Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Falazás (http://epitkezes.forum.hu/falazas/)
-   -   Porotherm 44 Klíma tégla (http://epitkezes.forum.hu/falazas/1571-porotherm-44-klima-tegla.html)

Kriszmd 2016-06-21 12:28

Porotherm 44 Klíma tégla
 
Sziasztok,

jövő tavasszal kezdenénk építkezni (2 szintes, kb. 140 m2 hasznos alapterületű családi ház, pince nélkül), a téglaválasztással kicsit bajban vagyok.

A Porotherm 44 K-t néztem ki, a koncepció az egész építkezéssel kapcsolatban az, hogy amit nem lehet cserélni, abból a számunkra legjobbat tesszük, a csempét, stb. meg aránylag egyszerű cserélni a későbbiekben is.

A 44K téglában szimpatikus a jó hőszigetelő képesség és hogy nehéz, masszív szerkezet, jól tárolja a hőt.

Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel a téglafajtával? Vagy tud valamit, ami miatt nem ajánlja? A másik lehetőség a 38K tégla hőszigeteléssel, de nekem a 44K nagyon szimpatikus egyelőre.

istvan62 2016-06-21 15:30

re: Porotherm 44 Klíma tégla
 
A Porotherm Klima téglák nem rosszak, nem foglak lebeszélni róluk, de a tégla választása is egy olyan kérdés, amiről érdemes az általános célokhoz hangolva dönteni, a tervezővel egyeztetve.
Általánosságban azt tudom mondani, hogy ha a 44K hőszigetelő képességét akarod elérni, akkor a 38K+hőszigetelés drágább megoldás, viszont utána a hőszigetelés további javítása már a 38K esetében lesz olcsóbb. Nem hagynám ki a választásio listából a 30K+hőszigetelés változatot sem, mert a hőtehetetlen tömege már annak is megvan, és a beépítés szempontjából kisebb területet fog elfoglalni.

sbs 2016-06-21 20:39

re: Porotherm 44 Klíma tégla
 
A 44-es porotherm klíma tégla az egyik, ha nem a legjobb paraméterekkel rendelkező falazóanyag. Én nem vagyok híve az utólagos, illetve az akár nem utólagos hőszigetelésnek, de ez az én magánügyem.

A mi házunk 38-as porotherm további szigetelés nélkül. Olyan ez ha megvan rá a különbözet válaszd nyugodtan a 44-est. Ha jól nézem az alapárban kb 100 Ft különbség van, ez pedig egy főfalazat esetén (16db/m2) nem egy számottevő plusz költség.

istvan62 2016-06-21 20:55

re: Porotherm 44 Klíma tégla
 
A tégla kategóriában a csúcs a Porotherm 44 Thermo Profi

speede05 2016-06-21 21:58

re: Porotherm 44 Klíma tégla
 
Nálunk éppen falaznak Porotherm 30K-val. A téglával volt egy kis minőségi probléma. 12 raklapot cserélt a gyártó. Írtam erről a fórumon is. A lényeg, hogyha a K téglát választjátok, akkor nézzétek meg kiszállításkor egyből a belső rácsozatot, mert ha ez nagyon repedezett, akkor a vágásoknál hatalmas mennyiségű törmelék keletkezik. Nekünk a rossz téglából 5 raklapot kezdtek fel, és olyan 15% lett selejt. Ezután hívtuk ki a területi képviselőt múlthét csütörtökön, és ezen a héten hétfőn már meg is jött az új.

A hőszigetelő képességről majd télen tudok írni, mert addigra lesz szerkezetkész a ház, illetve megcsináljuk a fűtést is. Persze nem a legjobb értékek lesznek még, mert szerintem nem lesz rendesen kiszáradva, illetve a belső burkolás biztosan nem lesz kész.

Mi amúgy a 30K+10cm EPS-t választottuk. Még gondolkozunk a grafitos verzión, de nem egyértelmű, hogy melyik legyen. Illetve közben felmerült egy olyan lehetőség, hogy 10 cm-es XPS is lehetne, mert építkezésen nagy mennyiségben megmaradt. Ugyanakkor egyik helyen azt olvasom, hogy jobb az XPS, másik helyen azt, hogy hőszigetelésben gyengébb. Ha az EPS-el egyező értéket már tud, akkor a tartósság szempontjából valószínű, hogy XPS megy.

gita3 2016-06-22 10:34

re: Porotherm 44 Klíma tégla
 
Az XPS jóval drágább, mint az EPS. Előnye, hogy kicsi a vízfelvétele, nagyobb a nyomószilárdsága és kb. 10% jobb a hőszigetelés képessége, mint a sima EPS-nek. Viszont az egész házat XPS-ből szigetelni,az elég költséges. Számold ki, mennyiből jön ki XPS vagy grafitosból, avagy sima EPS-ből.

gita3 2016-06-22 11:31

re: Porotherm 44 Klíma tégla
 
Idézet:

Kriszmd eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 13562)
A 44K téglában szimpatikus a jó hőszigetelő képesség és hogy nehéz, masszív szerkezet, jól tárolja a hőt.

Ha masszív szerkezetet akarsz és jó hőszigetelő képességet-ahogy írtad-, akkor 20cm vastag Silka HM 200 NF+GT falazóelemet javasolok, arra pedig 20cm EPS. Jóval nagyobb a hőtároló képessége, jóval masszívabb, szerintem még olcsóbban is jön ki és jobban szigetel. Plusz jobb a hanggátlása is,igazából mindenben jobb. :)
Mi használtunk 44K téglát, nem mondanám masszív szerkezetnek (tele van kőzetgyapottal) és méretpontatlan volt.
Ez a tégla tele van vonalmenti hőhidakkal, tiplit sem igazán szereti (polc rögzítés). Ha esetleg ezt választod, akkor az egy nagy szerelem lehet. :)

speede05 2016-06-23 09:17

re: Porotherm 44 Klíma tégla
 
Idézet:

gita3 eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 13571)
Az XPS jóval drágább, mint az EPS. Előnye, hogy kicsi a vízfelvétele, nagyobb a nyomószilárdsága és kb. 10% jobb a hőszigetelés képessége, mint a sima EPS-nek. Viszont az egész házat XPS-ből szigetelni,az elég költséges. Számold ki, mennyiből jön ki XPS vagy grafitosból, avagy sima EPS-ből.

Tehát ha olcsóbban tudok venni XPS-t, mint EPS-t, akkor az a jobb választás.

istvan62 2016-06-23 10:19

re: Porotherm 44 Klíma tégla
 
Nem biztos, hogy a homlokzat teljes felületén rátenném a homlokzati vakolatot egy XPS lapra, még akkor sem ha olcsóbb. Az nem oda van kifejlesztve.

Kriszmd 2016-06-23 20:38

re: Porotherm 44 Klíma tégla
 
Idézet:

gita3 eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 13572)
Ha masszív szerkezetet akarsz és jó hőszigetelő képességet-ahogy írtad-, akkor 20cm vastag Silka HM 200 NF+GT falazóelemet javasolok, arra pedig 20cm EPS. Jóval nagyobb a hőtároló képessége, jóval masszívabb, szerintem még olcsóbban is jön ki és jobban szigetel. Plusz jobb a hanggátlása is,igazából mindenben jobb. :)
Mi használtunk 44K téglát, nem mondanám masszív szerkezetnek (tele van kőzetgyapottal) és méretpontatlan volt.
Ez a tégla tele van vonalmenti hőhidakkal, tiplit sem igazán szereti (polc rögzítés). Ha esetleg ezt választod, akkor az egy nagy szerelem lehet. :)

Köszönöm, de csak "rendes" téglában gondolkozunk. Szerintem kevered a thermo téglával, az van gyapottal töltve. A klíma téglában más mintájú a rácsozat a sima n+f hez képest, a hőnek hosszabb utat kell megtennie.

Csak úgy mint sbs, én sem vagyok nagy szigetelés párti (a tetőszigetelést azt nem sorolom ide). Nem is a hidegtől tartok, szerintem nem az a nagy különbség, hogy 120 vagy 90 a fűtésszámla, hanem hogy 120 vagy 240. A nyarakat szeretném kihúzni normális komfortban, klíma nélkül. Ehhez rásegítünk persze más módon is: az épület téglalap alakú lesz, a rövidebb oldal néz dél felé, mind a két szinten lesz egy árnyékoló előtető, az ablakokon pedig alu redőnyök. Szóval próbáljuk ésszel csinálni. Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat.


A pontos idő 16:18 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum