Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Építkezés költségei

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-05-03, 00:28   #1 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás Építkezés olcsón

Mindenki ezt akarja nem???? Érdekelne kinek mit takarna ez a fogalom: Építkezés olcsón". Tehát:
- olcsón, mert amit tudok magam csinálom meg,
- olcsón, mert megkeresem azt a kereskedőt, ahol a legalacsonyabb áron kaphatom meg a terméket
- olcsón, mert kivárom az akciókat (pl construma ideje alatti kedvezmények
, avagy mindez együtt (bár ez már nehezen kivitelezhető). Továbbá az is érdekelne, ha már valamelyikőtöknek sikerült véghezvinni az "építkezés olcsón" fogalmát, mivel és mennyit spórolt meg.

Csak egy példa magamról. Nem vagyok se kőműves, se iparos, de úgy gondoltuk, nem sajnáljuk a tenyerünket és magunkat és a kitűzés után magunk ássuk ki a ház alapját, magunk készítjük a sávalapba való vasalást és magunk csináljuk a mixerkocsival érkező beton betermelését.

Ezzel a kis tevékenységgel máris vagy 100-150e forintot spóroltunk....
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-01-09, 18:18   #2 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Építkezés olcsón

Mondjuk én igyekszem ovatosan minél ocsoban meguszni a dolgokat. A gáz kivételével sok mindent meg tudok csinálni. Igaz dolgoztam kazánházban de nem a zsánerem a gáz.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-21, 19:39   #3 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-29
Hely: Szigetszentmiklós
Összes hozzászólás: 66
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 12 köszönetet 10 hozzászólással
Free Vannak jó hozzászólásaiFree Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Építkezés olcsón

Mindennek meg van a maga ára az olcsóságnak is.

Csak olyan munkának fogj neki sk. amit már korábban legalább 8-10 alaklommal volt szerencséd tapasztalt szakik mellett begyakorolni!
Még akkor is érhetnek akár utólag kellemetlen meglepetések.

Régebben sok ismerősöm épített "kalákában" azaz "dolgoztam már ilyen szaki mellett" képesítéssel házat.
Az egyik kollégám megkérte az ismerősét, 7évente 1házat építő "kőművest", építse fel neki a házát. (persze olcsóbban mint egy naponta szakmájában dolgozó kőműves)
A ház felépült csak a pince alapja lett kocka helyett trapéz alakú, ezért ahol a felül már egyenes falak alól ki akart futni a pince beton fala ott bizony mellé kellet a pince falnak falazni hogy egyenesen lehessen húzni felette a falakat. (vita, harag, dupla költség)

Ha saját magaddal nem is fogsz összeveszni de te fogod élvezni az áldásait ezért a házilagos kivitelezéssel csak óvatosan!
__________________
Ablakot vagy ajtót keresel? M & F nyílászárók
Free nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
krisz1986 (2012-03-21)
Régi 2012-03-21, 20:16   #4 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Építkezés olcsón

Igyekszem amenyire tölem telik. De ez újaban inkább csak amít otthon csinálok arra korlátozodik. Ha megyek idegenbe ott csak vilanyal foglakozom mostmár. És ha nem boldugolok kérek segítsgéget. De olyan melot válaok be ami megy is.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-22, 20:02   #5 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Építkezés olcsón

Azért ne feledkezzünk meg arról, hogy a legtöbb esetbben a "családi" összefogású házépítés azért úgy vabn ahogy, mert esély sincs arra, hogy egy olcsó kivitelezőt megfizessenek, főleg vidéken.

Persze én is sokat láttam a körülöttem lévő családi építkezésekből, és ezek nem nevezhetők egy napon a szakszerű kivitelezéssel. Már csak azért is jutott ez eszembe, mert volt egy ilyenszőrű ismerősöm aki mindent maga csinált a házon - szerinte tökéletesen. Irigykedtem is hogy mindenhez ért.... tegnap elsétáltam a ház előtt és látom, hogy a felső kiálló terasz (monolitbeton) most 2 jókora faoszloppal van megtámasztva, mert megindult az elhajlás...illetve lehajlás felé... szóval valami csak hiányzott belőle....
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-23, 08:08   #6 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Építkezés olcsón

Erre azt szokták mondani az anyag. Az hiányzik.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-23, 08:24   #7 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Építkezés olcsón

A régi kabaré jut eszembe, amikor a ház összedőlése után kihallgatják a tanukat, és a cement védekezik: "én ártatlan vagyok, én kérem ott sem voltam"
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-23, 10:04   #8 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Építkezés olcsón

:Ez jó volt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
családi ház építés, építkezés olcsón, olcsó építkezés

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 01:00 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum