Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Engedélyezés (http://epitkezes.forum.hu/engedelyezes/)
-   -   Energetikai Tanúsítvány (http://epitkezes.forum.hu/engedelyezes/617-energetikai-tanusitvany.html)

sbs 2011-11-12 08:48

Energetikai Tanúsítvány
 
Egyre többet hallott fogalom mostanában az Energetikai Tanúsítvány. Röviden nézzük meg mi is ez.

A RENDELET:

A kormány 176/2008. sz rendelete értelmében 2009. január 1-jétől az ingatlanok használatbavételi engedélyéhez, tartós - egy évet meghaladó - bérbeadásához, 1000 m2 -nél nagyobb hasznos alapterületű hatósági rendeltetésű, állami tulajdonú közhasználatú épület esetén Energetikai Tanúsítvány kiállítása szükséges.

Tehát egy újabb okmány szükségeltetik a fenti estekben, ami NEM ingyenes, hanem fizetnünk kell érte :-( Ami még fontos lehet az árképzésben:

A FIZETENDŐ ÁR MEGHATÁROZÁSA

Meglévő épület, önálló rendeltetési egység, lakás, adásvételéhez energetikai tanúsítása rendeletben megszabott árakkal 2011. december 31-ig önkéntes. 2012. január 1 után a tanúsítvány beszerzése kötelező, de az elkészítés díját már a szabad piaci ár határozza meg.

Ez azért már érdekes, hiszen jól körül kell nézzünk KIVEL csináltatjuk meg majd az Energetikai Tanúsítványunk, ahogy ismerjük a hazai piacot biztos lesznek komoly árkülönbségek.

HOGYAN KÉSZÜL AZ ENERGETIKAI TANÚSÍTVÁNY:

Az energetikai minőségtanúsítvány elkészítéséhez a Magyar Építész Kamara ingyenes programot biztosít saját és a Magyar Mérnök Kamara tagjainak részére. A program neve MÉK Energetikai minőségtanúsítvány készítő program röviden MÉK-ETK. A MÉK energetikai minőségtanúsítvány készítő programja a meglévő adatok alapján szabványos formában elkészíti a tanúsítványt.

KI KÉSZÍTHETI EL AZ ENERGETIKAI TANÚSÍTVÁNYT:

Az energetikai tanúsítványt a MÉK azon tagjai készíthetik el akik sikeres energetikai jogosultsági vizsgát tettek és jogosultságukat az illetékes területi kamara névjegyzékbe vezette (TÉ, SZÉSZ8 és SZÉSZ8K jogosultság névjegyzékbevételét a területi kamaránál kell kérelmezni), az MMK tagjai az MMK által szolgáltatott hiteles adatok alapján kapják meg az központi szoftverhez való hozzáférést.

MIT TARTALMAZ AZ ENERGETIKAI TANÚSÍTVÁNY:

A program álatal létrehozott tanúsítvány a 176/2008. (VI. 30.) Korm. rendeletben előírt adatokat valamint a néhány a MÉK által fontosnak tartott plusz információt és egy az épületről készűlt képet tartalmaz.

MEDDIG ÉRVÉNYES EGY ENERGETIKAI TANÚSÍTVÁNY:

Az energetikai tanúsítvány 10 évig érvényes a rendelet szerint. Remélem nem fogja követni a gépjárművek vizsgarendszerét, hogy lassan évente kell elvégezni....

NA ÉS HOGYAN NÉZ KI?

http://epitkezes.forum.hu/images/epi...anusitvany.jpg

Ennyi bevezető után ha van kérdés erről a nyomtatványról megpróbálunk utána járni.

Az Energetikai Tanúsítványról szóló kormányrendeletet megtalálod ITT

istvan62 2011-11-12 13:23

re: Energetikai Tanúsítvány
 
Ezért tervezem én is a SZÉSZ 8-at :p
Egyébként a kamarai szoftver használata nem kötelező, lehet mással is!
A tanúsítvány a pillanatnyi adatok, és besorolás mellett tartalmaz egy olyan részt is, hogy javasolt korszerűsítés, és az azzal elérhető besorolás.

Kekec 2011-11-21 14:46

re: Energetikai Tanúsítvány
 
Üdv, nekem úgy tűnik, hogy használt lakás, ház esetén a 176/2008 Kormányrendelet 10. paragrafusban 11.000 Ft-ra van beállítva a tanúsítás ára. Piaci ár inkább a lakásfelmérésen lesz, de ezt az ingatlanosok le fogják nyúlni. Megnéztem a gugliban az olcsó energetikai tanúsítvány szót, találtam egy érdekes oldalt : 11.000 Ft energetikai tanúsítvány energiatanúsítvány költségbecslés költségvetés Ezen van költségbecslés is, meg egy német példa. Németországban egy használt családi házra 25 euróért adnak tanúsítványt : Energiepass az interneten. Ez a tanúsítás nem tűnik nagy bulinak a mérnökök számára, nem kell beadni a földhivatalba, retorzió nincs. Amit elértem energetikai javaslat kereséssel, az mind soha meg nem térülő beruházás lesz. Egy alacsony hőmérsékletű kazán kéménnyel 1 milkó, és csak -5 C-ig jobb mint a mostani brutál. A gázos ablakok ára 100.000/m2 és legfeljebb 10% energia spórolható velük, na meg szétbombázzák a burkolatokat. Inverteres, hőszivattyús klímával fűteni ma kb. kétszer annyi, mint földgáz-kazán-víz-padlófűtés. A legnagyobb problémám : az eladó lakás tulajdonosának nem érdeke a tanúsítvány, inkább a vevőnek, ő fogja fizetni, mint az illetéket. Még egy észrevétel : a rendeletben szó van becslésről is, de eddig egy tanúsító sem mozdult rá, pedig nekem úgy tűnik, hogy a számítási módszer is tele van közelítéssel, becsléssel, tehát ez eredmények korrelálnak.

istvan62 2011-11-21 20:01

re: Energetikai Tanúsítvány
 
Idézet:

Kekec eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 5416)
Üdv, nekem úgy tűnik, hogy használt lakás, ház esetén a 176/2008 Kormányrendelet 10. paragrafusban 11.000 Ft-ra van beállítva a tanúsítás ára....

Ezt az összeget csak arra az esetre mondja a rendelet, ha új lakásról rendelkezésre álla műszaki vezető nyilatkozata, hogy a tervek szerint valósult meg, illetve meglévő épületnél meglévő tervrajzok, és energia fogyasztási adatok alapján. A dolgot tovább árnyalja, hogy tételesen elszámolt járulékos költségek alapján lehet valamivel magasabb is, és véleményem szerint ez nettó összeg.
Abban egyébként igazad van, hogy a felmérés lesz az sarkalatos kérdés, és nagyon sok benne a közelítés. Viszont egy meglévő épületnél igazán pontos adatot csak méréssel lehetne kihozni, annak pedig brutális költségei lennének. Egy jól hőszigetelt háznál nagyon sokat számít a csomópontok, részletek megfelelő kialakítása, kivitelezése, tervből ez nem jön ki.

Wattocsak 2011-11-22 22:08

re: Energetikai Tanúsítvány
 
Had legyek én is kekec. :-)

Az én legnagyobb problémám az, hogy ilyen veretes írások megjelennek és az emberek ezek alapján hoznak rosszabbnál rosszabb döntéseket.

sbs 2011-11-23 21:23

re: Energetikai Tanúsítvány
 
Kekeckedjetek csak, van is min, hogy a nyakunkba tettek egy újabb fizetnivalót. Ez is csak olyan mint a zöldkártya, lehet pár év után eltűnik....

Isutam 2012-02-13 19:24

re: Energetikai Tanúsítvány
 
Keresek olyan vállalkozást, akinek az Energetikai Tanúsítvány készítése benne van a profiljába, és a jogosultsága is megvan hozzá. Egy esetleges partneri kapcsolat kalakítása érdekében.

Ettől függetlenűl megjelenést biztosítok számára egy villanyszerelés cégkatalógus oldalon.

A megkeresést az onlineceger kukac onlineceger.hu-ra szeretném, egy telefoni elérhetőséggel.

krisz1986 2012-02-13 19:28

re: Energetikai Tanúsítvány
 
Isutam ha lesz érkezésed rám szeretnék véled majd beszélni köszönöm

istvan62 2012-02-13 19:40

re: Energetikai Tanúsítvány
 
Idézet:

Isutam eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 5904)
Keresek olyan vállalkozást, akinek az Energetikai Tanúsítvány készítése benne van a profiljába, és a jogosultsága is megvan hozzá. Egy esetleges partneri kapcsolat kalakítása érdekében.

Ettől függetlenűl megjelenést biztosítok számára egy villanyszerelés cégkatalógus oldalon.

A megkeresést az onlineceger kukac onlineceger.hu-ra szeretném, egy telefoni elérhetőséggel.

Én még csak tervezem a szakvizsgát, de úgy tudom nekik van: Zolcontact

Isutam 2012-02-13 20:13

re: Energetikai Tanúsítvány
 
Idézet:

istvan62 eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 5908)
Én még csak tervezem a szakvizsgát, de úgy tudom nekik van: Zolcontact

Köszönöm!
Megkeresem majd Őket.


A pontos idő 15:48 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum