Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Falazás

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-11-09, 22:18   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-11-09
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
zoli58 Van már jó hozzászólása
Kérdés biztonsági bejárati ajtóhoz milyen falat építsek?

Üdv!
Társasházi lakás bejárati ajtaját készülök lecserélni. Most egy 160x270cm-es favázas portálban van egy hagyományos, simlis ajtó. Ennek kibontása után egy acélszerkezetű biztonsági ajtó lesz beépítve, 100x210 cm-es nyílásba, tehát a 160x270cm, betonfalak által határolt lyukat be kell falazni. Az ajtót úgy rögzítik, hogy 12-es köracélokat fúrnak a falba 20 cm mélyen, és ahhoz hegesztik az ajtót. EZ a fal max 20 cm vastag lehet, nincs több hely. Kérdés: miből készüljön? Üreges téglából, vagy Ytongból? Az üreges tégla esetében tartok attól, hogy a fúráskor a cellák sérülnek, és a köracél nem fog tartani eléggé. Ezenkívül nehezebb megmunkálni és komplikáltabb. Az Ytong-gal egyszerűbb dolgozni, könnyű fúrni, viszont tartok tőle, hogy nem elég erős, és egy befeszegetési kísérletnél nem az ajtó, hanem a fal fog engedni. Pár kőművest már kérdeztem, de teljesen ellentmondó nyilatkozatokat hallottam.
Szóval akkor melyik a jó megoldás? Köszi a választ!
zoli58 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-11-09, 22:59   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: biztonsági bejárati ajtóhoz milyen falat építsek?

Többféle változat is elképzelhető, viszont jó lenne, ha feltennél egy képet a helyzetről, és az sem közömbös, hogy a hőszigetelés mennyire igény.
Egy lehetséges változat:
Ha az ajtó középre kerül, akkor oldalanként ~ 30-30 cm marad, és fölötte mindenképpen szükség van áthidalóra is. Áthidalónak be lehet rakni acél gerendát faltól falig, ehhez rögzítve két acél szelvény, az ajtó két oldalán. Ezek teherbírása szabadon méretezhető, az ajtó ezekhez rögzíthető, és azt a kis kifalazást is kellőképpen merevítik. Nincs gond azzal, hogy hogyan kössük be a falakat a meglévő vasbetonba, és közömbössé válik a falazat anyaga.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
zoli58 (2011-11-10)
Régi 2011-11-10, 20:46   #3 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: biztonsági bejárati ajtóhoz milyen falat építsek?

Mivel egy komplett acél merevítési rendszert készítesz, az egész be lesz kötve a betonba mindkét oldalt. Szerintem nem kérdés, hogy ilyen esetben az Ytonggal könnyebb dolgozni. Ha rendesen ki van ékelve a fal az biztos nem fog mozogni.

Viszont attól sem tartanék, hogy fúráskor a tégla cellái túlságosan sérülnének és ezért nem állna fixen benne a köracél. Tény hogy a tégla szilárdabb, ha flex-el vágod méretre, az is lesz olyan szép mint a fűrészelt Ytong.

Ha nekem kéne dönteni a téglát választanám, azért az mégiscsak tégla :-)
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
zoli58 (2011-11-10)
Régi 2011-11-10, 22:55   #4 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-11-09
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
zoli58 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: biztonsági bejárati ajtóhoz milyen falat építsek?

Köszi mindkettőtöknek! Képet per pill. nem találtam olyant, amin látszik minden, ami érdekes, de majd csinálok. Az acél gerenda áthidaló érdekes ötlet, csak hát azt is valahogy, pontosabban elég bika módon rögzíteni kell a meglevő beton falba, az oldalsó zárt szelvényeket meg az aljzatba is. Hm, átgondolom, lehet, hogy egyszerűbb megoldás...
Viszont az jutott eszembe, mi van akkor, ha a köracél befúrása helyett laposacélból hegesztek U alakú profilt, amit rá lehet húzni a falra, mondjuk 5x50-es laposacélból, 10cm-es szárakkal, oldalanként 5 db, és ehhez lenne az ajtó hozzáhegesztve? Mit gondoltok?
zoli58 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-11-11, 06:59   #5 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: biztonsági bejárati ajtóhoz milyen falat építsek?

Én már elsőre is túl bonyolultnak találom a tervedet, de nem tudom merrre laksz és mennyi aranytömböt tartasz otthon

Nekem ez a laposvas ötlet nem szimpatikus, de ez csak magánvélemény nem vagyok tervező. Az egész működhetne a köracélok nélkül is, melléfalazva téglával 2 db 150-es Porotherm áthidalóval, bár ez 12x2 = 24 cm széles, igy inkább István által javasolt megoldás lesz a jobb.

Ha méretre falazod és rendesen beékeled az ajtót nem lehet gond. Mostanában 2 ilyen acél ajtó beépítésénél voltam ott amúgy, az egyiket meg is irtam egy blogomban:biztonsági acél ajtó beépítés

Esetleg a padlón fúrhatsz 2-2 5 cm mély lyukat amibe beállítasz 10-cm-re kiálló köracélt amibe az első sor téglát malterbe illeszeted. Na az sose fog megozdulni ....
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
ajtó, beépítés, biztonsági ajtó, falazás

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 16:36 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum