Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Üzleti negyed > Építőipari szolgáltatások és szakemberek

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-01-05, 14:18   #1 (permalink)
BSZ
Új tag
 
Csatlakozott: 11-01-05
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
BSZ Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Műszaki ellenőrt keresek

Sziasztok!

Megbízható műszaki ellenőrt keresek budapesti családi ház kivitelezéséhez.

Mobil: 06 30 9142370

Köszi,

Üdv,

Szabolcs
BSZ nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-05, 14:30   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Műszaki ellenőrt keresek

Rendszeresen foglalkozom családi házas műszaki ellenőrzésekkel is.
keressük egymást: Tóth István 06-30/6338324
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-05, 16:27   #3 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Műszaki ellenőrt keresek

ha már itt tartunk akkor ássuk magunkat kicsit jobban bele a témába..
m,iért van sükség műszaki ellenőrre, én mint laikus ugy gondoltam hoyg elkezedm az építkezést gondolom a hivatali dolgokat én intézem, majd központilag küldenek valakit, aki majd leellenőrzi, hogy minden jól folyik, mi a feladata 1 műszaki ellenőrnek, és menyibe kerül? alkalmi dija van avgy 1 összegben kell fizetnem neki? az ellenőrzés hogy folyik, mi a menete én hívom hogy figyelj bocsi, itt nem tudom , hogyan tovább gyere adj tanácsot, lehet buta kérdés de én pl.: ezzel kapcsolatban nem vagyok képben!
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-05, 16:58   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Műszaki ellenőrt keresek

Hahó hyper!
Te mindig olyan jól bele tudsz tenyerelni az élvezetekbe!
Hogy a kiábrándítással kezdjem, a hivatalnak esze ágában se lesz küldeni valakit, aki leellenőrzi, hogy minden jól folyik. Illetőleg, ha mégis küld, az kétféle dolgot mondhat:
a; minden rendben
b; a büntetés összege ...
Próbáljuk elkerülni a b; pont életbe lépését, ezért nézzük a hivatalos oldalt:
Építőipari tevékenységet csak olyan vállalkozó végezhet, akinek ez a tevékenység jegyzékében szerepel, és regisztrálva van a MKIK által vezetett építőipari kivitelezői névjegyzékben. A kivitelezőnek kell rendelkeznie az épület nagyságának megfelelő jogosultságú felelős műszaki vezetővel. A műszaki vezető felel az épület terveknek, és műszak előírásoknak megfelelő kivitelezéséért.
Műszaki ellenőr alkalmazása néhány kivétellel nem kötelező (pl: állami támogatás felhasználása esetén kötelező) A műszaki ellenőr feladata, hogy védi az építtető érdekeit a kivitelezővel szemben. A rendeletek részletesen szabályozzák a műszaki ellenőri tevékenységet, de ahol nem kötelező az alkalmazása, ott meg lehet állapodni eltérő feltételekben, és ennek megfelelően a díjazás, és az elszámolás módja is sokféle lehet.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2011-01-06)
Régi 2011-01-05, 19:17   #5 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Műszaki ellenőrt keresek

Persze a legélvezetesebb részt elfelejtettem említeni:
Ha a rendeletet alaposan áttanulmányozzuk, akkor az is kiderül belőle, hogy amennyiben egy építkezést nem egy vállalkozó visz végig (pl külön kőműves, és külön ács) abban az esetben minden vállalkozónak külön felelős műszaki vezetővel kell rendelkeznie, és az építtető számára kötelező a műszaki ellenőr alkalmazása. Természetesen ebben az esetben már csak névjegyzékben szereplő műszaki ellenőr jöhet szóba, és a rá vonatkozó részletes szabályok szerint.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-05, 19:57   #6 (permalink)
Támogató
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 125
Kiosztott köszönetek: 30
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
Isutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenni
Alapbeállítás re: Műszaki ellenőrt keresek

Idézet:
istvan62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
...A műszaki ellenőr feladata, hogy védi az építtető érdekeit a kivitelezővel szemben...
A tapasztalatod szerint a műszaki ellenőr és a vállalkozó általában az érdekellentét miatt nem is (barátok)

Illetve biztos, hogy érdekellentét van?
Gondok arra, hogy ha az építtető által finanszírozott műszaki ellenőr az építés folyamán leellenőrzi az egyes munkafolyamatokat, és rendben találja.
A vállalkozó ezután elégedetten hátradől, hogy arra a munkafázisra nem lesz utólagos reklamáció.
Vagy nőjek már föl?
__________________
Napi cikkek, napi hírek
Isutam nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-05, 20:22   #7 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Műszaki ellenőrt keresek

Ennyire nem lehet fekete/fehér a világ.
Objektív módon valamennyi érdek ellentét mindenképpen van a vállalkozó és az építtető között, mivel az egyik a nyereségben, a másik pedig az alacsony számla melletti jó eredményben érdekelt. De ennek a résznek a megvitatásába most ne merüljünk bele, mivel ennek az összes árnyalatának kivesézésével több könyvet meg lehetne tölteni.
Általában én azt szoktam mondani, hogy minden esetben csak utólag derül ki, hogy tényleg szükség volt-e a műszaki ellenőrre, viszont visszamenőleg már nem lehet produkálni. Optimális esetben, normális vállalkozó - építtető kapcsolat esetében a vállalkozó is örülni szokott a műszaki ellenőrnek, az építtető számára pedig megnyugvást jelent a jelenléte. Van egy műszaki kontroll az építtető számára, ami kiküszöböli azt, hogy a kivitelező megvezesse, és jelezze azt, ha gond van a munkával.
Sajnos a műszaki ellenőr sem tudja 100% biztonsággal kizárni a kockázatokat, de minimalizálhatja azokat, illetve segíthet abban, hogy az esetleges későbbi viták esetében meglegyenek a megfelelő dokumentumok.
És sajnos a műszaki ellenőr mellett, véleménye ellenére is előfordul az, hogy a megrendelő úgy gondolja, hogy ő nem fizet, mert neki úgy a jó.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-06, 16:24   #8 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Műszaki ellenőrt keresek

ej ha bocsánatot kérek istván, de valahogy mindig olyan nézőpontból próbálom megvilágítani a dolgokat, az adott témát, hogy még Mari néni is értse azt ha ide téved a fórumra
nagyon sok jó gondolatot, és szabályt, ötletet és sorolhatnám, de mindenki tudja miről szól ez a fórum és mi minden olvashat itt néha csak olvasom, olvasgatom, nem is teszek hozzá a fórumhoz, könnyen bele lehet merülni, és van mikor már az elejét is elfelejtem
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-06, 17:20   #9 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Műszaki ellenőrt keresek

Nincs ezzel semmi gond, ezért találkozunk itt, és az amatőröknek nem is kötelességük tudni.
De azért nem árt sokféle dologgal tisztában lenni, meg ugye azt is ismerjük hogy a törvény nem ismerése nem mentesít ...
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-06, 17:23   #10 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Műszaki ellenőrt keresek

Most kaptam egy reklamációs ügyet, csak egy terasz feletti tetőszerkezet szakadt le.
A műszaki ellenőr és a kivitelező ugyanaz volt!!!!!!
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
műszaki ellenőr

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 08:49 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum