Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Érdekességek és minden egyéb > Faanyagvédelem
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-05-24, 07:51   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-05-24
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
rgrg Van már jó hozzászólása
Kérdés épületek karbantartása

Sziasztok!
Milyen jogszabály vonatkozik épületek karbantartására? Mennyi időnként kell felülvizsgáltatni, esetleg milyen munkákat kell elvégezni. Leginkább a faszerkezetű épületekre vonatkozó jogszabályok érdekelnek, ha vannak ilyenek.

"Fontos tudni, hogy a tulajdonos köteles az építmény állapotát, állékonyságát a jogszabályokban meghatározott esetekben és módon időszakonként felülvizsgáltatni, és a jó műszaki állapothoz szükséges munkálatokat elvégeztetni (építmény jókarbantartásának kötelezettsége) [1997. évi LXXVIII. tv. 54. §]."

Ezt az idézetet találtam a neten, de a hozzá kapcsolódó jogszabályokat nem.

Segítségeteket előre is köszönöm.
rgrg nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-24, 09:20   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: épületek karbantartása

Szia rgrg!

Nagyon jó a kérdés, de hirtelen én sem tudok rá általánosságban válaszolni, és most utána keresni sem tudok, de hétvégén megpróbálom. Lehet, hogy Zsuzsa tud a faanyaggal kapcsolatban tud ilyen előírást.
Annyi azért eszembe jutott, hogy a jogszabályok alapján az épülethez is kell adni "használati utasítást", ami a garanciális, és karbantartási tudnivalókat tartalmazza. A faszerkezetből arra következtetek, hogy könnyűszerkezetes épületről beszélünk, akkor pedig a gyártónak kell ilyennel rendelkeznie.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-24, 09:43   #3 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: épületek karbantartása

A garancia max.10 évre szól, utána mindenki magáért felel.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-24, 11:55   #4 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: épületek karbantartása

Kicsit lentebb van az engedély nélküli tetőtér beépítés buktatói, ott István jól összeszedte az összes jogszabályt, rendeletet, helyi rendeletet, ami az épületekre vonatkozik.Van törvényerejű rendelet, Kormányrendelet, Önkormányzati rendelet, ott meg van a számuk és hol kell keresni.
Kicsit konkrétabb kérdésre pontosabb választ tudunk adni.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás

Utoljára módosítva: Zsuzsa által : 2012-05-24 12:23
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-24, 14:12   #5 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-05-24
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
rgrg Van már jó hozzászólása
Kérdés re: épületek karbantartása

Köszönöm a válaszokat!
Ahhoz képest, hogy egy épület milyen értéket képvisel, a karbantartást nem szabályozza semmilyen jogszabály. A 191/2009. -ben találtam erre vonatkozó részt, de az is további, meg nem nevezett jogszabályokra utalja a kérdést általános esetben.
rgrg nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-24, 14:27   #6 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: épületek karbantartása

Igen az épületek egy része Műemlék, ez azért bonyolítja a dolgokat, mert sok a megkötés, de nem adnak pénzt hozzá.Az Önkormányzatra is rázuhant az elmúlt 65 év mulasztása.
A magánszemélyek pedig akkor intézkednek, ha valóban tapasztalnak valami hibát, építési engedélyt kell kérniük valamihez.
Ez a mentalitás az országra rányomja a bélyegét, pusztuló értékek, düledező épületek sora látható.Végső soron az építési hatóság dolga lenne a folyamatos ellenőrzés, ott, ahol szükséges, és már életveszélyes lesz az épület.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-24, 15:03   #7 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: épületek karbantartása

Három hete voltam Fertődön a kastélyban amit most hoztak rendbe. Ennek ellenére több helyen is volt szerencsém a téglát is megnéznem. Sok helyen repedezik, lehull a vakolat a festés lepereg.....
Az elmúlt héten kicsit arrébb voltam Melkben. Látszik, hogy nem most lett felújítva, ennek ellenére nem, hogy téglát, de még lepergett festéket sem láttam, pedig kerestem rendesen. Érdekes módon a lábazatok nem rohadnak, áznak, peregnek, pedig a szemem ehhez szokott hozzá, ezért tűnt fel, hogy valami nem stimmel. Ott ez nem szokás!:-)
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-24, 16:51   #8 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: épületek karbantartása

Nem tudom mikor ébred az ország, mert a panelprogram miatt nem fognak iderepkedni Japánból, meg messzi vidékről.Lassan nem lesz mit megmenteni.Nincs felelős a pusztuló , drága épületek miatt, ami szétázott, fagyott, stb.Az üres épületeket széthordják akiknek ez csak egy rakás tégla.
Nem kéne már mindent a pénzhiányra fogni, először 1-2 pala csúszik félre, aztán ebből a végén főszaruállás gombásodás lesz, a barokk tetőnél, AMIRŐL ÍRTAM, lehet látni, legalább 10 éve, vagy hosszabb ideje nem volt pala kéznél.Pedig nem kellett volna sok.Ma már a drága főszaruállás elgombásodott, aztán majd az épület fog.
Egy-két lelkes magánszemély, üzletember megvesz műemlék ingatlanokat, aztán, vagy helyre tudja állítani, vagy sem, nem egyszer gondoltam, hogy jobb lenne, ha elutazna és szakemberekre bízná a helyreállítási munkákat.Attól, hogy valaki focizott, vagy más pénzkeresete volt, jobb lenne, ha nem ártaná magát az építőiparba, néha több a kár, mint a haszon az ilyen személyek miatt.Sajnos az önkormányzat sem áll a helyzet magaslatán, sem a Műemléki Hivatal.Ötletek kellenek a régi épületek hasznosítására, és a turizmus fellenditésére, végül is páratlan értékek tulajdonosai vagyunk.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-24, 17:08   #9 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: épületek karbantartása

Nem pénz kérdés. Szemlélet! Nálunk a házban van pénz a kasszában. A kazán olyan amilyen hol van meleg víz hol nincs, függő folyosó korlátainak csavarjain a rozsda csámcsog, és a folyosó tele fagyási sérülésekkel. A tető kezd legatyásodni, cserepek szétmállnak a kezemben, kezeletlen fát építenek be amikor szóvá tettem még én voltam a kukacoskodó lakótárs.
Erre a lépcsőházat akarták kifesteni. Kénytelen voltam Dr. Haus stílusban elmesélni mit kéne tenni a festés helyett.
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-24, 18:02   #10 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: épületek karbantartása

Én egy lapostetős társasházzal jártam hasonlóan. Beázásról nem volt semmi információ, és ránézésre nem volt különösebben rossz állapotban. A feltáráskor kiderült, hogy a födém hőszigetelése 30-40 cm homok! Javasoltam, hogy csak akkor nyúljanak a bitumenes lemezhez, ha a hőszigeteléssel is kezdenek valamit. Arra nem volt pénz, de a vízszigetelést cserélték.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
épület karbantartás, faanyag védelem, feépület, felülvizsgálat, jogszabályok


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 17:06 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum