Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Falazás

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2021-02-22, 17:51   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 21-02-22
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Mese Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Pincefalazó elem

Kinek milyen tapasztalatai vannak a beton pincefalazó elemmel? Főleg víz és hőszigetelés szempontjából érdekelne a dolog, mert a pincét lakórészként szeretném majd használni, ezért nem szeretném, hogy pár év múlva penészes legyen a fal, vagy dunsztos legyen a levegő.
Maga a pince 2x24 négyzetméter, 2,5 m-es belmagassággal. Eredetileg zsalukőből van tervezve a pince, csak végösszeg szempontjából azt hallottam, hogy olcsóbb, ha pincefalazó elemből épül.
Érvek, ellenérvek érdekelnek!
(Kint van egy kutam, amiben 7-10 m mélyen áll a víz.)
Mese nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2021-02-22, 19:21   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Pincefalazó elem

Közvetlen tapasztalatom nincs vele.A vízszigetelés nem az ő dolga, a hőszigetelés sem, valószínűleg valamivel többet tud, mint a zsalukő, nagyjából felejtős. Lakótér szempontjából érdekes lehet, hogy én nem hagynám megvésni, bár kérdés, hogy milyen gyártmányról van szó, nem biztos, hogy mind olyan, mint amivel találkoztam.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Mese (2021-03-01)
Régi 2023-01-08, 09:22   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 22-12-30
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 4
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
macilaci Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Pincefalazó elem

Sziasztok , engem is érdekelne a pince falazó elem , de én csak egyszerű pincének készíteném , nem lesz rajta teher , vagyis nagy épület , majd ha bővítem valamikor a könnyűszerkezetes házikóm , esetleg akkor lesz rajta 10x10 es gerenda . A tetején 20cm es beton réteg lesz, vasbetonhálóval és vékony földréteg lesz rátéve , a beton tetejét majd bekenem valami bitugél anyaggal , vagy hasonló vízzáróval. A lényeg, hogy ezt a 12nm es kis pincét milyen pincefalazó anyagból építsem ? , mert most az előbbi hozzászólásban az szerepelt , hogy a vízszigetelés nem az ő dolga, pont azért keresgélek olyan falazó elemet , amelynek a külső felét nem kell bekenni semmivel , mert nem akarok annyi földet kiásni és utána visszatölteni a fal mellett . Agyagos talaj ,nagyon kemény , a talajvíz 6m en van , legalább is az egyik kutamban addig ér, tehát a talajvízzel nincs gondom. Ha van olyan falazó elem ,amely ,egyben a vizet is kint tartja az lenne a legjobb . Egyébként a pincefalazó elemekre is ezt írják , hogy a külső felét nem kell kezelni , mert olyan anyagból vannak , hogy ellenállnak a víznek.
10cm vastagságú falazó elemet keresek , lehet tömör is a közepe , amellyel egy 10cm vastagságú beton alapra , vagyis beton csíkra amely a pince fal alján megy körbe , egyszerűen feltudom falazni . Zsalubetonon is gondolkodtam , de az oldalát kívülről kezelni kellene a víz miatt.
macilaci nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2023-01-09, 09:50   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Pincefalazó elem

Ne tévesszen meg, az, ha valamire ráírják, hogy a külsejét nem kell szigetelni. Lehet, hogy az elem elviseli a vizet, fagyot, de ez nem azt jelenti, hogy falként vízszigetelő lesz. A víz simán átfolyhat rajta. Hirtelen csak egy szerkezet jut eszembe, ami vízszigetelés nélkül is vízzáró lesz: a vízzáró betonból készített vb szerkezet. Ez elsőre nagyon jól hangzik, mert a betonüzemben a felár sem eget rengető, viszont sajnos ahhoz, hogy tényleg működjön, tervezés, és kivitelezés tekintetében is olyan speciális szempontokat kell kielégíteni, amit nagyrészt a profik sem ismernek.

A "nem lesz rajta súly" kitételt is óvatosan kellene kezelni. A 20 cm vb födém önmagában 500 kg/m2. Ha erre csak 20 cm földet terítesz, amit az eső átáztathat, az is min 320 kg/m2, és még mászkálsz is rajta. Ha ráépül egy kis házikó, akkor is a 10x10-es gerendáidon kívül 200 kg/m2 terhelést a födémnek tudnia kell.

Ha arra van szükséged, hogy a nedvesség ne jusson be, akkor talajszint alatt ezek a kent szigetelések (különösen védelem nélkül) nem sokat érnek. Ha jó szigetelést akarsz, akkor a jó minőségű vízszigetelés mellett vagy a jelentős többlet földmunkára, vagy a szerkezeten kívül egy szigetelést tartó falra áldozni kell.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
macilaci (2023-01-11)
Régi 2023-01-11, 07:27   #5 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 22-12-30
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 4
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
macilaci Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Pincefalazó elem

Köszönöm a hozzászólást, esetleg , gondolkodtam olyan megoldáson is , hogy van olyan patentos szerű műanyag tekercsben , amelyet ráhagyással össze lehet illeszteni , esetleg valamilyen anyaggal bekenem az összeillesztés előtt és a föld oldalát körbe borítom ezzel a műanyaggal és zsalut csinálok osb lapokból körbe 10cm vastagságban vashálót is teszek bele , aztán egy beton keverő teherautóval beöntetem betonnal , lehet , hogy az amit kihoznak betont , az erősebb összetételű anyagból van , lehet hogy nem is kell 10cm vastagságban , a tetőre viszont maradna a 20cm vastagság vashálóval , de oda is az előkevert, kihozatott beton lenne beöntve, van olyan , hogy medence beton , ami jóval keményebb a normál betonnál , gondolom az előbb említett teherbíró képesség a házi keverésű betonra vonatkozhat , mert az gyengébb szokott lenni. Ha házilag keverném betonkeverővel , akkor a 10cm falvastagság minimum kellene és a tető pedig 30cm vastagnak kellene lennie, és időben ez nem is tudom mennyi lenne , de biztos több hónap lenne , amire ennyi anyagot kikevernék , mert csak hétvégén érnék rá ezzel foglalkozni.
macilaci nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2023-01-11, 13:36   #6 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Pincefalazó elem

Mielőtt bárki félreértené:
A beton súlya lényegében független attól, hogy házi keverés, vagy betonüzem, illetve házilag keverve, és betonüzemben is előállítható kisebb, és nagyobb szilárdságú beton. A leírt terhelhetőségi értékek pedig arra vonatkoznak, hogy egy kész födémnek milyen teherbírásúnak kell lennie. Ezektől függetlenül én az egyenletes minőség érdekében már szerkezetbe csak akkor javaslok helyszíni keverést, ha nagyon kis mennyiségű anyag kell.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
beton pincefalazó, tapasztalatok, zsalukő

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 01:34 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum