Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Üzleti negyed > Építőipari szolgáltatások és szakemberek
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-02-28, 12:26   #31 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-02-28
Összes hozzászólás: 7
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Szilko Van már jó hozzászólása
Mosoly re: Burkolás alkalmával elkövethető hibák

Idézet:
Norbi01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Folyt köv.: Lépcsők lángolt gránit csúszásmentes felülettel 14db lépcsőfok 140cm 7db, 300cm 3db, 160cm 4db.
Betonok nagyon rosszul lehúzva lejtés miatt nem aljzatkiegyenlíthetők!!
Kb. 4.5m átlag szélesség 5cm lejtés.
Mapei Elastorapid (csak erre van gari ilyen lapnál) Nagyon igényes tulaj.
Csinálja meg v.ki úgy, hogy ne legyen fogas már bocsi de kinyalom a seggét.
Leraktuk mondván megoldjuk csiszolunk.
Első körben gyémánt csiszoló flex 2. sima turbós műkőcsiszolópapír 24,32,40,80,120 na igen de karcos maradt. Eltűntek a fogak csak a karcokkal nem tudtuk mi lesz, akkor majdnem sírtam nem aludtam 2nap.
Addíg mentem míg egy sírköves kiadta hogy tudom megcsinálni szárazcsiszolással gyémáncsiszolósor 100as átmérőjű 50,100,200,400,800,1500,3000 es sorozat létezik. Nem volt szükség mindegyikre csak 400 ig csináltuk így is jobb lett mint az eredeti!!
A cég neve Top marmor azóta gyémántkorongot is tőlük veszem.
Ugyanitt beltérben télikertben nagyon morzsálódó márványlappal kellett burkolni.
Sima hétköznapi gyémántkorong elfelejthető megoldás szintén Top marmor.
Hátha valakinek tudok segíteni.
Czanka Szilárd vagyok a Top Marmor magyarországi vezetője.
Norbi01 köszönöm az ajánlásodat,nagyon rendes Töled!!
Annyival egésziteném ki ,hogy a Top Marmor magyarország saját cégünk.Mindenkinek állok rendelkezésére,akinek profi gyémántszerszámokra lenne szüksége!! Web-oldalunkon minden info rendelkezésre áll.--==( TOPMARMOR || made in italy )==--
Szilko nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-28, 12:32   #32 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-02-28
Összes hozzászólás: 7
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Szilko Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Burkolás alkalmával elkövethető hibák

Idézet:
hidegburkoloboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Megtudnád adni a top marmor elérhetőségét?
Szia! Czanka Szilárd vagyok a Top Marmor Magyarország vezetője!
Elérhetőségeim 30/3987729
web oldal:--==( TOPMARMOR || made in italy )==--
email:czankaszilard@keszthelynet.hu
Szilko nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-18, 18:12   #33 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-03-18
Összes hozzászólás: 11
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
bubu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Burkolás alkalmával elkövethető hibák

Üdvözletem a fórum olvasóinak!

Nem vagyok burkoló, de a családon belül kb 200 m2 padlólapot leraktam, ennek a tapasztalatait, hibáit szeretném megosztani:


1. Az első hiba, amibe beleszaladtam, hogy nem raktam ki a fal mellett a lapot és falferdesége miatt a szoba végére elfogyott a fuga és vágni kellett a lapszélét > tehát a falferdeség és görbület miatt előre megnézni hol a szűkkeresztmetszet.

2. A lapok vásárlásnál nem volt elég ráhagyás számolva csak a helyiség (szél*hossz) felkerekítve. A lap kifutó széria miatt olcsóbb volt, így a később pótolni se lehetett. Azzal a tudattal kezdtem neki, hogy esetleg 1 lap törhet > elég stresszes volt :-(

3. Az olcsóbb lapok talán legkevésbé tudatosuló minőségi hibája a méret hiba, ami az eltérések miatt a fugaszélességeket csunyán el tudja tolni (persze lehet, hogy csak én nem voltam elég ügyes)

4. Nem volt kiegyenlítve, simítva az alapfelület amit csemperagasztóval próbáltam ügyeskedni > kétes eredménnyel, bár ennek a pontos technikája érdekelne most is mivel, milyen vastagon kell? a lejtést hogyan kell bele vinni?

5. Kültéri teraszoknál a lejtésekre ügyelni nehogy a falra folyjon vissza a víz, lehet, hogy az egyenetlen alapfelület miatt a megsüllyedt sarkú lapoknál megállt a víz néhol.

6. Ezt ugyan nem követtem el, de azonos mintájú csempét különösen nagy felületre nem szép egy állásba lerakni, jobb 4 vagy 9 laponként varíált mintát használni.

7. Az egyik konyha és spejz lerakásához egyszerű ragasztót hasznátam, úgy hogy a meglévő lapokat flex-el bevágtuk erre pakoltunk (mostanában olvastam kötőhídat kellett volna a régire rakni!???). Alapvetően rendben van, de a fal mellett mindkét oldalon már serceg. Közel megy a vonat a házhoz merőlegesen a falra ezért arra gondolok annak a rezgése tornázta ki a lapokat, valószínű rugalmas fugázó kellett volna a fal mellé??? és flexibilis ragasztóval rakni a lapokat. Tényleg hová kell Flexibilis és hol lehet az olcsóbb???

8. Ez részben kérdés részben tapasztalat: Az előző kérdéshez kapcsolva nem mindegy, hogy mennyi és milyen ragasztó kell!
Mindenki igyekszik spórolni és a drága flexibilis ragasztó helyett olcsó ragasztót ahol lehet.Ezért FONTOS tudni hova milyen kell és a burkolónál is figyelni, amikor a flexibilist rakja. Hallottam olyat, hogy keverik az olcsóval, így ment meg néhány zsákkal magának??

9. A fugakeresztek közül volt olyan, ami a vastag ragasztó miatt a lap alá csúszott, az ilyen lap könnyen törik (tört)

10 Célszerű figyelni a köztes takarításokra! A rászáradt ragasztót sokkal nehezebb később lekaparni, a belekötött fugakereszteket csak vágni lehet és ha a fugaszintből kilóg a vágás csúnya fehér pötty marad a fugába.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, hátha segítségére lesz valakinek.

A közbe ékelt kérdésekre pedig szívesen fogadnám (talán mások is) a tapasztalt szakik válaszait!

(A témanyitó burkoloboy utólagos engedelmével linkelem a honlapján szereplő hasznos tanácsokat

http://www.hideg-burkolo-boy.hu/burk...afolyamat.html

Utoljára módosítva: bubu által : 2011-03-18 18:40
bubu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-20, 19:51   #34 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Burkolás alkalmával elkövethető hibák

Tesómék pl murexin ragasztót használnak, nem rossz, ajánlani tudom! Szerintem neked is jó lenne! Ő burkoló! De én pl ugyanazt a ragasztót használtam múltkor az aljzatra, mint a falra, az pedig az Acropol! Kb fél éve
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-26, 19:46   #35 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Burkolás alkalmával elkövethető hibák

Ha netán padlófűtés van a házikóban akkor!!!!!!!!! minden határoló fal melett és a küszöböknél létre kell hozni diletációs hézagot.A nagy terekben a legnagyobb egybefüggő felület nem haladhaja meg a 2.5x8 m felületet.Ha ennél nagyobba felület akkor külön kell diletálni.Ha csak radiátoros fűtés kerül kivitelezére akkor ajánlott a csöveket hőszigeteléssel ellátni.A gégecső csak a keresztmetszeti hőtágulást veszi fel,ettől a beton és a burkolat még simán diletál,ezért repedezik a burkolat.És akkor nem beszéltünk a hőveszteségről.
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-11-24, 12:34   #36 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-11-23
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
szakembered Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Szakember adatbázis: www.szakembered.hu

Sziasztok!

A szakember keresés új formája! Várjuk a szakembereket és szakembert keresőket.

Gyors ingyenes ajánlatkérés egyszerre több szakembertől, a szakembereknek egyszerű, ingyenes regisztráció.

Szakembered.hu - a szakember kereső, Ajtó/ablak cseréje, Betonozás, Bútor készítése, összerakása, Csempézés/járólap lerakása, Duguláselhárítás, Fakivágás, Faszerkezet építése, Festés, Földmunka, Fűtés szerelés, Garázsajtó, Gázszerelés, Hőszigetelés, - a Te szakembered

Ajtó/ablak cseréje, Betonozás, Bútor készítése, összerakása, Csempézés/járólap lerakása, Faszerkezet építése, Festés, Fűtés szerelés, Garázsajtó, Gázszerelés, Hőszigetelés, Kandalló/kémény építése, Kád/zuhanyzó építése, Kerítés építése, Kertépítés/gondozás, Klíma szerelés/karbantartás, Kútfúrás, Laminált padló lerakása, Medence építése/karbantartása, Mennyezet átalakítása, spot/LED lámpák, Mosógép/mosogatógép szerelés, Padlószőnyeg lerakása, Parkettázás, Redőny/reluxa szerelése, Riasztó/kamera szerelése, Számítógép szerelése, Szúnyogháló szerelése, Tapétázás, Tető építés/fedés, Térkő/viacolor lerakása, TV szerelés, Üvegezés/tükör készítése Válaszfal építése, Villanyszerelés, Vízszerelés
szakembered nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-10-14, 00:03   #37 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 18-10-14
Hely: Tampa; Florida
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Laocoon Van már jó hozzászólása
Üzenetküldés ICQ-n keresztül Laocoon részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Laocoon részére
Alapbeállítás Re: Burkolás alkalmával elkövethető hibák

A pogácsás ragasztási módszer még a tehetősebb ügyfélkőrben is megtalálható: Egyik ügyfelem panaszkodott a szalonjában így lettek lerakva a lapok és amikor a cicababák sétálgatnak a tűsarkukkal, úgy kopog mintha kripta tetején járkálnának. Csak a lap vastagsága miatt nem repedt el. Bár van egy magyar közmondás miszerint "ami késik az nem múlik".
Laocoon nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-11-13, 10:18   #38 (permalink)
Új tag
 
Berean64 avatarja
 
Csatlakozott: 18-11-13
Hely: Philadelphia; Pennsylvania
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Berean64 Van már jó hozzászólása
Üzenetküldés ICQ-n keresztül Berean64 részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Berean64 részére
Alapbeállítás Re: Burkolás alkalmával elkövethető hibák

Üdvözöllek a burkolólap és aljzat mindkét oldalát kenők klubjában!
Berean64 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
burkolás, burkoló, hibák


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 14:07 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum