Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Csatornaszerelés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-11-20, 00:59   #1 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-19
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 103
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 8 köszönetet 8 hozzászólással
Mcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenni
Üzenetküldés MSN-en keresztül Mcclode részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Mcclode részére
Alapbeállítás Lefolyórendszerek

Sokféle megoldás létezik de azt tudni kell h a lefolyórendszer kiépítése nem is egyszerű feladat mert itt nem nagyon lehet tévedni,mert az rengeteg munkával és nagy bontásokkal jár.Mivel minden cső a falba vagy a betonba van csak a külső vezeték elérhető.De ha valami szakszerűen van megtervezve és kivitelezve azzal nem lehet gond mert a lefolyórendszerek elméletileg öntisztulok.
Mcclode nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-20, 08:35   #2 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Lefolyórendszerek

Sok esetben felmerül - nálunk is - hogy ha van lehetőség mindkettőre, vajon melyik a jobb és célszerűbb lefolyó kivitelezési megoldás:

  • a lefolyócsöveket kizárólag az épületen belül telepíteni egy csatorna kiömlő nyílással
  • amit lehet azonnal kivinni és az udvari területen összekötni azokat, még ha több csövet is kell telepíteni.
A második esetben könnyebben hozzá lehet férni a rendszerhez, viszont ennek is meg vannak a hátrányai.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-20, 09:59   #3 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-19
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 103
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 8 köszönetet 8 hozzászólással
Mcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenni
Üzenetküldés MSN-en keresztül Mcclode részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Mcclode részére
Alapbeállítás re: Lefolyórendszerek

Na erről beszéltem itt van egy alap kérdés ha lehet csak házon belül összekötni és legegyszerűbben kivinni de és itt van a kutya elásva légvezetékeket kel képíteni egyes gyakran és nagy vizmennyiséget használó ágra mert lassithatja a lefolyás és ezáltal nagyobb a dugulás veszély.(mármint a légvezeték hiánya).Ill vannak szerelési praktikák is amiket nem szoktak betartani emiatt is szokott probléma lenni.
1.visszafelé tokozás
2.méretre vágott csövek végét leszoktuk 45°törni a könnyebb szerehetöség miatt és ezt le is sorjáza mindenki de a belsejét már nem hatalmas hiba
és még sok aproság amire érdemes figyelni ha jol akarod megcsinálni.
Mcclode nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-02-22, 13:57   #4 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Lefolyórendszerek

Mcclode engem ez a téma jobban érdekelne, bele merülnénk, pl szeretnék bidét már meglévő házamban lesz 1 helyiségben a sarokkád tusoló bidé és wc ezeket hogy kell, milyen mélyen kell a padozatba bevésnem elhelyeznem, milyen mélyen halad a csatorna fő ága ami majd rácsatlakozik az utcai vezetékre, milyen dölészöggel kell végig vezetnem a helyiségeken, a padlástér be lessz építve hogy oldóm meg a fenti hasonló vizesblokk szenyvíz elvezetését? azt gondolom falba kell vésni de mégis minden infó érdekelne ezzel kapcsolatban
üdv
hyper
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-02-22, 15:30   #5 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Lefolyórendszerek

Mivel a kolléga régota nem járt nálunk ezért én megprobálok válaszolni. Én mondjuk egy 10 cm mélyre rakom le PVC vagy KGE csövel. Egy padlóöszefolyot építenék be. És ha ez megvan inen csatlakoznék a főágba. Egy két százalékos lejtésel oldanám meg. Amikor öszeraktad érdemes a még nyított lukba lévő hálozatra földet szorítani és bizonyos ideig vízet engedni bele. Ha nincs folyás jól dolgoztál. Ezeket a csöveket vagy öszetudod ileszteni vagy melegítésel tudod tokozni. Na igy ennyi jutot eszembe.
Én az udvarodba csinálnék egy tisztítonyilást egy tisztító idomal. És olyan szifont ne vegyél ami csak müanyag cső és úgy álítod méretre ahogy jólesik mert megál benne a kosz és iszonyatosan büdös lesz. Mosogépkiálásod lesz?
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-02-22, 16:30   #6 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Lefolyórendszerek

tehát 10cmmélység elég az a baj h kint a kertben nemtudom milyen mélyen van a szenyvíz cső....
ha lesz mosógép kiállás oda mosógép szifon szaniteres voltam ezt én is ismerem azonban a műanyag szifon büdösödéségén nemértem mire gondolsz igazából, az emelet szenyvizét meg a falbavésve szokták megoldani? gondolom....
tehát 1-2 százalék lejtés bőven elég a szenyvíznek szuper
valószínűleg nem tokoznám hanem csak simán összetolnám, olyan idomokat vennék ahol a o gumigyürű szigetel
fagy határ szenyvíznélé nincs? itt arra gondolok, hogy a kertben nem kell mélyre ásni vagy ez h van?
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-02-22, 16:41   #7 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Lefolyórendszerek

Nem csak elég, de többet nem is szabad. Wattocsak biztos pontosabbat utud mondani, de én 0,5% lejtésre emlékszem. Ha túl nagy a lejtés, nem megy le a sűrű.
Hogy hivatalosan mennyire kell foglalkozni csatornánál a fagyhatárral, azt nem tudom, de nem jellemző, hogy befagyjon. Viszont gondolj arra is, hogy esetleg rád tör a tettvágy, és felásod a kertet - nem szerencsés, ha az ásó belenéz a csőbe. Egyébként ha belenézel a telekhatár közelében lévő szennyvíz aknába, ott látod, hogy milyen mélyen van a belső, és milyen mélyen megy ki az utcára.
Épületen belül viszont a padló rétegrendet is érdemes figyelni, hogy minél kevesebb problémád legyen a kivitelezéssel is
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-02-22, 19:12   #8 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Lefolyórendszerek

Hát néha elöferdül a tokozás. Én szoktam a földbe vezetni de az ágvezetékeket a falba is viheted. lehetöleg minél kevesebb irányváltásal. És tényleg legjobb a legrövidebb út. A cső amire gondoltam újítás. Ez ilyen harmonika szerü úgy nyujtod zömited ahogy jolesik. Én mondjuk azért itt a fagyhatárt is betartanám. Sziloplasztot azért vegyél magadnak hozzá. A nyomvonalat gondosan tessék megtervezni. és azért vedd figyelembe,hogy ha jól emlékszem három méter azt tessék betartani a többi vezetéktől való távolságot. Ez fontos. És ha már alkotsz csatorna körül a vízora melet van a csatorna bukoaknája is? Nehogy úgy járj mint jopáran áttört a szent mana és a vízakna is állt a vizbe. Ha szükséged van egy segítő kézre szoljál.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-02-24, 23:25   #9 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-02-24
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
pjotr Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Lefolyórendszerek

Sziasztok!

Telken belüli szennyvíz csatorna önerős kivitelezését tervezem. Sok-sok kivitelezési leírást elolvastam már, egyetlen dologra viszont nem találtam egyértelmű választ. Ha a házból az emésztő felé nem KG PVC, hanem régebbi műanyag, esetleg más anyagú csatornacső vezet, akkor milyen módon kell az új szakaszt rákötni (illeszteni)?

Ha tudjátok a választ, vagy azt, hogy hol van erről infó, osszátok meg kérlek!
Köszi!
pjotr nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-02-26, 18:10   #10 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Lefolyórendszerek

Szia!
Nem tudom pontosan milyen csöved van.De én a tokozást javaslom számodra.Vagy ha olyan csöved van akkor lehetöség van idom beépítésére is.De ha van fényképed több segítséget tudnék adni.Az emésztő tudtomal már 1997-óta tilos?
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
csatorna, lefolyó, lefolyórendszer, vízelvezetés

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 11:26 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum