Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Munkák az épületen belül > Egyéb munkák a lakószobákban
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-10-23, 23:21   #1 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás Fa emelvény építése

Tibor, új tagunk kérdezi a következőt:

Következő a helyzet. Harmadik emeleti lakásunkba szeretnénk egy emelvény féleséget készíteni/tárolók, stb../. Megvan a faanyag, és kissé tanácstalanok lettünk, hogy talán túl súlyos az egész.
Kiszámoltam, az egész kb. 330 kg, 20 lábon áll és 6 négyzetméteres. Szerintem ezzel nem lesz gond statikailag, de a feleségem nagyon kételkedik és fél.
Azt tudom, hogy ezer literes akváriumnál már kérni szoktak statikai engedélyt, de ez a közelében nincs, szerintem, és nagy területű, nem 4 lábon álló.
Csak megnyugtatás miatt kérnék véleményt egy tapasztalt építőtől.
Megtisztelő válaszát köszönöm!
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-23, 23:29   #2 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Fa emelvény építése

Röviden az én válaszom, bár nem vagyok statikus. (lesz majd olyan is aki válaszol...)

Azt mondod 330 kg, De mi? A Faanyag? Lesz még ott pár kiló vasanyag is, és nem is ez a lényeg, hanem mi lesz rajta (benne), és annak mennyi lesz a súlya?

Egy harmadik emeleti lakásról beszélünk, de az sem mindegy milyen, milyen a teherhordó szerkezet. Egész más a helyzet egy modern épületnél és egy réginél.

Node közelítsük meg más oldalról. Egy kétajtós tömörfa ruhásszekrény alapterülete kb 1 m2 és van vagy 100 kg, mindez 4 lábon! Ehhez képest amit te emlitesz mondhatni semmiség.

Szerintem teljesen kivitelezhető ahogy magam elé képzelem.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-24, 08:00   #3 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Fa emelvény építése

sbs mint az építkezés "tapasztalt öreg rókája" jól ráérzett az alapvető dolgokra.
Mivel a kérdésből sok minden nem derül ki, ezért most én is csak általános adatokat tudok megadni. A korábbi méretezési előírások a lakás födém hasznos terhelését 150 kg/m2 értékkel határozták meg. A jelenleg használandó Eurocod ezt az értéket 200 kg/m2-re emelte, tehát a most épülő új szerkezeteket erre kell méretezni. Ez azt a terhelést jelenti amit mi viszünk be a lakásba, bútorok, könyvek, szőnyegek ..., és esetleg még házibuli is zajlik. Ezt a terhelést a födémnek úgy is el kell bírnia, hogy minden négyzetméterére egyszerre rápakoljuk. Az pedig, hogy ez a terhelés pontonként jelentkezik, szintén nem gond (természetesen ésszerű határok közt) mert ha belegondolsz, hogy bemegy egy 120 kilós ember a szobába, amikor lépked, az ő súlya minden lépésnél csak egy pontra terhelődik. Ez még normál használatnak tekinthető.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-24, 19:27   #4 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Fa emelvény építése

Sajnos az a gond, hogy én itt a panelban a 90 kilós embernek is hallom a lépéseit, avagy kitudja, hogy másnál milyen jó a födémszerkezet. Egyáltalán minek gondolkodik ilyen komoly tömörségű fán? Vagy én már elkezdenék gondolkodni olyasmin, hogy egyszerű hálós megoldással csinálni egy emelvényt és ha annyira a fához ragaszkodik, akkor kívülről meg felülről deszkázni.

Vagy ez is több lenne, mint a 330 kg? Bár lehet:d Könnyűfémből? Kisebb tömörségű fa?
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-24, 19:41   #5 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Fa emelvény építése

Gábor! Ne keverd össze a hanggátlást a teherbírással!
A 330 kg nem biztos, hogy sok, kérdés, hogy mi van benne. A leírtak alapján ez egy dobogó jellegű szerkezet lehet, akkor kell rá egy borítás, és pillanatok alatt összejön ez a súly. Nekem inkább ott van kételyem, hogy mennyire lesz használható. Ha tényleg dobogó jellegű, akkor csak a pereménél lehet a tároló részt megközelíteni, viszont a belmagasságot rendesen csökkenti. De ez ismét csak elmélkedés, nem ismerem e konkrét helyzetet.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-24, 20:14   #6 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Fa emelvény építése

Nem kevertem össze, csak tudod az embernek olyan érzete van, hogy rászakad a plafon, főleg ha nyekergős a laminált parketta. De amúgy igazad van, ott a pont.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
fa emelvény


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 09:28 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum