Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Érdekességek és minden egyéb > Építési napló

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-11-03, 21:18   #1 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás Hyper szobájának átalakulása

És nézzünk egy példát egy szoba átalakulására Hypertől:

ILYEN VOLT:


...uhhh azért ez tényleg dúrva :-)

ILYEN LETT:





Azért meglátszik az alapos munka !!! Gratulálunk!
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-03, 21:31   #2 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Hyper szobájának átalakulása

Na ennek a szobának nagyon jó színe van. Mi a neve? Tényleg nagyon jó az összhang az ágy és a fal között. Nyílászárók cseréjét hogy fogod ütemezni?
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-03, 21:39   #3 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Hyper szobájának átalakulása

Én is gratulálok, rendesen megdolgoztatok vele. Remélem a cserépkályhát megtartottátok.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-04, 07:54   #4 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Hyper szobájának átalakulása

sziasztok köszönöm a gratulásiókat
istván a cserpkályha fűti be a szobácskát, de nagyon büdös mikor felmelegszik, erre tipp?
a festék neve gábor platinum, nagyon hálás vele dolgozni 1 réteg szinte teljesen takart
azonban már a nyilászárón járt az agyam épp tegnpa hogy hogy oldom meg ugye ahol most 1 dupla és 1 szimplaszárnyú fehér ablakot láttok az a fal szinte végig fix üveggel vagyis ablakkal lenne megoldva 1 bukó nyiló ajtóval a szellőztetés miatt de a költségvetés miatt tolódik, azonban gondolokozom ha kibontom a falat födémtől a padlóig nem e a szerkezet megmozdul.. elég hoszan elég nagy szakaszt bontanék, +kell áthidaló a fix ablakok fölé is és ez a vályog fal nem a legtutibb arra gondoltam hogy viszabontok az ágy mögötti falból is 1 szakaszon újrarakom igazi téglával anak csak jobb a tartó szerepe, teherbírása és arra lógatom rá az áthdalót ami a fix üvegek fölé menne
de ez majd csak 6-7 év mulva a lakás kaszám valószínűleg 1 kis beruházásba fogom forgatni mert szeretnék már a magam ura lenni de szerintem az az 1 millió forint megközelítőleg nem lesz elég, főleg úgy hogy ide az utca frontra szeretnék 1kis űzemet építeni fagyizóval nemtudom menyibe kerülnek az engedélyek a terveztetés + az nagya és még gépeket se vettem+alapanyag...
és ami a nyilászárót illeti kaptam 1 árajánlatot 1 szegedi cégtől csak 1 bejárati ajtót +ablakot szeretnék amit mindenképp jövőre cserélek, a nagy hiodegben már nemesek neki 1 140x nemis tudom milyen magas a bejárati ajtó , az igény hogy minnél több üveg legyen benne láttam a "szépházak" magazinban 1 nagyon szépet de az egyedi lehetett az valószínűleg sokkal drágább mint amilyen árajánlatot kapttam +1 bukó nyiló egyszerű ablak vagy csak bukóü ablak kelelmne nekem és ezek fából legyenek, a felület kezelésről is szeretnék majd tanácsot kérni tehát 1db +szárnyas 140x nemtudom menyi bejárati ajtó (infó) és egy 100x 90 vagy hasonló méretűminimum 2 légkamrás de jobb lenne a 3 üveggel ablak
üdv rohanok dolgozni +metszőollot vadászok és növénytáprudat a városban
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-04, 09:53   #5 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Hyper szobájának átalakulása

A cserépkályha szagára így látatlanban nem sokat lehet mondani. előfordulhat, hogy a szoba felújítás közben valamilyen anyag a felszínén maradt, és ha az leég róla, akkor megszűnik a szag, de az is lehet, hogy öreg a kályha, és ereszti a füstöt, de más is előfordulhat.
Az ajtó beépítésénél, ha nem változna az áthidaló, akkor semmi gond, csak a parapetet kellene bontani. Ha szélesedik a nyílás, akkor már alaposabban meg kell nézni. Fal állapota, födém teherhordás, tető,, oromfal ... Nem biztos, hogy szükséges a falszakasz cseréje, és az sem biztos, hogy az jó megoldás. Ehhez már kellene egy szemle.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-04, 22:19   #6 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Hyper szobájának átalakulása

istván te mindig mindig jókat ondasz, örlük és, mindig hálás vagyok a tanácsaidnak, jó kcisit ismét olvasgatnia véleményeiteket, a forumot, ne értsétek félre de olyan ez nekem minha kis pisis kisgyerek lennék és járni tanítanátok! sok sok tipp és ötlet jön, van amit megfogadok, van amkor makacsul csak a saját fejem után megyek, de mégis jó 1 kicsit arról beszélni veletek ami, bizony ha anyagiak engednék, és nemszeretném csinálni , titok maradna mert a szaki csinálná meg nem én, de igy hatalmas élvezet az egész! azonban sok dolog elkeserít, már nagyon sok pénzem benne van és késöbb nemis itt és igy lesznek a helyiségek, olyat se tudok késöbb művelni pl ami számomra fontos lenn hogy teljes egészében külön behúzni az áramot minden helyiségbe hogy ha valahjol le megy az éáram ne az egész házba nullázzon le mindent, vagyis minden helyiség külön biztosíték, mint ami normálsi esteben igy is van!
noh mindegy köszönöm az észrevételeket, infókat a nyilászáró szerintem tök jó ötlet, mármint a fix ablakokra értem, nagyon sok fényhez jutna igy a szoba
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-04, 22:29   #7 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Hyper szobájának átalakulása

Nem kell azon semmit szégyenkezni, hogy bizonyos dolgokban a saját elképzelésedhez ragaszkodsz. A jó tervezés mindig közös munka. Az sem jó ha a tervező mindenhatónak képzeli magát, aki megmondja a tutit, mi a jó a tulajnak, de az sem jó ha az építtető műszaki rajzolónak képzeli a tervezőt, akinek csak az a dolga, hogy lerajzolja amit ő kitalált. Sok tényező között kell az optimális kompromisszumot megtalálni, és ezek egy részét te ismered, másik részét pedig a szakember. Ráadásul ezen tényezők fontossága is egyedi mérlegelésen múlik, és még az is bekavar, hogy mindenre többféle megoldás is elképzelhető.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-04, 22:34   #8 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Hyper szobájának átalakulása

ej ha ezt olyan szépen leírtad, ahogyan énis gondolom, kedves istván
tutti, de tényleg megmondtad a tuttit
bizony a 2 gay ami kiadhatja a legjobbat az igények, és azsakvélemény, de azis nagyon fontos, hogy képben legyen a szakember, tervező vagy legyen bárki aki tanácsot ad, és a legjobb ha felsorolják hogy ezeket a megoldásokat lehet alkalmazni, mihez van kedved, mit bír el a pénztárcád, és mi lenne a legkézenfekvőbb, lehete 1 kivitelezéssel érdemes csúszni ha a pénz a gond, mert késöbb ez megtérül, nem lesz anyi gubanc, sőt egyáltalán nem lesz ebből gond ha a jobbat drágábbat válaljuk be
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-07, 21:51   #9 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Hyper szobájának átalakulása

Lesz itt még Hyper csodapalotád is, ne aggódj. Sokan kicsi régi házakkal kezdik és én azt mondom, hogy így a jó, mert akkor megtanulja az ember megbecsülni a saját értékeit.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-09, 22:01   #10 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Hyper szobájának átalakulása

én mindig is megbecsültem amim van, nemvolt sose sok, vigyázok a dolgaimra legyen az 1 tárgy vagy a házam!
sokat dolgozom a napokban is is rajta, van mikor csak pici dolgokat van mikor csak kiegészítőkkel foglalkozok, de mind ez a komfort, a kényelem, az otthonosság jegyében zajlik
ma pl csak a virágaimat babráltam+ a szerszámokközött raktam 1 ksi rndet, ezután jön a kaspó gyértás karácsonyra és magamnak is
majd ezután az előszoba falat kezdem el elkészíteni lerendeltem a cipősszekrényt, a napokban mondanak árajánlatot, és 1 beépített szekrényhez gyártatok ajto frontot amit majd én magam pácolok és lakkozok, ezekről a munkafolyamatokról is készítek képeket küldöm sbs- nek és majd ő közvetítí de ez majd csak januárban várható a nagy ünnepek alatt fogok neki a kis előszobának de ezzel is rengeteg lesz a munka áram újravezetékelése gipszkaton menyezet és sorolhatnám, de majd erről is beszámolok nektek
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
felújítás, hyper, szoba

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 05:06 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum