Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Falazás
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-06-15, 07:38   #1 (permalink)
speede05
Vendég
 
Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás Porotherm 30K

Sziasztok,

egy elég sürgős problémám lenne, ahol minden véleménynek, tapasztalatnak örülnék.
A címben szereplő tégláról lenne szó. 35 raklappal vettünk belőle, és a falazás elkezdése után kicsivel kiderült, hogy a tégla hibás. Az egész repedezett, nagyjából nincs olyan, aminek ép a belseje. Ha megkopogtatom, akkor hallani, hogy a raklapon lévők között is sok olyan van, aminek a belseje össze van törve. Vágásnál szétesik... Eddig felraktak 4 sort 16 méteren, és nagyjából 3 talicska hulladék van, de ami be lett építve azon is látszik, hogy repedezett. Ez mennyire gyakran fordul elő ennél a téglánál? Ami repedezett, de egészben maradt, és be lett építve, azt bontassam le?

Ma érkezik a gyártól egy úr, aki felvesz jegyzőkönyvet, de szeretnék addig felkészülni a várható dolgokról. Mire kell figyelnem, mire törekedjek? Minden hasznos tanácsnak örülnék.
 
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-06-15, 07:55   #2 (permalink)
Tag
 
gita3 avatarja
 
Csatlakozott: 13-12-18
Összes hozzászólás: 89
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 10 köszönetet 10 hozzászólással
gita3 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Porotherm 30K

Ilyen nálam is volt, méretpontatlan volt és töredezett. A méretpontatlan (kb.+1cm felett) és eltört téglát zokszó nélkül kicseréték a kereskedőn keresztül, de a fuvart nekem kellett fizetni. A beépített repedezett téglánál nem látok problémát, már több, mint egy éve be van építve nálunk.
Ez a Porotherm márka valahogy nem az igazi....
gita3 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-06-15, 11:52   #3 (permalink)
speede05
Vendég
 
Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás re: Porotherm 30K

és hogy egyeztetek meg? minden raklapot cserélt, amin volt repedezett? csak mert kizártnak tartom, hogy valaki 2800 téglát átnézzen, aminek több, mint a fele selejt...

illetve nekem az is furcsa, hogy a fuvart neked kellett fizetni... én rendeltem egy I. osztályú anyagot, aminél kifizettem a szállítást, útdíjat, daruzást, mindent... ha az anyag hibás, akkor miért fizetném újra ki a fuvart? én azt szeretném, hogy a ház előtt lévő rossz tégla helyett jó téglák legyenek ott... ami közben történik az engem nem kellene, hogy érintsen szerintem

azt mindenesetre jó hallani, hogy gond nélkül cserélték...
 
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-06-15, 17:39   #4 (permalink)
Tag
 
gita3 avatarja
 
Csatlakozott: 13-12-18
Összes hozzászólás: 89
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 10 köszönetet 10 hozzászólással
gita3 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Porotherm 30K

Idézet:
speede05 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
én azt szeretném, hogy a ház előtt lévő rossz tégla helyett jó téglák legyenek ott...
Na pont ezt kell mondanod a PTH emberkének.
Mindenféle plusz költség nélkül.
gita3 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-06-16, 10:47   #5 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Porotherm 30K

Érdeklődnék, hogy áll az ügyed, mit ajánlott a gyártó szakembere. Véleményem szerint semmilyen repedési problémák nem fordulhatnak elő egy első osztályú tégla esetén. Ez gyártási hibára utal (szerintem égetéskor), az egészet cseréljék ki plusz enyhítsék a károdat is, merő jóindulatból. Arról nem is beszélve hogy teljesen felesleges a téglákat egyesével átnézni, mivel egyértelmű a gyártási hiba sorozata, mindenki jobban jár ha raklappal cseréluk az egész szállítást úgy ahogy van.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-06-16, 12:01   #6 (permalink)
speede05
Vendég
 
Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás re: Porotherm 30K

Nos, tegnap nem ért ide a szakember, csak ma reggel 8-ra. Első körben bizonygatta, hogy a tégla teherbírását nem befolyásolja a repedés. Valószínűleg egyébként ennek van igazságalapja, mert a habarcs felel úgyis a terheléselosztásért. Ettől függetlenül ragaszkodtam a cseréhez. 35 raklapot vettünk összesen, amiből 18 raklapot érintett a probléma, mert a többi máskor lett gyártva. Így szerencsére volt viszonyítási alap, hogy milyen a jó tégla ebből a típusból.

Fel lett kezdve már 5, amiből a kicsit repedtek be lettek építve, ezt nem kell kibontani, viszont volt hulladék bőven. Viszont így 13 raklap maradt. Teljes pótos kocsit csak későn tudna küldeni, nekünk viszont sürgősen folytatni kell a falazást, de 12-t már hétfőn tudnak cserélni. Szóval kiválasztottunk egy raklapot, ami a rossz gyártásból van, de kevés rajta a rossz, így az marad. 12-t cserélnek, és a kezdettekből, és az 1 bontatlanból 10%-ot visszatérítenek.

Jobbat nem tudtam kihozni a helyzetből. Fontos megjegyezni, hogy három kategóriára bontotta a téglákat, amiket gyártanak:
- megfelelő minőségű és szép
- megfelelő minőségű, de nem szép
- nem megfelelő minőségű és nem szép

Ebből csak az utolsó kategória nem kerül forgalomba. Az első kategóriából volt nekünk 17 raklap, amivel nincs gond. A második kategóriába sorolta azokat, amiket most kicserélnek, de szerinte egyébként nem problémásak.
Továbbá olyan, hogy első osztályú tégla nincs. Most már csak megfelelt, vagy nem megfelelő van. Szerintem amit most visszaküldök az a megfelelő, de nem első osztály. De hát ki hogy hívja...
 
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
gita3 (2016-06-16)
Régi 2016-08-04, 17:13   #7 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-03-31
Összes hozzászólás: 27
Kiosztott köszönetek: 5
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Ritchcock Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Porotherm 30K

Hello!

Lenne még egy kérdésem, ehhez a téglához kapcsolódóan. Szóba jött a tégla Profi változata, hogy abból lenne a falazat nem a sima 30 K-ból. Szeretnék véleményt kérni, hogy érdemes-e ezt használni a ragasztóhabos falazással a hagyományos habarcs (30 K téglával) helyett?
Ritchcock nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-08-05, 07:21   #8 (permalink)
speede05
Vendég
 
Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás re: Porotherm 30K

Szia,
én eléggé utánajártam a különbségeknek a téglával kapcsolatban, amikor ez a hibás szállítmány érkezett.
Ami minden K téglára igaz az az, hogy még vizes vágóval vágva is rengeteg a hulladék, mert égetés során a közepe megrepedezik. A legtöbben ilyen +30% hulladékról beszéltek. Tehát míg 30NF-nél 50 vágásból 3 eltörik, addig itt jó eséllyel legalább 4. Ez nem tűnik soknak, de 2800 téglánál nekem egy fél konténer összejött.

Ami pedig a profira igaz az az, hogy a kivitelezők panaszkodnak, hogy nehéz vele dolgozni. Ez abból fakad, hogy aki profit vesz az azt várja el, hogy mindenhol mm pontos legyen minden... természetesen ezzel a téglával se lesz az. De így nagy rajtuk a nyomás a megrendelő részéről. Ha ragasztóval csináljátok, akkor arra kell számítani, hogy az ajánlott mennyiség soknak tűnik, de a kivitelező úgyis többet fog még annál is használni. Tehát egy zsákos falazóhabarcsos sima 30K-val szemben a profiból habbal falazni minimum dupla annyiba kerül. Az előnye annyi, hogy jóval haladósabb, kevesebb a kosz, mert nem kell habarcsot keverni, és a végén általában hőszigetelés szempontjából jobb falazatot lehet kapni.

Én úgy döntöttem anno, hogy a dupla m2 ár nem éri meg ezért, de így utólag is megerősítettek ebben többen. Ha sok pénzed van, amit szeretnél elkölteni, akkor persze tökéletes választás. Az eredmény jobb lesz, de ár/érték arányban rosszabb.
 
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
gita3 (2016-08-07)
Régi 2016-08-07, 22:32   #9 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-03-31
Összes hozzászólás: 27
Kiosztott köszönetek: 5
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Ritchcock Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Porotherm 30K

Idézet:
speede05 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia,
én eléggé utánajártam a különbségeknek a téglával kapcsolatban, amikor ez a hibás szállítmány érkezett.
Ami minden K téglára igaz az az, hogy még vizes vágóval vágva is rengeteg a hulladék, mert égetés során a közepe megrepedezik. A legtöbben ilyen +30% hulladékról beszéltek. Tehát míg 30NF-nél 50 vágásból 3 eltörik, addig itt jó eséllyel legalább 4. Ez nem tűnik soknak, de 2800 téglánál nekem egy fél konténer összejött.

Ami pedig a profira igaz az az, hogy a kivitelezők panaszkodnak, hogy nehéz vele dolgozni. Ez abból fakad, hogy aki profit vesz az azt várja el, hogy mindenhol mm pontos legyen minden... természetesen ezzel a téglával se lesz az. De így nagy rajtuk a nyomás a megrendelő részéről. Ha ragasztóval csináljátok, akkor arra kell számítani, hogy az ajánlott mennyiség soknak tűnik, de a kivitelező úgyis többet fog még annál is használni. Tehát egy zsákos falazóhabarcsos sima 30K-val szemben a profiból habbal falazni minimum dupla annyiba kerül. Az előnye annyi, hogy jóval haladósabb, kevesebb a kosz, mert nem kell habarcsot keverni, és a végén általában hőszigetelés szempontjából jobb falazatot lehet kapni.

Én úgy döntöttem anno, hogy a dupla m2 ár nem éri meg ezért, de így utólag is megerősítettek ebben többen. Ha sok pénzed van, amit szeretnél elkölteni, akkor persze tökéletes választás. Az eredmény jobb lesz, de ár/érték arányban rosszabb.
Szia!

Köszi a választ! Azért ez eléggé borzasztóan hangzik, hogy meghatároznak méreteket, és nem képesek azt olyanra legyártani... Mondjuk most végeztünk a ház tervezéssel, de elgondolkodtam, vajon a Leiernél is fennállhatnak ugyanezek a problémák?

Azon viszont egy picit meglepődtem, hogy dupla annyi ragasztóhabbal, mint a normál habarcsos verzió, nálam a Wienerbergeres webshop 310 Ft-ra hozta ki a sima K téglát habarcs nélkül / db, 440 körül a Profit (ragasztóhabarccsal), és 490 körülre a Profi + dryvitet. Utóbbiak drágábbra jönnek ki nekem is, de a dupla ár / m2 nem tudom, hogy jött ki. De valószínűleg maradok a normál 30 K-nál...
Ritchcock nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-08-08, 07:19   #10 (permalink)
speede05
Vendég
 
Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás re: Porotherm 30K

a dupla ár leginkább abból adódik, hogy a ragasztóhab, amit hozzá adnak kevés, és még kell venned... illetve kőművesek magasabb munkadíjjal számolnak sokszor a profi miatt (állítólag mert sokkal jobban oda kell figyelniük, pontosabban kell dolgozni.... szerintem amúgy olcsóbbnak kellene lennie, mert lényegesen egyszerűbbnek tűnik ragasztani a téglát, mint habarcsot keverni, és azzal rakni)

Ne az én véleményem alapján dönts azért egyedül. Kérdezz meg kivitelezőket is, hogy mivel dolgoznak szívesebben, melyiket mennyiért csinálják. Mit gondolnak az eredményről. Lehet, hogy csak felénk nem szeretik...
 
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
porotherm 30k


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 21:00 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum