Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Érdekességek és minden egyéb > Faanyagvédelem

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-01-10, 16:17   #1 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás peres ügyek, parafa tapéta

Parafa tapéta
Egy munkám során eljutottam egy vidéki épületbe, többszintes, nagy nappalija van, amiből sok szoba nyílt. Az épület belülről parafa tapétával burkolt, de ezek a parafa tapéta lapocskák itt ott elengedték magukat, összezsugorodva leváltak.
Az esetről nincs fényképes anyagom, de ez a tapéta fehér színű, portugáliából származó tapéta, amihez van speciális bolt, szakképzett eladó és spéci ragasztó is. Gyakorlatilag az erre kiképzett szakember ragaszthatná fel, igazság szerint. A szakembereket a portugál gyártó kiképzi, kimehetnek a helyszínre, megnézhetik a gyártást, stb.
Mindezek ismeretében van egy Megrendelő, aki egy szakboltban vásároltat parafa tapétát egy magyar burkolóval, aki szerintem életében nem látott ilyent, az is kiderül , mire alapozom a feltevésemet. A jó magyar burkoló, miután megvette a parafa tapétát 2 millió forintért, 2000-ben, úgy döntött, hogy nem a javasolt ragasztót veszi, ami vizes bázisú, egyébként olcsó és jó, hanem tud ő jobbat, és azt kéri. Erre a jó magyar eladó, aki előzőleg portugáliában volt szakmai kiképzésen, eladja neki a francia szerves oldószeres, toloul tartalmú ragasztót, amit a tulajdonos nyugalommal kifizet. Menet közben sem tűnik fel senkinek, hogy már 300 liter szerves , rákkeltő toloult lélegeznek be. Egyébiránt az eladó rendelkezett szakkivitelezői engedéllyel, emberekkel, gyakorlatilag féláron és jól is megcsinálhatták volna a munkát.
Az ügyben nincs csattanó a parafa tapéta szép lassan jön le, az eladó szakmát váltott, a kivitelező folyton beteget jelent, egy tárgyaláson nem jelent meg a 12 év alatt, a Megrendelő 12 éve pereskedik Szép magyar együttműködés.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2012-01-13)
Régi 2012-01-10, 23:19   #2 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: peres ügyek, parafa tapéta

Hüha! Zsuzsa! Jobb és nagyobb meglepetéseket okozol nekem. Ennek nincs elévülési ideje. Mármint az ügynek.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-01-11, 10:50   #3 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: peres ügyek, parafa tapéta

Ez a per azóta tart, sok bírónál, más-más bíróságokon, sok szakértő volt.
Azt hiszem a bírók nem igazán értik a dolog lényegét, pedig nem bonyolult:a tapétához kifejleszettek egy ragasztót és ezt kell megvenni.
Minden más tévút.
Ez a francia ragasztó nagyon sok pénzbe került, sokszorosa a másiknak és a toloul, a leginkább rákkeltő anyag, ez kipárolog a lakásba, még csoda, hogy a család nem lett beteg tőle.A burkoló meg nem mer eljönni, már pénzbírságot kapott legutóbb, de a bíró azt mondta, hogy kiszáll a bíróság a lakására, kihallgatni őt.2 éve 5 millió volt a bizonyított kár, amit okozott.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-01-13, 10:37   #4 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: peres ügyek, parafa tapéta

Hát azért a szakértő se két filér ha jól emlékszem csipri csupri negyed milió forint egy vélemény. De a kártérítés sose évül el?
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-01-13, 13:19   #5 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: peres ügyek, parafa tapéta

Sajnos a szakértői díj nem ilyen magas, bár nem ugranék el előle, ha több lenne.
Úgy kell díjjegyzéket készíteni, hogy órára lebontva, óradíjjal számolva hány munkaórát kellett ráfordítani.Mi most 6000Ft+Áfa díjjal dolgozunk a kollégámmal aki iü építőmérnök.
A mérnöki kamara által megadott óradíjak jóval magasabbak, én kicsit irreálisnak is tartom magyarországi viszonylatban.Én a lakosság számára , átlag jövedelmű embereknek készítek túlnyomóan szakvéleményt, ehhez a lehetőséghez mérten kialakított árakon.A bíróság számara is először adni kell egy becsült költség árat, aztán, ha azt az ügyfelek elfogadják, csak utána lehet dolgozni.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-01-13, 15:29   #6 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás nyerészkedés peres úton, rejett hibára való hivatkozással

Peres ügyek- rejtett hibára való hivatkozással nyerészkedés

Az óbudai Bíróság kirendelt egy ügyhöz, a peres iratokat át kell venni ilyenkor az erre kijelölt irodában. Optimistán egy bevásárló szatyorral megérkeztem és kikértem az iratokat. Hamarosan megjelent egy hölgy egy nagy adag irattal, majd még egy adag, meg még egy következett, mondtam neki, hogy ugye ez már nem ez az ügyirat csomag, de megnyugtattak, hogy mind az enyém lesz.
Elmentem és vettem két hatalmas teherbíró szatyrot, amibe belepréseltem az iratokat. Itthon kipakolva a padozat és a dohányzó asztal magasságát töltötte ki az olvasnivaló. Akkor már 8-10 éves per volt.
Nagyon lerövidítve a lényeget írom csak:
egy alagsori lakást megvett a Felperes, aki hobbiszinten a joggal foglalkozott, a lánya jogot tanult és meglehetősen kiolvasta a vonatkozó szabályokat. A felperes 60 körüli, nagyon ráérős, idős hölgy, rengeteg betegséget mutatott fel magáról, ezért számára a per ingyen volt. És a betegségei túlnyomóan a „rossz lakás miatt keletkezett”.
A lakást nagyon alacsony összegért vásárolta, a Rózsadombon, ahol azért ismerten magas árak vannak. Az épület Társasház és a házban élő igen elismert építészcsalád építette, még a 20-as években , később a Fia és unokája lakott itt. A házban még egy jónevű építész is lakott, akivel szintén találkoztam, a helyszíni szemlén. Az építészeket olyan szépen szívatta, hogy ezt elmondani nem lehet, azokban tizedannyi arrogancia nem szorult, nem tudtak észérvekkel hatni, a felfűtött, indulatos támadásokra.
A hölgy azért perelte be a Tházat, mert az ő lakása egészségtelen, penészes, vizes, a lakása melletti lépcsőt bontsák le, neki adjanak életjáradékot, mert tönkre ment az egészsége.
A Bírónő is személyesen eljött a helyszíni vizsgálatra, ami elég ritka dolog.
A lépcső melletti falat tetőtől talpig egy vastag nylon fólia fedte, belülről a lakásból ez az előszoba, konyha fala volt.
Amit leszedettem vele, csak a vakolat hiányzott a falról , sallétromos volt, de nem penészes. Jellemzően a vérmérsékletére úgy tépte le a nylon fóliát, hogy az összes por a helyszíni szemlén résztvevőkre hullt. A nylon egyébként alkalmas lenne arra, hogy alatta penész, vagy gomba növekedjék, de itt ez sem jött össze neki. Gondolom a falazat kémhatása nem volt erre alkalmas.
Ő szerinte a könyvei, bútorai, bundái penészesek lettek, ezeket tételesen felsorolta a perben.
A lakásban nem volt penész. Nagyítóval sem találtam.
A lépcsőt lehetetlen lett volna lebontani a főfal ledőlése nélkül.
A tárgyaláson a felperes felsorolta miért nem kell a faanyagvédelem, és miért kellene megszüntetni ezt a szakmát. Összeszűrtem a levet az alperessel, amikor a „kedves nagypapára” utaltam, aki építette a házat, a helyszíni szemlén, mikor érdeklődtem az épület kora iránt. Stb.
Előttem kb.10 szakértőt hurcolt meg és jelentett fel különféle fórumokon. Ez a per akkoriban már kb.10 éve futott. Az igazságügyi kamarához futott be az előttem szakértők elleni panaszáradata.
Az idegileg érzékenyebb szakértők kiborultak, panaszokat írtak a bíróságra, kamarához, meg ahova tudtak.
Csattanót nem tudok mondani, engem elátkozott egy levélben még a per után is. Feljelentett az ügyészségen, aki nem reagált erre semmit. PRIVÁT VÉLEMÉNYEM, HOGY PSZICHOLÓGUS SZAKÉRTŐT KELLETT VOLNA KIRENDELNI, tekintettel a felperes elmeállapotára.
Másik szempontból meg nagyon is ravasz, mert valamennyi kártérítést már megítéltek neki. Ahhoz képest, hogy 1 millióért vett 40 nm-es lakást, ami a 90 –es években is már legalább 5-6 millió körül lehetett. Na ennyit erről. Az egészségére hivatkozással volt olyan bíróság, aki havi járadékot ítélt meg neki. Ezt velem nyilván nem osztották meg, tekintettel, hogy annyi volt a dolgom, hogy van-e penész, vagy nincs.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
hibás kivitelezés, parafa tapéta, peres ügyek, ragasztó kiválasztása

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 18:55 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum