Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Üzleti negyed > Építőipari szolgáltatások és szakemberek
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-02-21, 20:01   #11 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-01-01
Összes hozzászólás: 9
Kiosztott köszönetek: 12
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
hidegburkoloboy Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Burkolás alkalmával elkövethető hibák

Köszönöm Norbi01!

Nos ezért is jó hogy ezen a fórumon kértem segítséget a burkoláskor elkövethető hibákkal kapcsolatban. Mert még csak gondolni sem gondoltam olyan hibára amit írtál élvédővel kapcsolatban. Valóban nem csak esztétikai hiba a kiálló élvédő, de emiatt a víz is megáll a lapokon, ami akár balesethez is vezethet!
A huppogó betonról meg az jutott eszembe, hogy hagytam már ott ügyfelet mert nem akarta kicserélni a beton réteget, pedig indokolt lett volna hasonlóan, mint amit te is tapasztaltál.
Kifejtenéd pontosabban mire gondoltál:"Új építésű háznál szegélyek alatt színazonos szilikon!!"
hidegburkoloboy nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-21, 20:12   #12 (permalink)
Szakember
 
papesz28 avatarja
 
Csatlakozott: 11-02-08
Hely: Ajka
Összes hozzászólás: 188
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 32 köszönetet 32 hozzászólással
papesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé száll
Üzenetküldés MSN-en keresztül papesz28 részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül papesz28 részére
Alapbeállítás re: Burkolás alkalmával elkövethető hibák

Idézet:
hidegburkoloboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kifejtenéd pontosabban mire gondoltál:"Új építésű háznál szegélyek alatt színazonos szilikon!!"
Én nem szakmabeliként, mielőtt szakmai válasz érkezik, ha megengeditek tippelnék, szeretek más szakmákba is belekotnyeleskedni, mert sosem baj, ha az ügyfél kérdezz, és nem csak kukán állok

Szóval az én tippem, hogy mivel sarkokban kell szilo, szigetelés gyanánt, hisz azt nem tudod olyan összefüggően kifugázni, mint egy sík telibe felületet, ezért élben is lehet egy ilyen szigetelési funkciója, vmint lehet hogy szebben el lehet dolgozni, mint a fugát, hisz a szivaccsal ki húzhatja könnyen az ember a fugát

Ha nagyot tévedtem nézzétek el nekem,laikusként írtam
köszi a lehetőséget
__________________
http://www.hydrovidra.hu/
Alternatív megoldások, megújuló energiák, innovatív épületgépészet
papesz28 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
hidegburkoloboy (2011-02-21)
Régi 2011-02-21, 20:44   #13 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-01-01
Összes hozzászólás: 9
Kiosztott köszönetek: 12
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
hidegburkoloboy Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Burkolás alkalmával elkövethető hibák

Papesz28!
Olyan gyorsan reagáltál hogy még időm sem volt az előző hozzászólásodat megköszönni!
A négyzet alakú lyuk az pocsék, de legalább könnyen na meg gyorsan elkészíthető.
A rosszul kiosztott lapokról meg eszembe jutott, mit szólsz a beépített kád pereméhez közel eső vékony csíkhoz, már amennyiben a magassági kiosztással nem törődtek?!
A pogácsás ragasztási módszer még a tehetősebb ügyfélkőrben is megtalálható: Egyik ügyfelem panaszkodott a szalonjában így lettek lerakva a lapok és amikor a cicababák sétálgatnak a tűsarkukkal, úgy kopog mintha kripta tetején járkálnának. Csak a lap vastagsága miatt nem repedt el. Bár van egy magyar közmondás miszerint "ami késik az nem múlik"
A szilikonos témát jól látod, valóban nehéz szép fugát kivitelezni sarokban, ráadásul tartósabbnak is bizonyul a szilikon a mozgások miatt.

Szóval .. mégegyszer köszi a hozzászólást! Máris vannak újabb ötleteim.
hidegburkoloboy nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-21, 21:02   #14 (permalink)
Szakember
 
papesz28 avatarja
 
Csatlakozott: 11-02-08
Hely: Ajka
Összes hozzászólás: 188
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 32 köszönetet 32 hozzászólással
papesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé száll
Üzenetküldés MSN-en keresztül papesz28 részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül papesz28 részére
Alapbeállítás re: Burkolás alkalmával elkövethető hibák

Idézet:
hidegburkoloboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
P
A négyzet alakú lyuk az pocsék, de legalább könnyen na meg gyorsan elkészíthető.


A rosszul kiosztott lapokról meg eszembe jutott, mit szólsz a beépített kád pereméhez közel eső vékony csíkhoz, már amennyiben a magassági kiosztással nem törődtek?!
A négyzet alakú lyukat általában olyan csinálja , aki nincs felkészülve rendesen a szakmára, pl.: hétvégén maszekol a gyár mellett


A kád, hát az vmi gyalázatosan tud kinézni ha elsz@rják a méreteket.

Örülök , hogy tudtam segíteni
__________________
http://www.hydrovidra.hu/
Alternatív megoldások, megújuló energiák, innovatív épületgépészet
papesz28 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
hidegburkoloboy (2011-02-23)
Régi 2011-02-22, 10:20   #15 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Burkolás alkalmával elkövethető hibák

Ha már elkövethető hibák! Csempézés esetén azt utálom a legjobban, ha fogas valami, vagyis egyik feljebb áll, mint a másik! Inkább leszedetem és benyelem a költségét, ha az embereim ilyet csinálnának! Több helyen is láttam ilyet, sőt olyan is volt, hogy neves burkolótól láttam ugyanezt! Mi a véleményetek?
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
hidegburkoloboy (2011-02-23)
Régi 2011-02-22, 17:16   #16 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-02-16
Hely: Tapolca
Összes hozzászólás: 84
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 11 köszönetet 11 hozzászólással
Norbi01 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Burkolás alkalmával elkövethető hibák

Megint visszatérnék oda, hogy burkolni 1600-1800ft között kicsit nehéz no1 minőségben ez a minőség rovására mehet.
Ma a festők is azt mondják persze leburkoljuk.
Én külön burkolásra nem is váltottam kisipart inkább elvégeztem a kőműves sulit is.
Manapság mindenki azt hiszi tud burkolni. Én nem hiszem, hogy tudok festeni, vagy fűtést szerelni, esetleg statikai számítást végezni, villanyszerelés pedig egész távol áll tőlem úgy gondolom azt is külön tanitják iskolában.
Mindegy elkanyarodtam.
Szilikont új építésű háznál úgy értem természetesen aljzatszigetelés, hőszigetelés, aljzatbeton, burkolat rétegrend esetén mindenképp szilikon mozgásokra fugázó azonnal elreped.
Ma már az egyik legkevesebb, legkisebb hibának tekinthető az ha a lapozás "fogas".
Autószerelő műhelyt is burkoltunk át a szerelő maga mondta az előző burkoló nem így csinálta kérdem mire érted (természetesen 30*30 v. az felett v. erősen igénybevett felületen a lap hátát is kenni kell!!) Ő csak! a lapot kente fogas vassal.
Természetesen a sarkokon ragasztó sehol sem volt.
Hiretelen ennyi ha lesz érdeklődő írok még. Sajnos van mit!
Norbi01 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
hidegburkoloboy (2011-02-23)
Régi 2011-02-23, 20:20   #17 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-01-01
Összes hozzászólás: 9
Kiosztott köszönetek: 12
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
hidegburkoloboy Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Burkolás alkalmával elkövethető hibák

Neves burkoló után kongó lapokat többmilliós burkoló munkadíj után?!

No nem űberelni akartalak.csak már én is találkoztam ilyen dühítő munkavégzéssel.
A fogas lapok, lenne mit mesélni de talán kezdjük az elejével.
Jó lenne ha a piac nem fogadná be a masszívan rossz minőségű burkoló lapokat. Csak amíg hatalmas árrést tudnak rátenni a burkolólap kereskedelemben, addig
nagyítóval kell keresni a tökéletesen lerakható lapokat.
Tehát ha jó lappal dolgozik a burki, akkor már csak a keze nyoma okozhat fogas lapokat. Ennek elkerülésére meg ott van az élvonalzó és a szúrt fény kombináció. Gondolom sokan nem ismerik ezeket az eszközöket! Persze néha a a kőművesek és festők is használhatnák.
hidegburkoloboy nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-23, 20:24   #18 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-01-01
Összes hozzászólás: 9
Kiosztott köszönetek: 12
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
hidegburkoloboy Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Burkolás alkalmával elkövethető hibák

Norbi01!
Üdvözöllek a burkolólap és aljzat mindkét oldalát kenők klubjában!
hidegburkoloboy nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-24, 15:49   #19 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Burkolás alkalmával elkövethető hibák

Az élvonalzóra visszatérve, amióta komolyabban a szigetelésre feküdtem rá, rengeteg olyan épületet megyünk megnézni, amit ismerősökkel, családdal karöltve építettek! Vagy éppen be volt rúgva a kolléga! Egy szigetelés során próbáljuk javítani a felületi egyenetlenségeket, de nem lehet mindent kihozni a felületből!

Rossz minőségű lapokra visszatérve:

Szerintem a kiszorítást nem lehet ebben az országban megoldani! Sajnos nem nagy igény van a minőségi termékekre! Komolyabb termékekre csak uniós, vagy állami pályázatok során van igény, de ott meg értelemszerűen kifelejtik az anyagot... Sok kivitelező és beszállító, valaki úgyis csal...

Én amúgy a kivitelezés és anyagárban nagyon harcolok azok ellen, akik olcsón vállalják, meg szartig mennek az alkuban olyan emberekkel, akik még a büdös életben nem vásároltak egy beszállítótól és olyan árakat kapnak, amit az 5 éve partnerként kezelt vállalkozó... Pont tegnap teszteltünk le egy céget, az én szememben lebukott, nem biztos, hogy fogunk nála vásárolni!

Szerintem mindenkinek hasonlóan kéne eljárni és akkor talán helyre állna a piac!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-25, 17:12   #20 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-02-16
Hely: Tapolca
Összes hozzászólás: 84
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 11 köszönetet 11 hozzászólással
Norbi01 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Burkolás alkalmával elkövethető hibák

Nos nézzük, azt mondjuk h. az obi-s lap gagyi.
Mondanék 1-2 példát h. a drága is gagyi spanyol lap 11*45 méret faerezett minta lehet halszálkába is rakni.(5400ft/m2)
A hosszú oldalában 3-4mm pupos.
Tovább 60*30as fűrészelt spanyol lap 10mm vastag gres hosszában kb 4-5mm púp.(4500ft/m2)
Üvegmozaik néha minősíthetetlenül rossz silány (fugák nem futnak stb)min.4500ft/m2.
Akkor olyan rossz az obiban kapható gres lap 1300ft/m2 áron amiben szintén nincs több mint 1-3 mm.
Nem olyan vastag és ennyi családi háznál nem közületnél miért szükséges pei4-5 kopásállóság nem közületi felhasználás.
Norbi01 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
burkolás, burkoló, hibák


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 23:10 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum