Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Építkezés költségei

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-02-13, 17:16   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-03-31
Összes hozzászólás: 27
Kiosztott köszönetek: 5
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Ritchcock Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Fizetési módok, szokások

Manapság melyek az építkezéskor általánosan elfogadott fizetési módok? Elsősorban nem generálkivitelezésre gondolok, hanem külön cégekre, vállalkozókra, akik a saját területük dolgait végzik el, pl. ács, kőműves, stb. Nagyon sok rossz tapasztalatról lehet hallani, vagy olvasni az interneten, így ódzkodok attól, hogy előre kifizessem a teljes összeget.

Konkrét példa: nyílászárókról és beépítésükről kaptam ajánlatot egy cégtől, amelynek országszerte vannak üzletei. Egy másik helyről is kértem ajánlatot, az elsőt választottam, mert hasonló tartalom mellett jobb árat kaptam. Ezt visszajeleztem nekik, erre megkaptam a lebonyolítás menetét, amiben benne van, hogy felmérés után első lépésként fizessek ki 50% előleget (ezt még el tudom fogadni). Utána elvileg legyártják a nyílászárókat, majd megérkeznek a CÉGHEZ. Ekkor ki kellene fizetni a maradék 50%-ot is. Itt van nekem problémám. Bármilyen kedvező is az ár, meg országos a cég, úgy fizessem ki a teljes összeget (kb. másfél millió Ft) a nyílászárókra, hogy sem beépítve nincsenek, sem az építkezésre nincsenek kiszállítva. Majd hozzák őket, és majd beépítik.

Ez ma az elfogadott, és törődjek bele? Imádkozzak, hogy nehogy átverjenek, vagy húzzák az időt? Nem értem, miért nem a beépítés után kell megfizetni a másik 50%-ot? Ez lenne szerintem a korrekt eljárás.
Ritchcock nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-02-15, 00:15   #2 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-03-31
Összes hozzászólás: 27
Kiosztott köszönetek: 5
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Ritchcock Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Fizetési módok, szokások

A legutóbbi levél óta annyit pontosított a cég, hogy az utolsó részt, a beépítés költségét elég akkor kifizetni, amikor az elkészült, de akkor azonnal, ott helyben...
Ritchcock nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 10:56 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum