Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Engedélyezés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-11-12, 09:48   #1 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Figyelem! Energetikai Tanúsítvány

Egyre többet hallott fogalom mostanában az Energetikai Tanúsítvány. Röviden nézzük meg mi is ez.

A RENDELET:

A kormány 176/2008. sz rendelete értelmében 2009. január 1-jétől az ingatlanok használatbavételi engedélyéhez, tartós - egy évet meghaladó - bérbeadásához, 1000 m2 -nél nagyobb hasznos alapterületű hatósági rendeltetésű, állami tulajdonú közhasználatú épület esetén Energetikai Tanúsítvány kiállítása szükséges.

Tehát egy újabb okmány szükségeltetik a fenti estekben, ami NEM ingyenes, hanem fizetnünk kell érte :-( Ami még fontos lehet az árképzésben:

A FIZETENDŐ ÁR MEGHATÁROZÁSA

Meglévő épület, önálló rendeltetési egység, lakás, adásvételéhez energetikai tanúsítása rendeletben megszabott árakkal 2011. december 31-ig önkéntes. 2012. január 1 után a tanúsítvány beszerzése kötelező, de az elkészítés díját már a szabad piaci ár határozza meg.

Ez azért már érdekes, hiszen jól körül kell nézzünk KIVEL csináltatjuk meg majd az Energetikai Tanúsítványunk, ahogy ismerjük a hazai piacot biztos lesznek komoly árkülönbségek.

HOGYAN KÉSZÜL AZ ENERGETIKAI TANÚSÍTVÁNY:

Az energetikai minőségtanúsítvány elkészítéséhez a Magyar Építész Kamara ingyenes programot biztosít saját és a Magyar Mérnök Kamara tagjainak részére. A program neve MÉK Energetikai minőségtanúsítvány készítő program röviden MÉK-ETK. A MÉK energetikai minőségtanúsítvány készítő programja a meglévő adatok alapján szabványos formában elkészíti a tanúsítványt.

KI KÉSZÍTHETI EL AZ ENERGETIKAI TANÚSÍTVÁNYT:

Az energetikai tanúsítványt a MÉK azon tagjai készíthetik el akik sikeres energetikai jogosultsági vizsgát tettek és jogosultságukat az illetékes területi kamara névjegyzékbe vezette (TÉ, SZÉSZ8 és SZÉSZ8K jogosultság névjegyzékbevételét a területi kamaránál kell kérelmezni), az MMK tagjai az MMK által szolgáltatott hiteles adatok alapján kapják meg az központi szoftverhez való hozzáférést.

MIT TARTALMAZ AZ ENERGETIKAI TANÚSÍTVÁNY:

A program álatal létrehozott tanúsítvány a 176/2008. (VI. 30.) Korm. rendeletben előírt adatokat valamint a néhány a MÉK által fontosnak tartott plusz információt és egy az épületről készűlt képet tartalmaz.

MEDDIG ÉRVÉNYES EGY ENERGETIKAI TANÚSÍTVÁNY:

Az energetikai tanúsítvány 10 évig érvényes a rendelet szerint. Remélem nem fogja követni a gépjárművek vizsgarendszerét, hogy lassan évente kell elvégezni....

NA ÉS HOGYAN NÉZ KI?



Ennyi bevezető után ha van kérdés erről a nyomtatványról megpróbálunk utána járni.

Az Energetikai Tanúsítványról szóló kormányrendeletet megtalálod ITT
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-11-12, 14:23   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Energetikai Tanúsítvány

Ezért tervezem én is a SZÉSZ 8-at
Egyébként a kamarai szoftver használata nem kötelező, lehet mással is!
A tanúsítvány a pillanatnyi adatok, és besorolás mellett tartalmaz egy olyan részt is, hogy javasolt korszerűsítés, és az azzal elérhető besorolás.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-11-21, 15:46   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-11-21
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Kekec Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Energetikai Tanúsítvány

Üdv, nekem úgy tűnik, hogy használt lakás, ház esetén a 176/2008 Kormányrendelet 10. paragrafusban 11.000 Ft-ra van beállítva a tanúsítás ára. Piaci ár inkább a lakásfelmérésen lesz, de ezt az ingatlanosok le fogják nyúlni. Megnéztem a gugliban az olcsó energetikai tanúsítvány szót, találtam egy érdekes oldalt : 11.000 Ft energetikai tanúsítvány energiatanúsítvány költségbecslés költségvetés Ezen van költségbecslés is, meg egy német példa. Németországban egy használt családi házra 25 euróért adnak tanúsítványt : Energiepass az interneten. Ez a tanúsítás nem tűnik nagy bulinak a mérnökök számára, nem kell beadni a földhivatalba, retorzió nincs. Amit elértem energetikai javaslat kereséssel, az mind soha meg nem térülő beruházás lesz. Egy alacsony hőmérsékletű kazán kéménnyel 1 milkó, és csak -5 C-ig jobb mint a mostani brutál. A gázos ablakok ára 100.000/m2 és legfeljebb 10% energia spórolható velük, na meg szétbombázzák a burkolatokat. Inverteres, hőszivattyús klímával fűteni ma kb. kétszer annyi, mint földgáz-kazán-víz-padlófűtés. A legnagyobb problémám : az eladó lakás tulajdonosának nem érdeke a tanúsítvány, inkább a vevőnek, ő fogja fizetni, mint az illetéket. Még egy észrevétel : a rendeletben szó van becslésről is, de eddig egy tanúsító sem mozdult rá, pedig nekem úgy tűnik, hogy a számítási módszer is tele van közelítéssel, becsléssel, tehát ez eredmények korrelálnak.
Kekec nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-11-21, 21:01   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Energetikai Tanúsítvány

Idézet:
Kekec eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdv, nekem úgy tűnik, hogy használt lakás, ház esetén a 176/2008 Kormányrendelet 10. paragrafusban 11.000 Ft-ra van beállítva a tanúsítás ára....
Ezt az összeget csak arra az esetre mondja a rendelet, ha új lakásról rendelkezésre álla műszaki vezető nyilatkozata, hogy a tervek szerint valósult meg, illetve meglévő épületnél meglévő tervrajzok, és energia fogyasztási adatok alapján. A dolgot tovább árnyalja, hogy tételesen elszámolt járulékos költségek alapján lehet valamivel magasabb is, és véleményem szerint ez nettó összeg.
Abban egyébként igazad van, hogy a felmérés lesz az sarkalatos kérdés, és nagyon sok benne a közelítés. Viszont egy meglévő épületnél igazán pontos adatot csak méréssel lehetne kihozni, annak pedig brutális költségei lennének. Egy jól hőszigetelt háznál nagyon sokat számít a csomópontok, részletek megfelelő kialakítása, kivitelezése, tervből ez nem jön ki.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-11-22, 23:08   #5 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Energetikai Tanúsítvány

Had legyek én is kekec. :-)

Az én legnagyobb problémám az, hogy ilyen veretes írások megjelennek és az emberek ezek alapján hoznak rosszabbnál rosszabb döntéseket.
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-11-23, 22:23   #6 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Energetikai Tanúsítvány

Kekeckedjetek csak, van is min, hogy a nyakunkba tettek egy újabb fizetnivalót. Ez is csak olyan mint a zöldkártya, lehet pár év után eltűnik....
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-13, 20:24   #7 (permalink)
Támogató
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 125
Kiosztott köszönetek: 30
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
Isutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenni
Alapbeállítás re: Energetikai Tanúsítvány

Keresek olyan vállalkozást, akinek az Energetikai Tanúsítvány készítése benne van a profiljába, és a jogosultsága is megvan hozzá. Egy esetleges partneri kapcsolat kalakítása érdekében.

Ettől függetlenűl megjelenést biztosítok számára egy villanyszerelés cégkatalógus oldalon.

A megkeresést az onlineceger kukac onlineceger.hu-ra szeretném, egy telefoni elérhetőséggel.
__________________
Napi cikkek, napi hírek
Isutam nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-13, 20:28   #8 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Energetikai Tanúsítvány

Isutam ha lesz érkezésed rám szeretnék véled majd beszélni köszönöm
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-13, 20:40   #9 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Energetikai Tanúsítvány

Idézet:
Isutam eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Keresek olyan vállalkozást, akinek az Energetikai Tanúsítvány készítése benne van a profiljába, és a jogosultsága is megvan hozzá. Egy esetleges partneri kapcsolat kalakítása érdekében.

Ettől függetlenűl megjelenést biztosítok számára egy villanyszerelés cégkatalógus oldalon.

A megkeresést az onlineceger kukac onlineceger.hu-ra szeretném, egy telefoni elérhetőséggel.
Én még csak tervezem a szakvizsgát, de úgy tudom nekik van: Zolcontact
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-13, 21:13   #10 (permalink)
Támogató
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 125
Kiosztott köszönetek: 30
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
Isutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenni
Alapbeállítás re: Energetikai Tanúsítvány

Idézet:
istvan62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én még csak tervezem a szakvizsgát, de úgy tudom nekik van: Zolcontact
Köszönöm!
Megkeresem majd Őket.
__________________
Napi cikkek, napi hírek
Isutam nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
176/2008, energetika, energetikai tanúsítvány, tanúsítvány

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 14:08 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum