Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Falazás (http://epitkezes.forum.hu/falazas/)
-   -   Gipszkarton alatti penész (http://epitkezes.forum.hu/falazas/1649-gipszkarton-alatti-penesz.html)

Starlight 2017-03-23 09:02

Gipszkarton alatti penész
 
Üdv

Szerkezetre erősített gipszkartonnal lesz borítva a házban az összes fal, mennyire valós veszély az, hogy ezután a gk. mögött majd elkezd penészedni? Mert így ugye ott már hidegebb lesz a fal az üregben, a gipszkarton pedig átengedi a párát.

Miért nagyobb az esély így a penészedésre, mintha menne mögé 5cm szálas hőszigetelő + rá párazáró fólia?

istvan62 2017-03-23 16:55

re: Gipszkarton alatti penész
 
Homlokzati fal esetében előfordulhat. A gipszkartonnal egy a szerkezet vastagságának megfelelő légréteget zárunk be, azon belül a fal felületén jelentősen alacsonyabb lesz a hőmérséklet, mint a belső térben.
Egy gyors ellenőrző számítás alapján a -15°C külső, +20°C belső hőmérséklet mellett hőszigeteletlen B30 fal esetén a gipszlókarton felületén ~ 15°C a hőmérséklet, a légrétegen belül a fal felületén 7,5°C a felületi hőmérséklet. Ebből meg lehet becsülni mennyi penész keletkezik ott.
Egyébként meg kell nézni a régi épületetek rosszul kialakított lambéria burkolatai mögötti falfelületeket.
A kőzetgyapot hőszigetelés esetén is vigyázni kell a tökéletes párazárás kialakítására, és a hőszigetelés alapos megtervezésére! A belső oldali hőszigetelést csak végső esetben, kényszer megoldásként tudom javasolni.

Starlight 2017-03-24 06:30

re: Gipszkarton alatti penész
 
Köszönöm a választ, én is mindenhol csak rosszat olvastam a belső oldali hőszigetelésről ennek ellenére sok helyen látni hogy raknak a gipszkarton alá. Akkor is ekkora problémát okozna ez az 5cm belső oldali szigetelés, ha a a ház kívülről is hőszigetelve lesz és ez csak olyan kiegészítő hőszigetelésnek lesz?

istvan62 2017-03-24 07:09

re: Gipszkarton alatti penész
 
A belső oldali hőszigetelés minden esetben kockázatos

Starlight 2017-03-24 07:42

re: Gipszkarton alatti penész
 
Akkor a legjobb megoldás minden szempontból az, ha kívülről hungarocellel szigetelem a falakat, bent pedig a gipszkarton és a fal között marad az üreg ugye?

istvan62 2017-03-24 08:21

re: Gipszkarton alatti penész
 
A lehető legkisebb üreg, vagyis gipszkarton szárazvakolat a ragasztó pogácsákkal - kb 1 cm hézag

Starlight 2017-03-24 08:30

re: Gipszkarton alatti penész
 
Sajnos ez nem megoldható több okból sem,(egyenetlen a fal,elektromos vezetékek a gipszkarton alatt fognak futni) tehát mindenképpen profilokra lesz szerelve. Mi akkor a legjobb megoldás ez esetben?

istvan62 2017-03-24 08:49

re: Gipszkarton alatti penész
 
Én bevésném a vezetékeket, és vakolnám.
A gipszkarton esetében a karton alá, a vázra rögzített párazáró fólia segíthet, de csak akkor jó, ha mindenhol tökéletesen zár - mi lesz a konnektoroknál?

Starlight 2017-03-24 09:00

re: Gipszkarton alatti penész
 
Értelek, csak már ki vannak építve a vezetékek is,a kartonozásra vár az egész és ebből szeretném kihozni a legjobbat.

Laci075 2019-11-09 18:01

re: Gipszkarton alatti penész
 
Olvasgatok, és nekem is tervben van hogy 1-2 helységben ahol nagyon egyenetlen a vakolás, gipszkartonnal egyenesítenék. A házban mindenhol 40-es falak vannak kisméretű téglából és nincs hőszigetelve (egyenlőre nem is látom mikor lesz "kedvem" a külső hőszigetelésre)
Jól értem, ha közvetlenül a falra teszem pogácsákkal zöld kartont, akkor nem fog penészedni mögötte ? (eddig mindenhol 12,5 zöld kartont használtam)


A pontos idő 11:57 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum