés!
 
Hát, ha hosszútávra tervezed és bizony összehoznám a tetőt egy koszorúval, bár tudom ez elég ocsmányul hangzik, mivel bontani kell a kazánház tetejét.

Nem is tudom, egyébiránt egy a kazánház falára felrögzített hosszanti fagerendával lehetne megoldani a tetőlemez rögzítését, de azt nem mondom hogy statikailag jó megoldás lenne

istvan62 2012-04-02 07:43

re: Hozzáépítés!
 
Régen nagyon sok ház épült koszorú nélkül. A beton/vb korszak előtt mindegyik, de akkor használták a falkötő vasakat. A födém fafödém volt, és a falra fektetett sárgerendára építették. A födém és a tető viszont legtöbbször szerkezetileg egy rendszer volt!


A pontos idő 08:16 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum