Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Érdekességek és minden egyéb > Építési napló

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-10-22, 21:31   #11 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: hyper: fürdő, konyha burkolás felújítás és életszínvonal javítás

sziasztok
neharagudjatok
anyi minden történt,új munkahely, és beköltöztem az általam írt építési naplós házba, tegnap kötötték be a netet, nagyon tuti itt minden igaz furi holnap is az áramot vezetem faterommal a konyhában, fát vágok, fűtök a cserépájhával, ami nagyon jó, mindenkinek ajánlom!
noh a fűrdőszoba mondhatni kész, burkolás, festés megvan 1-2 apróság van még, valósznű ujrafugázom ha nemtudom kitakarítani a sárga fugából a koszt ami a munka folyamán beleívodott, ha erre van valakinek tipje , mivel pucoljam ki a vanilia fugából a fekete koszt jöhet!
próváltam drotkefével, küölönbözö tisztító szerekkel, ezután vetem be a dörzsit még ha ezse tuti a tetejére húzok 1 végony réteget szerintem ez segíthet
a konyha már csak jövöre készül el, de ez se a végleges állapot csak anyi hogy kidobom a kádat és felfalazom a helyét, majd sok év mulva lesz bent normális konyhabítor, de most 1 festést kap+áll menyót
a háló szoba tuti de gaynus hogy rosz a viz szigetelése a háznak, nemhiszem hogy ilyen lassan szárad a vakolat a festés alatt!
noh mindegy kitudja
a lényeg hogy itt vagyunk a párommal, és lassan de haladnak a dolgok, új meló meg minden, majd igyekszem sűrűbben jeentkezni és sbs elküldöm amjd a képeket neked kérnék 1 emailt és tudod csatolni milyen volt miyen lett
üdv hyper
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-24, 00:12   #12 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: hyper: fürdő, konyha burkolás felújítás és életszínvonal javítás

üdv
1 lágy sörrel levezetema napi feszkót! najó nem ezzel akartam kezdeni de ezis lényeges és miért lenne szigórúan csak és kizárólag arról szó, hogy mit és hogy kell csinálni az építési napló keretén belül, noh mielött kusza lenne az irományom 1 kis infó a mai melóról, a konyhában a felsőelhelyezésű 10 lityós hajdú bojlernek csináltunk 1 elektromos kiállást , hoyg ne hosszabítóval keljen már éktelenkedni, és ha már elkeztük akkor a leendő páraelszívó közelébe is kiáltam és mind két említett elektromos kütyühöz 1 dupla és 1 szimpla kiálllást létesítettünk tehát 6db uj ajzat lett a falon, olcso minimár áras obis szutykot vettem, sok vele a kinlódás, esztétikus, de a belseje 1 kétpálcás semmi!
tehát 6db uj ajzattal bővült a konyha ami mázlimra a külsőmérőórához közel van igy átfurtam a falat befurtam a dobozba szépen behuzgálta apum, én a bobozok helyét a vésést és a dobozok elhelyezését+kábelcsatorna helyét rögzitettem, tehát enyéám volt a nehéz meló
az áram nem is az én világom, tanulság: letakartam a konyhaszekrényt és a közelében lévő dolgokat, ne keljen sokat takarítani, a törmelék nehéz és éles, a legolcsobb legnagyobb folia (vékony) azonnal darabokra szakadt , valamit ért de nemsokat, igy a mosogató és minden más teli lett szutyival, ha bontotok és fóliával akartok védeni /fedni dolgokat, ne a legvékonyabbat vegyétek, tanujatok az én hibámból!
jövőhéten a plafon lámpái leszenk leszerelve,felszerelve új kapcsoló és alatta új ajzat
alakulunk, sbs hulla vagyok és honap folytatás köv a melóval, bocsi de lógók még 1 kicsit a képekkel!
üdv
hyper
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-24, 00:16   #13 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: hyper: fürdő, konyha burkolás felújítás és életszínvonal javítás

DOLGOZZ HYPER!!!
Az a helyzet hogy hiányolunk itt nagyon, de csináld csak a dolgod, költözzetek be aztán ráérünk majd kivesézni mi is történt a felújítással.

Ma én is konyhafelújításban voltam...majd mesélek...
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-24, 00:23   #14 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: hyper: fürdő, konyha burkolás felújítás és életszínvonal javítás

jah és még 1 infó, lehet az éeltünkel játszok a padláson furcsa jelenséget vettem észre a tartó gerendát 1 csodabogár(szú) szétrágta és eltört/elhasadt , vagyis ennek mihamarébb merevítésre és stabilizálásra lesz szükség, már megis találtam a méretes gerenda darabot amivel, nem pótolni, hanem rátámasztani tudok a gerendára hogy a súlyt/terhelést rendesen bírja, imádkozom hogy nelegyen nagy hó a télen, és nehogy lerántsa a cserepet a fejem fölül! de ha lesz rá idő még idén ha nem akkor jővőre megcsinálom, mázli hogy észrevettem, és még 1 érdekesség, a kéményt körbevakoltam (lyukak, stb miatt) és 1 érdekes feliratot találtam rajta( csak az évszámot tudtam kiolvasni 1913 tehát még 2 év és a legjobb állapotban lévő kémény a házon 100 éves lesz!
vagyis jól tippeltem kb 150 éves lehet ez a házikó!
nagyon nagyon nagyon sok vele a meló, nagyon szép lett, de szerintem még sok bajom lesz vele!
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-24, 00:25   #15 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: hyper: fürdő, konyha burkolás felújítás és életszínvonal javítás

nyomom mint az állat de emiatt a kedvesem már a füléem rágja, kicsit le kell álnom lazítani, aszonyal foglalkozni, kcisit forumozn
meg rakni a tűzet az isteni cserépkályhába
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-24, 20:41   #16 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: hyper: fürdő, konyha burkolás felújítás és életszínvonal javítás

A gerendát nem próbálod összehúzni? Hú hogy írjam le, rákeresek a gugliban. Átmeneti módszer, de megvéd attól, hogy rád szakadjon. ... Nem találtam semmi!

Saját szavakkal:
Ha ketté tört, akkor kicsit hosszabban csináld azt, hogy a fa minimum 2/3-ad szélességében a alul-felül helyez egy-egy fémlapot és fogd oda nagyobb szegekkel. Az alátámasztást majd ezután tedd vissza azért alá Ti mit mondtok?
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-03, 19:19   #17 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: hyper: fürdő, konyha burkolás felújítás és életszínvonal javítás

noh a gerenda roject megoldva, de az átok szu meginduét más gerendák felé is :S
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-09, 22:10   #18 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: hyper: fürdő, konyha burkolás felújítás és életszínvonal javítás

ismét 1 kis infó
tervezgetek álmodozom majd a leendőbeli előszobámról, és most a konyhában készült el az ujabb világítás kicsit barátságosabb mint a neon azonban akkor forr ki ez a project igazán ha az álmenyezet a helyére kerül ki lesz festve csempézve , uj ablak a heléyn lesz , kikapom a régi kádat a konyhából sok dolog van még de a lámpák a helyükön
az előszoba munkálatok leszenk még bonyolultak, vezetékelni kell most elékészül majd a cipősszekrény a beépített szekrény ajtó frontja majd ehez készítek 1 kávát létrát ezt bepolcozom kifestek és kész
de majd veszek 1 új bejárati ajtót ekkor bontás meg ami kell és ujrafestés mindent igaz erre a kis felületre nem kell sok festék, vagy azis lehet csak az ajtó oldalát festem ujra vannak praktikák trükkök, de most kis sziesztásabb időszak van anyagilag uis kicsit kifujt melózni is sokat kell e mellett is és egyszerre több pénzből több dolgot lehet kihozni, noh meg ha valóban decemberben bezárjuk a gyárat huzamosabb ithonlét alatt többet haladok, mint a hétvégéimen!
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-05-24, 16:27   #19 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: hyper: fürdő, konyha burkolás felújítás és életszínvonal javítás

szisztok
akkor 1 kis csemege, most a konyha és az előszoba van a porondon, hangsúlyoznám még most az elején mivel szerkezeti felujításon, és átalakításon fog majd keresztül menni a ház emiatt ez még korántsem a végleges, inkább olyan életszínvonal javítás, nem kevés pénzből, de legalább kultúráltabb körülmények között telnek a napjaink ha kész vagyok vele.
noh a konyhában kibontottam 1 utólagosan az oldalába épített kádat+ a falazatát nem megyek bele a részletekbe rengeteg nagyon múltszázadi baki és megoldással találkoztam volt ami ötletes, volt ami hatalmas butaság az én szemszögemből a lényeg hogy a régi ovális lábas kád már nincs a konyhában helyette kapott 1 "új" falazatot és egy 90x120as borovi fenyő bukó nyíló ablakot, lámpát szinte már nem is kapcsolunk a konyhában, ebben és az előszobai helyiségben is a léces menyót 1 gipszkartonozással tüntettem el
az előszobában a megulyulást a "future" szó jelenlétében hangoztatom, ez az új zebra fantázia névre hallgató ajtó fantasztikus tényleg mint a jövő, nagyszerű 8 osztásban van megoldva az üvegezés bár a berakása majdnem 1 napot vett igénybe.. kicsit masszívabb tokkkal képzelném el ezt az ajtót , de bent van!
Mind két emlegetett helyiségben le lett vakarva a nem kevés kb 12 réteg mész a konyhában még öntapadós csiszolófejjel is megpróbáltam az egyenletlenségeken javítani
hát a kis tépőzár már a kukában a por nem kevés! nem ajánlom senkinek se ezt a műveletet! sok vakolás kivül belül ajtó ablak körül az ajtót még ma is vakolgatom (több réteges megoldás) a konyha kap 1 uj padló és fali burkolatot és fali polcokat utólag! sok dologban változik, de még mindig nem a végleges nem az igazi de eljön annak is az ideje de ez a kis felujítás már kellett
ha ezek az apró kis dolgok (amibe már beleörülök) megoldódnak jön a kerítés felujítása 1 kerti zuhany(hordó) hintaágy készítés és parkosítás
majd jövöre lebontotm a régi kéményeket és a lomokat kitakarítom a telekről
azonban 1 kis bajom van ha valaki kompetens a témában elég sok törmelékem keletzkezett és a kerben is az ásáskor fog még előp bukkani 1-2 tégla és szemét ezeket 1 kupacba gyüjtöm de elég sok lehet a konténer és a szegedi "szemetes" cégnél nem találtam árlistát bár sokan riogatnak h 1 konténer 15e ft / nap enyit nemadnék ki érte van valami barátságosab , pénztárca kimélő megoldás
ui mindenkinek jó munkát kívánok és ha megvagyok az apró dolgokkal a képeket mellékelem sbs részére és megnézhetitek milyen volt milyen lett
üdv hyper
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-07-19, 15:33   #20 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: hyper: fürdő, konyha burkolás felújítás és életszínvonal javítás

sziasztok!
98%ban kész vagyok a konyha és az előszobai felújítással a képeket segítséggel de pótolom
sokkal szebb és komfortosabb lett! tisztábbantartható és azért kezdem így hogy 98% mert mindig van 1 kis javítani való, + a parafatábla még hiányzik az előszobából és a virágtartó se készült még el de ezek már csak tényleg apróságok!
nagyon örülük hogy így megtudtam oldani, igaz sok koszal, szeméttel, idegörlő, problémákat kellett kiküszöbölni de siekrült, nem vagyok elfogult, sok helyen hibáztam és a fáradság miatt látom mi az amit még meg kellett volna dolgozni hogy tökéletes legyen de a párom mindig nyugtat és valamikor én is alább hagyok ez elégedetlenségemmel és csak gyönyörködök a munkámban! a képeket amint alkalmam adódik küldöm és sbs segít postolni.

1 másik új project kerti zuhany készítése erről készítek képeket mert igaz nem vizsgáltam meg a fórumot e téren de érdekes lehet laikusok számára a kerti zuhany készítése

1 hintaágy is fog készülni ami szintén "házilag" kategória erről is szeretnék nektek képeket küldeni 1 kis pótlás amiért inaktív vagyok a fórumon

a kerítés csak hab a tortán de az nem nagy kunszt bár 1 barátomtól kaptam 1 igen hasznos tippet ami a beton tuskók készítését illeti és ha belegondolok nem is butaság, még pedig arról van szó, mikor kiásod a vasoszlopoknak a lyukakat legyen az 50-60 cm vagy amennyit szeretnél, ha felteszed a kérdést, hogy szoktál lyukat ásni 1 oszlopnak, vizsgáljuk meg ezt , a válasz pofon egyszerű amikor ásod mindig ék alakban ásod a lyukat, vagyis ahogy haladsz lefelé úgy szűkül a lyuk és ez azért nem jó, mert ha így öntöd ki az oszlopot, télen mikor megfagy a felső rétege a talajnak, könnyen beletud kapaszkodni a "répa" alakú betontuskóba, így emelgetni tudja azt! Erre a frappáns ötlet a lyuk alsó felét kibővíted, vagyis a legfelső réteg lesz az oszlopod legkeskenyebb pontja, így nem tud belekapaszkodni a a fagyott talaj, mint 1 trapéz vagy kúp, remélem elgondolkodtató és hasznos kis ötletet osztottam meg veletek

a másik dolog megnézettem a házikót 1 építészel, akinek van pici statikus tapasztalata is és a válasz eladni! de azért nemadnám el hogy kiköltözzek a préri szélére, és szép házban lakjak, de a bejárás a városba és a közlekedés borzalmassá tenné az egész életemet, jön a következő ötlet de ehez kell a sok sok pénz bontani az egészet és felépíteni 1 kisebbet pl 50m2 és ezt felfelé bővíteni olyan 12 milióból kilehet hozni 1 ilyen projectet mi a véleményetek, + keresgélek neten hogy tapasztalatot szerezzek már ami a helyiségek legpraktikusabb és legjobb elhelyezését illeti nemtalálok tervrajzokat alaprajzokat a helyiségek elrendezéséét illetön mert minden ötletet össze gyüjtenék és az alapján helyezném el a dolgokat 50m2 -en tudtok nekem ilyesmiben segíteni?
üdv nektek és hamarosan küldöm a meg igért képeket üdv hyper
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2011-07-19)
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 12:01 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum