Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Falazás

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-09-18, 19:45   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-09-04
Összes hozzászólás: 27
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Kristóf Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Falazati hőhídmegszakítás

Sziasztok!

Sok helyen olvastam a lábazati hőhídmegszakítás fontosságáról, illetve annak kiküszöbölési módjairól. Részleteket, összehasonlításokat azonban sehol sem találtam, így egy kicsit értetlenül állok a téma előtt. Azt értem, hogy a hidegebb beton alaptest elvonja a hőt a melegebb téglafalból, ami penészedést, illetve jelentős (??) hőveszteséget okoz, de hogy az egyes koncepciók közül melyik a "jó", arról fogalmam sincs.

Mi az igazság? Mi az alkalmazandó megoldás?

Koncepciók, amiket eddig láttam:

1, Ytong P2-05 falazóblokk egy vagy két sorban, a padlón 20-30-40 cm hőszigeteléssel.
2, Ytong Start hőhídmegszakító elem egy vagy két sorban, a padlón 20-30-40 cm hőszigeteléssel.
A Start értesüléseim mindenben jobb a sima falazóblokknál, ami az árán is meglátszik...
3, Sima Porotherm, hőszigetelő granulátummal megtöltve. Ezt egyetlen helyen láttam.
4, Sima Porotherm, azonban a külső hőszigetelés egészen a sávalap aljáig tart.

Hol az igazság?
Kristóf nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-09-18, 20:11   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Falazati hőhídmegszakítás

Szerintem azért nem találtál összehasonlítást, mert ebben az esetben figyelembe kell venni az építészeti, geometriai, hőtechnikai, statikai szempontokat, és általában nem elhanyagolható a költség vonzat sem. Innen kezdve annyira összetett, soktényezős az egyenlet, hogy nehéz univerzális választ adni.
Hőtechnikailag legjobb, ha a falazat indul hőhíd megszakítóval, de ez szerkezetileg (vagy anyagilag) nem minden esetben magvalósítható. A szabály azt mondja, hogy a leghatékonyabb, ha a hőszigetelő burok sehol nincs megszakítva, vagyis a metszeten egy folyamatos vonallal végig mehetek rajta.
Általánosságban én az épület geometriája, és az általános hőszigeteltségi szintje figyelembe vételével szoktam meghatározni.
Ha a hőhíd megszakítós irányt csináljuk, akkor nem csak az Ytong jöhet szóba, hogy a felsorolást kiegészítsem.
Sokkal régebbi a Schöck Hungária Kft.
Viszonylag új anyagként alkalmazható a habüveg
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-09-18, 20:20   #3 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Falazati hőhídmegszakítás

Az érdekesség kedvéért még annyit, hogy a korai passzívházak lemezalappal készültek, így a lemezalap alá fektetett, megfelelő szilárdságú hőszigetelés tény folytonossá tette a hőszigetelő burkot, nem kellett hőhíd megszakítót alkalmazni. Ennek a megoldásnak tényleg volt ára.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-09-20, 16:07   #4 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-09-04
Összes hozzászólás: 27
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Kristóf Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Falazati hőhídmegszakítás

Kedves István!

Köszönöm válaszát!

A felsorolásból csak azért hagytam ki az Ön által említett lehetőségeket, mert azok ára az általam felsoroltakhoz képest is mellbevágó.

Akkor máshogy tenném fel a kérdést:

Minden - sávalappal épült - passzívház csomóponti rajzán ott van ez a lábazati hőhídmegszakító.
Amennyiben statikailag elegendő, abban az esetben be tudja tölteni ezt a funkciót egy Ytong P2-0,5 NF+GT? Ugyanis ezzel is sok helyen találkoztam. (sőt, csak annyival is hogy Ytong téglasor).

Az összehasonlítással kapcsolatosan nem értek teljesen egyet, hiszen két teljesen azonos ház között kimutathatónak kell lennie a hőhídmegszakító hatásának. Ez természetesen nem lenne egy kőbevésett érték, de iránymutatásnak, "kedvcsinálónak" szerintem minden építtetőnek jó lenne.
Kristóf nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-09-20, 20:07   #5 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Falazati hőhídmegszakítás

Ez a megoldás jobb mintha nem a sima fal lenne ott, de gyengébb mintha az említett hőhíd megszakítókat alkalmaznánk.
Abban egyet értünk, hogy két azonos épület között ki lehetne mutatni, hogy milyen különbséget jelent a hőhidmegszakító alkalmazása, de biztos hogy össze lehetne állítani százféle épületpárt, ahol a számítás százféle eredményt adna. Ennek megfelelően az is eltérő lenne, hogy az YTONG mennyire tölti be a feladatát.
Találkoztam egy épülettel, ahol a kolléga betervezte az Ytong kezdő sort, és mellette az alap aljáig levezetett 20 cm vastag XPS szigetelést.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-09-20, 20:37   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-09-04
Összes hozzászólás: 27
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Kristóf Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Falazati hőhídmegszakítás

Idézet:
istvan62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
...Találkoztam egy épülettel, ahol a kolléga betervezte az Ytong kezdő sort, és mellette az alap aljáig levezetett 20 cm vastag XPS szigetelést.
Bennem is egy ilyen megoldás körvonalazódott ki, csak amit én találtam példát, ott 15 cm XPS van az alap aljáig levezetve (lábazatnál 25 cm), valamint szintén 25 cm van az aljzatbetonon, a két sor Ytong-al "közrefogva".

Itt megtalálható (nem túl éles): http://static.koos.hu/2013/03/325-reszletek.png

Utoljára módosítva: Kristóf által : 2016-09-20 20:45
Kristóf nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-06-14, 14:22   #7 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 17-09-19
Összes hozzászólás: 15
Kiosztott köszönetek: 8
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
VaZoLa Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Falazati hőhídmegszakítás

Bár má nem mai téma,
szeretném megkérdezni, hogy hőhídmegszakítónak a P2-05 egyáltalán megfelelő-e?
Tüzépen ültették a bogarat a fülembe, hogy a P2-05 sok nedvességet, párát vesz fel, és ennek hatására jelentősen veszít szilárdságából, szétmálik, stb., nem javasolják indító sornak.
Helyette a "Start"ot ajánlják, az állítólag impregnált, csak csekély nedvességet enged magába. De az több mint 2x áron van.
Ha jól tudom a "start" csak pár éve jelent meg, azelőtt több ház is megépült P2-05 indító sorral (hőhídmegszakításnak), és köszönik szépen jól vannak.
Én az ára miatt a P2-05-öt preferálnám, de ha tényleg műszakilag alkalmatlan a feladat ellátására, akkkor kénytelen vagyok Startot venni.
Mi itt az igazság?
(A számomra elérhető műszaki adatlapokból nem derült ki semmi....)
VaZoLa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-06-14, 16:26   #8 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Falazati hőhídmegszakítás

Egy egy érdekes, és szerteágazó kérdés. Én alapvetően nem tartozom az Ytong hívei közé, de elfogadom az anyagot. Az első kérdés, hogy a szilárdsági, teherbírási jellemzők alapján megfelel-e az adott épület igénybevételeinek. Amennyiben igen, akkor egy olyan épület esetében, ahol a hőhíd megszakítókra költünk, tehát jól hőszigetelt a kialakítás, nem tartom valószínűnek, hogy pára lecsapódás jelentkezzen, (bár ezt biztosra egy térbeli hőtechnikai méretezéssel lehetne tisztázni) máshonnan pedig nem kaphat nedvességet, mert amúgy is védeni kell a lakóteret.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2018-06-25)
Régi 2018-06-15, 09:59   #9 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 17-09-19
Összes hozzászólás: 15
Kiosztott köszönetek: 8
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
VaZoLa Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Falazati hőhídmegszakítás

Köszönöm a választ.
Egyébként az az érdekes, hogy a teljesítménynyilatkozatuk szerint mindkettőnek azonos a páradiffúziós együtthatója (mű: 5/10), illetve minden egyéb tulajdonságuk is, kivéve a nyomószilárdság középértékét, mert az a Startnál 5,5 N/mm2, P2-05-nél pedig 3,0 N/mm2.
Persze ez utóbbi is bőven megfelelő egy átlagos családi háznál. (Persze méretezni kell, de általában nagyságrendekkel bőven megfelel ez a szilárdság.....)
VaZoLa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-07-27, 13:17   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-09-04
Összes hozzászólás: 27
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Kristóf Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Falazati hőhídmegszakítás

Idézet:
VaZoLa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszönöm a választ.
Egyébként az az érdekes, hogy a teljesítménynyilatkozatuk szerint mindkettőnek azonos a páradiffúziós együtthatója (mű: 5/10), illetve minden egyéb tulajdonságuk is, kivéve a nyomószilárdság középértékét, mert az a Startnál 5,5 N/mm2, P2-05-nél pedig 3,0 N/mm2.
Persze ez utóbbi is bőven megfelelő egy átlagos családi háznál. (Persze méretezni kell, de általában nagyságrendekkel bőven megfelel ez a szilárdság.....)
Szia!

Most készültünk el a falazattal, és végül Ytong Forte került alulra, ami a legerősebb, emelt szilárdságú Ytong falazóelem. Nyomószilárdsága 4,7 N/mm2 (Start 5,5), lamdája 0,145 (Start szintén).
Kristóf nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
falazat hőhíd, hőhíd, hőhíd megszakítás

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 10:30 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum