Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Falazás (http://epitkezes.forum.hu/falazas/)
-   -   Meglevo teglafal melle egy ujabb teglasor (http://epitkezes.forum.hu/falazas/1695-meglevo-teglafal-melle-egy-ujabb-teglasor.html)

mottedoktor 2017-10-04 09:47

Meglevo teglafal melle egy ujabb teglasor
 
Egysoros, normal teglabol epitett fal ele szeretnek meg egy sor teglafalat felhuzni (hoszigeteles es zaj szempontok miatt; regebben ez egy raktarhelyiseg volt).
Milyen tipusu teglabol erdemes epiteni (ytong teglat neztem ki, de arban nagyon draga lenne) illetve hogyan tudnam a 2 kulonallo falat osszekotni - milyen modszerrel? (A regebbi fal ele epitendo fal teglait bevasalnam betonacellal, de a regihez nem tudom, hogy hogyan lehetne rogziteni. Valami tiplis - dubeles megoldasra gondoltam).
Koszonom a segitseget!

istvan62 2017-10-04 11:47

re: Meglevo teglafal melle egy ujabb teglasor
 
Kicsit több részlet kellene. Legalább annyi, hogy a két fal milyen vastag, és kívül, vagy belül lesz eléfalazva.

mottedoktor 2017-10-04 11:59

re: Meglevo teglafal melle egy ujabb teglasor
 
Belulre szeretnem epiteni, megvastagitani az egysoros teglafalat, ami jelenleg all.
A fal - amihez szeretnem epiteni - (kb. 4*4 meter) normal teglabol epult, egysoros kivitel (6,5*12*25 cm).
Koszonom

istvan62 2017-10-04 19:41

re: Meglevo teglafal melle egy ujabb teglasor
 
És mennyi lenne az Ytong vastagsága?

mottedoktor 2017-10-05 07:53

re: Meglevo teglafal melle egy ujabb teglasor
 
Igazabol 6-8 cm-es vastagsagra gondoltam. Nem tudom, hogy ez megfelelo vastagsagu lenne-e.
Illetve van-e valami alternativa, mert az ytong tegla darabara eleg huzos.
Ez a 2 kerdesem lenne, ahogy legeloszor is irtam:

- milyen teglabol lenne erdemes epiteni a belso falreszt? (ytong helyett, ami esetleg olcsobb megoldas lenne?)
- hogyan tudnam a belso falat a meglevohoz bekotni? (tiplizni vagy dubelezni)

Koszonom

istvan62 2017-10-05 19:13

re: Meglevo teglafal melle egy ujabb teglasor
 
Az Ytongnak van 5; és 7,5 cm vastag előfalazó lapja.
Ha a hőszigetelés a cél, akkor ez a vékony Ytong lap nagyon kevés, és jobb a külső megoldás. A van jobban hőszigetelő lapjuk is, belső oldali hőszigetelésre is minősítve, de az még drágább.
A két réteg összekötésére tiplizést, vagy ragasztást lehet alkalmazni.

mottedoktor 2017-10-06 07:32

re: Meglevo teglafal melle egy ujabb teglasor
 
Ertem.
Koszonom a segitseget.
Kesobbiekben kivulrol is kapna szigetelest a fal (dryvit-os megoldas, polisztirol lemezekkel).
Es ytong helyett mas megoldas? Porotherm vagy valami hasonlo?

istvan62 2017-10-06 09:30

re: Meglevo teglafal melle egy ujabb teglasor
 
Én nem is foglakolznék a belső eléfalazással, csak a külső hőszigetelést készíteném

mottedoktor 2017-10-06 09:38

re: Meglevo teglafal melle egy ujabb teglasor
 
Oh, ertem.
Es a kulso szigeteles elegendo lenne?
8-10 cm-es kulso szigetelesi vastagsag?

Koszonom.

istvan62 2017-10-06 14:27

re: Meglevo teglafal melle egy ujabb teglasor
 
Ez egyéni döntés. Én már több mint 10 évvel ezelőtt is azt mondtam, hogy ha a homlokzatot hőszigeteljük, akkor legalább 10 cm. Azóta a hőszigetelési szokások csak fejlődtek
(a járulékos költségek - ragasztó, színező, háló - a szigetelés vastagságától függetlenek)


A pontos idő 23:05 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum