Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Érdekességek és minden egyéb > Faanyagvédelem

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-04-04, 11:41   #1 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás Ajtók, ablakok faanyagvédelme, rosszul megválasztott favédőszer

Ajtók, ablakok faanyagvédelme-mérgező favédőszer
Ma már kevesen építenek be fából készült nyílászárókat, mert inkább a műanyagból készült ajtók, ablakok kereslete nőtt meg, mégis érdemes pár szót említeni erről is.
Sajnos a kereskedelmi forgalomban találkoztam olyan ajtóval, ablakkal, aminek a beépítése után a lakóknak ki kellett a házból költözni, mert elég súlyos egészségi károsodásuk lépett fel.
A gyártót és a felhasznált favédőszert nem áll szándékomban megnevezni, ennyire én sem vágyódok a bíróságra járni, de általánosságban leírom a lényeget.
A gyártó egy olyan favédőszert alkalmazott a védőkezeléshez, aminek a kipárolgó gőzei nehezebbek a levegőnél és a lakásban maradtak.
Kaphatók a kereskedelmi forgalomban olyan favédőszerek, amiknek a hatóanyaga a levegőnél nehezebb. Ezeket a kültérben is óvatosan használjuk. Valóban rá van írva, hogy kültéri használatra, de ott is, ha egy napozóágyat kenegetünk vele, akkor bizony rosszullétet okozhat a védőszer kipárolgás után.
A szóbanforgó ügyben a Tulajdonos kihívta az ÁNTSZ-t, aki kimérte a mérgező anyag jelenlétét, majd megállapította, hogy a megengedett koncentráció alatt van a mennyisége!!!
A megengedett koncentráció ipari munkahelyekre vonatkozik, ahol nagyüzemi mennyiségben alkalmaznak szerves anyagokat, vagy mérgező anyagokat.
A méreg, mérgező anyag koncentráció, senkinél, sehol nem engedhető meg!!!
Visszatérve az ügyre, a favédőszer forgalmazója is rátett még egy lapáttal, azzal, hogy közölte nem igen érdekli a dolog, mert ez egy üzlet és őt csak az eladás érdekli.
Az ügynek nincs megnyugtató vége, az ajtók, ablakok, kenése lenolajkencével történjen és olyan favédőszerrel, ami az egészségünkre nem lesz ártalmas.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-02-20, 16:40   #2 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Ajtók, ablakok faanyagvédelme, rosszul megválasztott favédőszer

Kedves Zsuzsa egyre jobban foglalkozok a faanyag védelemmel!
előrébb is jutottam sok mindenben ami a majdani építkezlést illet, pl azt javasolta a kivitelezőm, h lehet a régi faanyagokból is lehet majd a tetőt építeni de ez 1 másik topic, kérdezném én azt h ha lenolajal beeresztem a nyilászárót az elött nem kell favédő vizes alapozót felvinni? és ha már lenolajjal kezeltem azt mivel tudom majd tovább kezelni mit javasolsz a felületre?
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-02-20, 23:10   #3 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Ajtók, ablakok faanyagvédelme, rosszul megválasztott favédőszer

Hypernek:valóban a vizes favédőszer megelőzi a lenoljkencét, aztán bármelyik olajos kültéri alapozó, fedő festéket kell alkalmazni, háztartási boltban van belőle választék.Az ablaknál az kényes rész, ami a falazattal érintkezik és ami kívül van, az utca felé, ázik, stb.Embasol Combi, Embalan Bv/P kellene a falazattal érintkező és az utca felé néző részre.Ezek valamelyike, megelőző mennyiségben, így nem annyira drága talán.A többi rész védetebb.Az ajtóknál is a tok falazattal érintkező része, az alsó rész, küszöb inkább kitettebb.Az ajtólap soha nme fog gombásodni, erre csak festék kellene.Van itt olyan topik, ahol sok favédőszer van ismertetve, de ezt a kettőt merem ajánlani, igaz nem vizes, hanme szerves oldószerben van oldva, benzinbe.Házhoz is viszi a posta.1 liter 8 nm fafelületre elegendő.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-02-21, 14:04   #4 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Ajtók, ablakok faanyagvédelme, rosszul megválasztott favédőszer

Köszönöm Zsuzsa, azonban boncolgatnám tovább a témát
mi a topic neve ahol a favédőszereket "teszteltétek"
a fallal érintkező részt kell ezzel a speckó cucal kezelni, vagyis a tok külső peremét, azonban még rá is vakolnak kicsit, pl ez nagyon kényes mivel előre nem tudhatod milyen vastagon vakolnak rá az ablakodra/ajtódra? és említetted, hogy a külső felét is ezzel a speckó cuccal kell de erre ugyanúgy rá mehet 1 vastaglazúr, hogy egyforma színű legyen a belseje és a külseje? amiket itt írtál, eléggé más irányba viszi a nyilászárók faanyag védelméről szóló elképzelésemet, valószínű hogy telefonon is megkereslek ha odakerülök
és mi van a belső nyilászárókkal, azoknál is ugyanez az eljárás?
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-02-21, 20:23   #5 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Ajtók, ablakok faanyagvédelme, rosszul megválasztott favédőszer

Ha megnézel egy ablaktokot, ami be van falazva, tök mindegy, hogy vakolad, nem vakolod, a téglával érintkező részt kell védeni.Aztán , ami az utca felől vizet kap, nap süti.A szobai ajtók kitettsége jóval kisebb, főként, ha jó a szigetelés és nem kap vizet.Ezt lekened, valami ajtófestékkel, aztán kész.Gondolom nem homokra, vagy a földre rakjátok.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-02-22, 08:02   #6 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Ajtók, ablakok faanyagvédelme, rosszul megválasztott favédőszer

Akkor tisztázzuk, a külső és a téglval éritkező felületet 1-2 rétegben az álltalad javasolt anyaggal kezeljük(külső nyilászáró) erre mehet a belső felén alkalmazott vastaglazur? hogy a szín kívül belül egyforma legyen.
Említetted a lenolajozást is a víz lepergetés miatt, azonban ha az olaj beszívódik a faanyagba akkor már a további rétegrend szinte lehetetlen! az olajozott felületetket már más (nemolajalapú) anyaggal nagyon nehéz kezelni, lásd olajozott padló olajozott padlót nem lehet lakkozni se oldószeres se vízes lakkal, mert ledobja magáról, mive az olaj jobban beszívódik a fába és jön a kérdés a lenolajat nem lehet kihagyni, helyetesíteni, vagy tudsz konkrét gyártó által alkalmazható vastaglazurt ami mehet a lenolajos felületre?
én se az új fa ablakomat se az ajtómat nem lenolajoztam gyönyörű a felület, igaz a rétegrendek satagsága nem úgy szikerült emiatt a párát magába szívta az ajtó, dagadt!
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-02-22, 09:00   #7 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Ajtók, ablakok faanyagvédelme, rosszul megválasztott favédőszer

A háztartási boltban vettem a faházam kezelésére olajos festéket, nem tudom a nevét, de előtte elég sok lenolajat ivott be a faház.Ezeknek az olajos festékeknek nem ismerem a kereskedelmi nevét.Persze attól is függ milyen a faanyag nedvességtartalma, ha nincs kiszáradva, akkor kevesebb olaj megy rá, és festeni nehezebb.Amikor kiszárad más lesz a felvételi aránya.Az ajtó ablak nálam sincs lenolajozva, csak mázolva.Az ablakoknál számít, hogy az eső áztatja, vagy sem, a nap süti, vagy sem.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-02-22, 13:42   #8 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Ajtók, ablakok faanyagvédelme, rosszul megválasztott favédőszer

Akkor én megnevezném végül, én sadolin base alapot használtam, legutobb helios alapozót, ez vizes bázisú és 2rétegben hordtam fel a nyilászárók minden oldalára vagyis a téglával érintkező felületre is majd beépítés után sadolin oldószeres vastaglazurral kezeltem 2 rétegben, azóta már ismét kapott két réteget, rétegek között 1 nap száradás és visszacsiszolás történt, hogy a tapadás megfelelő legyen, a legelső nagyon precíz kivitelezést eltoltam, mert és ebből tanuljon mindenki aki nyilászárót vagy bármilyen esőnek és a napfénynek hatásai alá kitett faanyagot kezel. Tehát alapozás után jött az első réteg vastag lazur, ecsettel felhordtam és velúr hengerrel eloszlattam, tökéletes volt a felület homogén, nem csíkos, mintha fújták volna.. és itt toltam el ugyanis az ecsettel felhordott anyagot szépen visszahúztam (leszedtem) a hengerrel, vártam 1 napot és ugyanígy tettem vastagabb volt a felület de a henger visszahúzta anyira a rétegvastagságot, hogy a fa szépen be tudta szívni a csapadékosabb téli időszakban a páratartalmat, emiatt megdagadt! Újra be kellett állítani az ajtót kijött a szaki legyalulta az alsó felületet(és a lényeg ne csak kivül belül felül kezeljük a nyilászárókat hanem alól is!! nagyon nagyon fontos én ezt nem tettem meg itt szépen beszívott minden párát és bedagadt.. azóta már itt is 2 réteg lazúr van de az ecsettel való felhordást már nem oszlatom szét száraz hengerrel tehát enyi dióhéjban az én álltalam felületkezelt nyilászárókról
mi a véleményed erről a fajta felületkezelésről kedves Zsuzsa?
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-02-22, 14:01   #9 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Ajtók, ablakok faanyagvédelme, rosszul megválasztott favédőszer

Szia, hát érdekes gondolat, amiket írtál.Közben itt a Fórumon a TETŐABLAK blogot is meg kellene nézned, mert ez meg más kitettség, más körülményekre világít rá.Minden épület más, a felületkezelést is az épületre kell szabni.Más pára van nálam, és más nálatok, más a konyha és más a szoba ajtajának a kitettsége.Nem bonyolítani akarom aválaszt, de az utcai ablak egyik helyen ázik, a másik helyen beljebb van és párkány védi.Az, hogy a belső külső pára lecsapódik ajtón, ablakon, az is helytől, időtől függ.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-02-22, 16:39   #10 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Ajtók, ablakok faanyagvédelme, rosszul megválasztott favédőszer

most néztem a tetőablak részt de nem tudom mire gondolsz mit kell figyelni?
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
ablakok faanyagvédelme, fa védelem, faanyag védelem, favédőszer

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 14:40 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum