Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Falazás
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-02-10, 21:48   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-10
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
gergo7633 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Vélemény a Habisolról

Tisztelt fórumozók!

Információt szeretnék kérni a Habisol falazóelemről. Egy 1992-ben épített családi ház megvásárlásán gondolkozom, ami ebből az anyagból készült. A ház 2 szintes 135 m2 -es.

Engem nem a hőszigetelő képessége érdekelne, mert alapból feltennék rá egy 12cm-es grafitos eps szigetelést.

Inkább a statikai tulajdonságai érdekelnének. Nevezetesen az, hogy mennyire stabil egy ilyen ház, fog-e még állni 20-40 évmúlva.

Olvastam, hogy a nyomószilárdsága 2N/mm2, ami egy kicsit elbátortalanított. Elvileg 15 fagyási ciklusnak ellenáll, ezután max. 15% a nyomószilárdság csökkenés.

Elsősorban azoknak a véleménye érdekelne, akiknek van tapasztalatuk ezzel az építőanyaggal és megbízható véleményt tudnának írni.


Köszönöm
gergo7633 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-11, 10:31   #2 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-10
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
gergo7633 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Vélemény a Habisolról

Most olvasom a Habisol műszaki engedélyét:

Közepes nyomószilárdság: 4,0 N/mm2
Mérettűrés (mm) H: +3 -5; SZ: +3 -5; M: +5 -5
Alakállóság 0,15 mm/m
Síklapúság 1 mm
Nyírási tapadószilárdság 0,15 N/mm2
Tűzveszélyesség A1 euróosztály
Kapilláris vízfelvétel Max. 12 g/m2xs
Páradiffúziós ellenállás 5/15
Bruttó száraz testsűrűség 900 kg/m3
Nettó száraz testsűrűség 1800 kg/m3
Alak
Hővezetési ellenállás (vakolatlan) 2,282 m2K/W
Hőátbocsátási tényező (vakolatlan) 0,41 W/m2K
Tartósság (fagyállóság) min. f25

Ez egy kicsit jobb érték, de a kérdésem még áll.
gergo7633 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-11, 20:18   #3 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Vélemény a Habisolról

A HABISOL minden bizonnyal a kíváló építőanyag ez nem vitás, ráadásul a LEIER gyártja, ami még külön emeli a megbízhatósági fokát. Mindenki szíve vágya, hogy ezt az építőanyagot válassza, vagy sem.

Az is kétségtelen, hogy vannak olyan épülettípusok, ahol ez a hőszigetelő anyaggal kitöltött beton építőelem gazdaságos és megfelelő, azonban családi ház viszonylatában - én mint NEM SZAKMABELI amatőr - biztos nem választanám.

Mivel a kész szerkezet nagyban különbözik a zsalukőből épített szerkezetektől, ahol a középső üreget teljesen kiöntjük betonnal és vasaljuk, így kapva statikailag is egységes szerkezeteket (pincefalak, sávalapok), ebben az esetben a téglához hasonlóan egy speciális hőszigetelő falazóhabarccsal rögzítjük egymáshoz a "betontéglákat", ami kívül-belül üreges, hiszen csak a középső két sor elem van kitöltve szigetelőanyaggal.

A végeredmény egy betonház ami nem hasonlítható össze egy kerámiatégla, vagy Ytongból készült épülettel. Éppen ezért én nem is választanám magamnak. Nem is beszélve a szerkezetéből adódoan felvetendő kéréseimre, azaz hogyan furkálok majd lyukakat a falba ott ahol akarok????

Gondolom nem csak a falazat készült HABISOL-ból, hanem a teljes ház, hiszen ez egy építőrendszer, koszorúelemmel, béléstesttel. Egyébként a beton építőanyag, kíválóan alkalmas a föld alatti szerkezetek építésére - pincefalak) : pincefalazó tégla.

A Habisol termékleírásban található:
Fagyállóság: 15 fagyciklusnak ellenáll!
A 15 ciklus után legfeljebb 15 % szilárdságcsökkenés megengedett.


Persze azt jó lenne pontosan értelmezni, hogy mi az a FAGYCIKLUS. Ha ez egy tartós 0-minusz 10fok akkor az egy 1992-ben épült háznál már ugye rég "megtörtént".

A picefalazó elemüknél olvasható:

Fagyállóság:
- 25-szöri fagyasztási ciklusnak ellenáll


Ami azért is érdekes, mert a föld szintje alatt alig van FAGYÁS, ami számomra egy újabb megerősítés, miszerint ez az építőanyag - szigeteléssel, vagy anélkül belül - a föld alá való elsősorban....

MIndezektől függetlenül nem hinném, hogy egy szakszerűen ebből az anyagból készült ház ne állna legalább 100 évig.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-12, 08:01   #4 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-10
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
gergo7633 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Vélemény a Habisolról

Koszi a valaszt.

A furastol nem felnek, mivel gondolom egyszerubb furni
mint a rendes betont. Ha nem torik. Panelban laktam regen, rendes
furoval kb addig tartott furni mint a fat. 1 8as lyuk 10cm melyen kb 20mp.
Szar furoval es furofejjel mondjuk 10 perc. Inkabb attol felek, hogy betorik. Most porothermben
lakom, ezt tovabb tart furni, mert tilos utvefurast alkalmazni, osszetorik azonnal
es ugy nem tart semmit a tipli. Gondolom a horonymarast is egyszer megcsinaltak, nem lehetetlen ujra.

Igazabol az erdekelne, hogy tartos es megbizhato e egy ilyen epulet.

En mondjuk az ytongot kizartam, nem szeretnek ytongban lakni a vizzel valo viszonya miatt. Eddig csak teglat neztem, foleg b30 hazak voltak.
gergo7633 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-12, 09:09   #5 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Vélemény a Habisolról

Idézet:
sbs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A Habisol termékleírásban található:
Fagyállóság: 15 fagyciklusnak ellenáll!
A 15 ciklus után legfeljebb 15 % szilárdságcsökkenés megengedett.


Persze azt jó lenne pontosan értelmezni, hogy mi az a FAGYCIKLUS.
Ennek a fagyállósági vizsgálatra kell vonatkoznia. A pontos időtartamokat nem tudom idézni, de a fagyállósági vizsgálat lényege, hogy az elemet vízben áztatják, majd fagyasztják, végül engedik felmelegedni. Ez egy ciklus. Ha belegondolsz a fagy hatásai akkor jelentkeznek, amikor a nedves anyagban a jég elkezd duzzadni.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-12, 09:10   #6 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Vélemény a Habisolról

Idézet:
gergo7633 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
...
En mondjuk az ytongot kizartam, nem szeretnek ytongban lakni a vizzel valo viszonya miatt. ...
Ezzel a vízzel mire gondolsz?
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-12, 10:22   #7 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-10
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
gergo7633 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Vélemény a Habisolról

Azokra a problémákra ami egy csőtöréskor keletkeznek, ha nem veszik észre egy darabig. Mert pld. csak enyhe csőtörés van (lassan szivárog), vagy mert mondjuk a sarokszekrény eltakarja a mosogató alatt és amire észreveszik az ytongot kézzel ki lehet bontani a falból.

Ha ez egy főfalnál történik az komoly gondokat is okozhat.


Más kifogásom nincs ellene, jó a hőszigetelő készsége és természetes anyag. Gyorsan és szépen lehet vele dolgozni. A korlátozott terhelhetősége sem jelenthet gondot egy családi háznál, ha normális a tervezés, gondolom én.
gergo7633 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-12, 13:21   #8 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Vélemény a Habisolról

Erről a jelenségről még nem hallottam.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-12, 17:25   #9 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Vélemény a Habisolról

Idézet:
istvan62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
...de a fagyállósági vizsgálat lényege, hogy az elemet vízben áztatják, majd fagyasztják, végül engedik felmelegedni. Ez egy ciklus. Ha belegondolsz a fagy hatásai akkor jelentkeznek, amikor a nedves anyagban a jég elkezd duzzadni.
Én is erre gondoltam, csak nem tudtam. Azaz a tesztelési FAGYÁSI CIKLUS nem egyenértékű egy téli fagyással, sőőőt. Mivel itt már vízszigetelt és vakolt felületekről beszélünk, ilyen módon ez a "teljes" átfagyás nem is fog jelentkezni.

Közben utána jártam a fúrásnak is és az sem reménytelen:

Rögzítéstechnika a Leier betonelemekben. célszerű műanyag fallékbe helyezett facsavarokat vagy HILTI injekciós technikát alkalmazni.

Ez a porotherm TILOS ÜTVEFÚRNI szintén újdonság számomra, hiszen szinte kizárólag ütvefúrutam eddig, hogy hamarabb meglegyen a lyuk. Szerintem a mezei fúrógépek (hobby black&decker, stb) nem üt akkorát hogy beszakadjanak a belső lamellák. Persze a HILTI az más... az odatesz rendesen
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-12, 18:33   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-10
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
gergo7633 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Vélemény a Habisolról

Persze, a sima mezei hobbi ütvefúrókkal simán lehet fúrni. Egy rendes 2-3 J ütőerő feletti fúrókalapáccsal viszont tilos. A tégla belseje kb. szétrobban. Nekem a légkondi külső egységét tették fel így (30 kg), mert nem figyeltem már. mind a 4 csavar tiplije elforog pedig nem gyerek csavarok. A belső szerkezete annyira szétfröccsent a téglának, hogy kb. a 3 éves lányom el tudná forgatni a csavarokat egy kis csavarhúzóval.
gergo7633 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
habisol


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 09:21 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum