Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Falazás

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-06-21, 12:28   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-06-21
Hely: Üllő
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Kriszmd Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Porotherm 44 Klíma tégla

Sziasztok,

jövő tavasszal kezdenénk építkezni (2 szintes, kb. 140 m2 hasznos alapterületű családi ház, pince nélkül), a téglaválasztással kicsit bajban vagyok.

A Porotherm 44 K-t néztem ki, a koncepció az egész építkezéssel kapcsolatban az, hogy amit nem lehet cserélni, abból a számunkra legjobbat tesszük, a csempét, stb. meg aránylag egyszerű cserélni a későbbiekben is.

A 44K téglában szimpatikus a jó hőszigetelő képesség és hogy nehéz, masszív szerkezet, jól tárolja a hőt.

Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel a téglafajtával? Vagy tud valamit, ami miatt nem ajánlja? A másik lehetőség a 38K tégla hőszigeteléssel, de nekem a 44K nagyon szimpatikus egyelőre.
Kriszmd nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-06-21, 15:30   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Porotherm 44 Klíma tégla

A Porotherm Klima téglák nem rosszak, nem foglak lebeszélni róluk, de a tégla választása is egy olyan kérdés, amiről érdemes az általános célokhoz hangolva dönteni, a tervezővel egyeztetve.
Általánosságban azt tudom mondani, hogy ha a 44K hőszigetelő képességét akarod elérni, akkor a 38K+hőszigetelés drágább megoldás, viszont utána a hőszigetelés további javítása már a 38K esetében lesz olcsóbb. Nem hagynám ki a választásio listából a 30K+hőszigetelés változatot sem, mert a hőtehetetlen tömege már annak is megvan, és a beépítés szempontjából kisebb területet fog elfoglalni.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2016-06-21)
Régi 2016-06-21, 20:39   #3 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Porotherm 44 Klíma tégla

A 44-es porotherm klíma tégla az egyik, ha nem a legjobb paraméterekkel rendelkező falazóanyag. Én nem vagyok híve az utólagos, illetve az akár nem utólagos hőszigetelésnek, de ez az én magánügyem.

A mi házunk 38-as porotherm további szigetelés nélkül. Olyan ez ha megvan rá a különbözet válaszd nyugodtan a 44-est. Ha jól nézem az alapárban kb 100 Ft különbség van, ez pedig egy főfalazat esetén (16db/m2) nem egy számottevő plusz költség.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Kriszmd (2016-06-23)
Régi 2016-06-21, 20:55   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Porotherm 44 Klíma tégla

A tégla kategóriában a csúcs a Porotherm 44 Thermo Profi
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-06-21, 21:58   #5 (permalink)
speede05
Vendég
 
Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás re: Porotherm 44 Klíma tégla

Nálunk éppen falaznak Porotherm 30K-val. A téglával volt egy kis minőségi probléma. 12 raklapot cserélt a gyártó. Írtam erről a fórumon is. A lényeg, hogyha a K téglát választjátok, akkor nézzétek meg kiszállításkor egyből a belső rácsozatot, mert ha ez nagyon repedezett, akkor a vágásoknál hatalmas mennyiségű törmelék keletkezik. Nekünk a rossz téglából 5 raklapot kezdtek fel, és olyan 15% lett selejt. Ezután hívtuk ki a területi képviselőt múlthét csütörtökön, és ezen a héten hétfőn már meg is jött az új.

A hőszigetelő képességről majd télen tudok írni, mert addigra lesz szerkezetkész a ház, illetve megcsináljuk a fűtést is. Persze nem a legjobb értékek lesznek még, mert szerintem nem lesz rendesen kiszáradva, illetve a belső burkolás biztosan nem lesz kész.

Mi amúgy a 30K+10cm EPS-t választottuk. Még gondolkozunk a grafitos verzión, de nem egyértelmű, hogy melyik legyen. Illetve közben felmerült egy olyan lehetőség, hogy 10 cm-es XPS is lehetne, mert építkezésen nagy mennyiségben megmaradt. Ugyanakkor egyik helyen azt olvasom, hogy jobb az XPS, másik helyen azt, hogy hőszigetelésben gyengébb. Ha az EPS-el egyező értéket már tud, akkor a tartósság szempontjából valószínű, hogy XPS megy.
 
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Kriszmd (2016-06-23)
Régi 2016-06-22, 10:34   #6 (permalink)
Tag
 
gita3 avatarja
 
Csatlakozott: 13-12-18
Összes hozzászólás: 89
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 10 köszönetet 10 hozzászólással
gita3 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Porotherm 44 Klíma tégla

Az XPS jóval drágább, mint az EPS. Előnye, hogy kicsi a vízfelvétele, nagyobb a nyomószilárdsága és kb. 10% jobb a hőszigetelés képessége, mint a sima EPS-nek. Viszont az egész házat XPS-ből szigetelni,az elég költséges. Számold ki, mennyiből jön ki XPS vagy grafitosból, avagy sima EPS-ből.
gita3 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-06-22, 11:31   #7 (permalink)
Tag
 
gita3 avatarja
 
Csatlakozott: 13-12-18
Összes hozzászólás: 89
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 10 köszönetet 10 hozzászólással
gita3 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Porotherm 44 Klíma tégla

Idézet:
Kriszmd eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A 44K téglában szimpatikus a jó hőszigetelő képesség és hogy nehéz, masszív szerkezet, jól tárolja a hőt.
Ha masszív szerkezetet akarsz és jó hőszigetelő képességet-ahogy írtad-, akkor 20cm vastag Silka HM 200 NF+GT falazóelemet javasolok, arra pedig 20cm EPS. Jóval nagyobb a hőtároló képessége, jóval masszívabb, szerintem még olcsóbban is jön ki és jobban szigetel. Plusz jobb a hanggátlása is,igazából mindenben jobb.
Mi használtunk 44K téglát, nem mondanám masszív szerkezetnek (tele van kőzetgyapottal) és méretpontatlan volt.
Ez a tégla tele van vonalmenti hőhidakkal, tiplit sem igazán szereti (polc rögzítés). Ha esetleg ezt választod, akkor az egy nagy szerelem lehet.
gita3 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-06-23, 09:17   #8 (permalink)
speede05
Vendég
 
Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás re: Porotherm 44 Klíma tégla

Idézet:
gita3 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az XPS jóval drágább, mint az EPS. Előnye, hogy kicsi a vízfelvétele, nagyobb a nyomószilárdsága és kb. 10% jobb a hőszigetelés képessége, mint a sima EPS-nek. Viszont az egész házat XPS-ből szigetelni,az elég költséges. Számold ki, mennyiből jön ki XPS vagy grafitosból, avagy sima EPS-ből.
Tehát ha olcsóbban tudok venni XPS-t, mint EPS-t, akkor az a jobb választás.
 
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-06-23, 10:19   #9 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Porotherm 44 Klíma tégla

Nem biztos, hogy a homlokzat teljes felületén rátenném a homlokzati vakolatot egy XPS lapra, még akkor sem ha olcsóbb. Az nem oda van kifejlesztve.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-06-23, 20:38   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-06-21
Hely: Üllő
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Kriszmd Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Porotherm 44 Klíma tégla

Idézet:
gita3 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha masszív szerkezetet akarsz és jó hőszigetelő képességet-ahogy írtad-, akkor 20cm vastag Silka HM 200 NF+GT falazóelemet javasolok, arra pedig 20cm EPS. Jóval nagyobb a hőtároló képessége, jóval masszívabb, szerintem még olcsóbban is jön ki és jobban szigetel. Plusz jobb a hanggátlása is,igazából mindenben jobb.
Mi használtunk 44K téglát, nem mondanám masszív szerkezetnek (tele van kőzetgyapottal) és méretpontatlan volt.
Ez a tégla tele van vonalmenti hőhidakkal, tiplit sem igazán szereti (polc rögzítés). Ha esetleg ezt választod, akkor az egy nagy szerelem lehet.
Köszönöm, de csak "rendes" téglában gondolkozunk. Szerintem kevered a thermo téglával, az van gyapottal töltve. A klíma téglában más mintájú a rácsozat a sima n+f hez képest, a hőnek hosszabb utat kell megtennie.

Csak úgy mint sbs, én sem vagyok nagy szigetelés párti (a tetőszigetelést azt nem sorolom ide). Nem is a hidegtől tartok, szerintem nem az a nagy különbség, hogy 120 vagy 90 a fűtésszámla, hanem hogy 120 vagy 240. A nyarakat szeretném kihúzni normális komfortban, klíma nélkül. Ehhez rásegítünk persze más módon is: az épület téglalap alakú lesz, a rövidebb oldal néz dél felé, mind a két szinten lesz egy árnyékoló előtető, az ablakokon pedig alu redőnyök. Szóval próbáljuk ésszel csinálni. Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat.
Kriszmd nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
porotherm 44

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 18:45 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum