Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Falazás

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-01-29, 10:33   #21 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 17-01-28
Összes hozzászólás: 6
Kiosztott köszönetek: 4
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
marika28 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Ajtónyitás tartófalon

Köszönöm szépen, akkor azt hiszem a Leier lesz a nyerő.
marika28 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-08-07, 19:14   #22 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 17-08-07
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
CsalloA Van már jó hozzászólása
Válasz áthidaló csere, feljebb helyezés

Kedves István!

Vásároltunk, egy 1960-as építésű, részben felújított családi házat.
Az átalakítási munkák során, egy jelenleg a főfalon található terasz ajtót megszüntetünk, és a helyére ugyanabban a szélességben, de eltérő magasságban ablakokat teszünk
A csere végrehajtásához szükséges, hogy a jelenlegi áthidaló, azonos hosszúság mellett, 40 cm-el magasabbra kerüljön.
Tehát, egy földszintes, fafödémes házról van szó, ~34cm széles tömör tégla főfalról, 8m hosszú (3 helyen fallal alátámasztott) fagerendákkal.
A nyílás 260cm hosszú, az áthidaló 300cm. Eredetileg 205cm magasan található (padlószinttől),de 245 cm magasságba kerülne. Az áthidaló aljától a gerendák aljáig mért távolság, így 95cm-ről 55cmre csökkenne.
(Igyekeztem pontosan fogalmazni, remélem érthető voltam! )

Kértem kőműves segítségét, aki azt mondta, hogy különösebb alátámasztás nélkül, az új áthidalók két oldali bevésésével el tudja végezni a kért munkát.
Őszintén szólva némileg szkeptikus (és hozzá nem értő) vagyok, ezért döntöttem, úgy hogy kikérem más, hozzáértő szakember véleményét is.
Abban kérem a segítségét, hogy Ön milyen áthidalót javasolna beépítésre illetve, milyen módszert alkalmazna? Valóban biztonságosan megoldható lehet ez a munka külön alátámasztás nélkül?

Válaszát, tanácsát előre megköszönve:
Csalló Ádám

áthidaló.jpg

Utoljára módosítva: CsalloA által : 2017-08-07 19:17 Oka: Tördelés
CsalloA nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-08-15, 19:06   #23 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Ajtónyitás tartófalon

Kedves Ádám!

A leírás teljesen érthető, és majdnem teljes.
A szabadságom miatt csak most tudok válaszolni. A biztonság érdekében az utólagos áthidaló építésnél minden esetben minimalizáljuk a terhelést, vagyis alátámasztunk. A kétoldali bevésés tényleg az utólagos beépítés hivatalos módja, de itt jelentkezik egy többlet probléma azzal, hogy a régi kiváltót is el kell távolítani, amivel az új áthidaló felfekvései alól is kivéssük a téglát.
Utólagos beépítéshez én vagy az elemmagas áthidalókat, vagy acélgerendákat javaslok, és a felfekvések alatti részeket az új áthidalók alátámasztása mellett újrafalaznám.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
athidaló, fafödém, falbontás, utólagos ablakbeépítés

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 02:46 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum