Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Üzleti negyed > Építőipari szolgáltatások és szakemberek
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-07-09, 12:00   #11 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-06-04
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
HeaterPeter Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Egészséges és olcsó infra fűtés!

Enyhe cinizmust érzek kérdésedben,pedig szerintem elég világosan leírtam az előzőekben a választ és biztosan te is tisztában vagy vele.
A honlapodon ez áll:
"Épületgépészeti tervezés"
A referenciák között kizárólag hőszivattyús és kondenzációs kazán rendszerekkel. Úgyhogy megértem miért ellenzed a villanyfűtést. Ha itt a fórumon lenne egy fatüzelésben érdekelt,ő meg azzal példálozna,hogy fával kell fűteni,mert azzal a legolcsóbb,sőt ha egy fatolvaj is lenne itt,akkor nála kereken 0 Ft-ra jönne ki egységi energia.
Az infrafűtés -bár én jobban szeretem elektromos sugárzó fűtésnek hívni- egyre nagyobb teret hódít és egy teljes értékű fűtési rendszer megtervezése mindössze hőigény-felmérésből áll.Amiért max 5-10 e Ft-ot lehet elkérni.Kazán,kémény tervek,engedélyeztetés,átvétel nincs. A gázüzemű tüzelésben érdekeltek ezzel tisztában is vannak és úton-útfélen előveszik a laikus számára meggyőző adatot: 1 kwh gáz ára olcsóbb,ezért villannyal nem éri meg fűteni.
Persze a két rendszer kiépítése közötti árkülönbözetről valamiért soha nem esik szó és a karbantartásról sem. Egyébként mi infrapanellekel nem foglalkozunk,konkrét tapasztalatunk sincs ezzel kapcsolatban. Komplett generálkivitelezések mellett,hőtárolós fűtőfilmes és fűtőkábeles rendszereket is vállalunk,így csak erről tudok nyilatkozni.
Egy gázos és hőtárolós fűtőfilmes rendszer közötti beruházási költség különbözete cca 20 év alatt egyenlítődik ki a jelenlegi magasabb elektromos áramtarifák miatt és ebben nincs benne a karbantartás.
Itt lehet olvasni egy-két kétségbeesett hozzászólást a kondenzációs kazán karbantartásáról.
Kondenzációs kazán - Index Fórum
A gáz ára évről évre nagyobb mértékben drágul az áramhoz képest és minden évben szinte téma az orosz-ukrán gázvita. Az origo alábbi cikke szerint pl. cudar időben egy gázstop esetén 2-3 hétre való saját tartaléka van az országnak.
Lesz-e elegendő gáz Magyarországon ezen a télen
És akkor még nem beszéltünk a megújuló energiaforrások rohamos fejlődéséről és szerencsére már állami támogatás is - igaz csak korlátozott mértékben- igénybe vehető.
Gázt meg soha nem fogunk előállítani a nap és szél energiájából.
Üdv.
Infrafűtés,elektromos infra fűtés
HeaterPeter nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-07-09, 20:51   #12 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Egészséges és olcsó infra fűtés!

Ma például ajánlottam kiegészítő fűtésnek az elektromos fűtést.:-)

Nekem semmi bajom az elektromos fűtéssel, de azt szem előtt kell tartani, hogy költségesebb, az üzemeltetése. Ha a házad egy energia temető pillanatok alatt összejön a hatalmas villanyszámla.
Elektromos fűtést csak jól szigetelt közel PH-ba lehet, szabad beépíteni. Ez 100 m2-es ház esetén 45 ezer Ft körül van egy fűtési idény. De ilyen házzal kevesen rendelkeznek.

Azért azt mindenki tudja, hogy az elektromos panelünk szolár vagy szél energiával fűtjük az maga a szemfényvesztés. Amikor hideg van akkor a szolár termelése egyenlő a nullával. Szél még fújhat, de közel sem biztos. Gázzal lehet még energiát termelni folyamatosan akkor amikor éppen kell. Vagy be lehet tárolni az elektromos áramot? Akkor le vagyok maradva.
Hogy mennyi gázunk van? Amikor lezárták a gázt 10 napra mi adtunk valamelyik déli szomszédunknak, és Szlovákiának.
Én megújuló párti vagyok, de a helyén kell kezelni. Addig lesz könnyen rálőcsölhető a termelt energia az áramszolgáltatóra amíg a megújuló részaránya nem éri el a 20%-ot. Ekkor éri el náluk a tűréshatárt, amikor már gond a termelt energia átvétele, kvázi raktározásra.
Abban van valami igazság, hogy napból meg szélből nem lesz gáz, bár Dániában vizet bontanak, mert a hidrogén tárolható és gázkazánban eltüzelhető szélcsendben.
De kíváncsi lennék az emberek arcára amikor az mondanák a tévében, hogy kedves nézőink a szél renyhesége miatt elmarad a foci vb döntőjének közvetítése.

Tehát mindent csak óvatosan és megfontoltan.
A sakkban nincs fekete és fehér, csak sötét és világos:-)
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-07-11, 21:53   #13 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Egészséges és olcsó infra fűtés!

Most találtam rá egy infrás cég lapjára.

Villanyfűtés előnyei

Nagyon megfogott a lap vége. Itt az idézet belőle.

(FŐFŰTÉSNEK alkalmazva a villanyfűtés nyilván nem versenyképes egy korszerű kondenzációs kazánnal meghajtott központi fűtéssel vagy a fatüzeléssel sem, nem ajánlható nem korszerűsített régi nagyobb családi házakba sem! Természetesen ez nem vonatkozik a kiegészítő fűtésként használt villanyfűtésekre)

Korrekt cég, de aggódom értük:-)
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-07-12, 10:59   #14 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-06-04
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
HeaterPeter Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Egészséges és olcsó infra fűtés!

Úgy látom,hogy az elektromos fűtés a mumusod.Bár figyelembe véve a tényt,hogy gázüzemű fűtési rendszerek tervezésével foglalkoztok,ez teljes mértékben érthető. Leírtam már hogyan kell teljes értékű villanyfűtést használni,de küldök egy kis olvasnivalót:
VGF Online
A cikket 2009 áprilisában írta a szakember,amikor még nem volt kedvezményes nappali tarifa és a gáz 125Ft/m3 volt,nem pedig 150 Ft. Az infrafilm sem volt még ismert,aminek m2 ára a fűtőkábelének a fele. Úgyhogy csak óvatosan az elektromos fűtés leírásával.
HeaterPeter nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-07-12, 20:17   #15 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Egészséges és olcsó infra fűtés!

Azért ha már megnézted a honlapom akkor rájöttél volna, hogy a kazános részarány nagyon kicsi. Idén már két kazános rendszert terveztem és 22 hőszivattyúst ami szintén gázzal megy.:-) Mivel a gázból lesz áram:-)
Nekem nincs bajom az elektromos fűtéssel. Csak óvatosan!
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-07-13, 19:22   #16 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Egészséges és olcsó infra fűtés!

Én megmondom öszintén az ember fejét lezabálja a vilanyfogyasztás! A vilanyt én oda javasolnám ahol nem lehet valamilyen ok miatt gázt vezetni. De csak oda. A cikket elolvasom! De Watocsak véleményét támogatom. Sok hasznos tanácsot kaptam már töle.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-07-13, 19:36   #17 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Egészséges és olcsó infra fűtés!

De zárojelben jegyzem meg vannak itt páran akik szivesen segítenek bárkinek. Csak ajánlani tudok bizonyos embereket.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-07-14, 17:38   #18 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-06-04
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
HeaterPeter Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Egészséges és olcsó infra fűtés!

Wattocsak:
Óvatoskodni az asszonnyal kell otthon a hálószobában,az építőiparban naprakésznek kell lenni,pontosan tervezni és számolni,majd minőségi alapanyagokkal szakszerűen kivitelezni. Legalábbis szerény véleményem szerint ez a siker titka,nem az óvatoskodás.



Glatz Krisztián
Foglalkozás:Víz és Központifütés szerelő
Köszönöm az észrevételt.

Lehet kardoskodni a villanyfűtés ellen,de a gazdaságtalan,nem versenyképes technológiák természetes szelekció útján -kereslet hiányában- halnak ki,nem holmi fórumbejegyzések miatt.

Uraim,köszönöm,hogy elolvasták soraim. Minden jót!
HeaterPeter nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-07-14, 19:37   #19 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Egészséges és olcsó infra fűtés!

Ha megsértettelek akkor bocsánat, nem állt szándékomban, csak a véleményem mertem megfogalmazni, elnézést ha sok mindenben egyetértek veled.
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-07-14, 20:32   #20 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Egészséges és olcsó infra fűtés!

Nézd én az új technologiák elen nem vagyok elen. Senki nem akart itt megsérteni! Legalábis Watocsak kollégát szókimondó embernek ismertem meg. nekem is van egy sajátos retorikám. Itt ha sikerült megsérteni ne haragudj. Én azért ismerkednék az újal. Végigolvasom a linket. De ha van anyagod ami részletesen bemutaja ezt a rendszert szivesen fogadom. Nyugodtan linkeld be.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
fűtés-egészséges, infrafűtés


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 10:13 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum