Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Csatornaszerelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-02-27, 20:03   #11 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Lefolyórendszerek

Krisz uh sok az infód fáradt vagyok de nagyon figyelek és igyse értek mindent tehát:
sorban fagyhatár vagyis 80cm mélyen legyen lent a csatorna cső...(de lényeges az utcai csatlakozás.....)
én a harmonika szerű dolgokat nem igazán preferálom, könyen dugulhat.. lerakodhat benne a dolog....
mi ez a 3 méter nyomvonaltávolság? nem értelek
a csatorna meg a vízóra kb olyan 4 méterre vannak egymástól.
István írta a 0.5%os lejtést ha túl gyorsan lejtetem nem tud lemenni a sűreje pedig a logoka azt mondja h a gyerek is meg a felsnőtt is le tud csúszni a csúzdán , minnél meredekebb annál gyorsabban, ez a fél% ez hány fok lehet kb...
és ami az én fejemben kérdés az az lenne h hol kezdem el? meg van a padozati bitumenszigetelésem erre jön 1 betonréteg erre a szigetelő lépésáló hungarocel erre meg az utolsó réteg beton, hova helyezem el pl a szenyvíz csöveket, wc, bidé mosdó padló összefolyó, tusoló, mosógép.
10cm mélységet mondtatok én ezt az egészet úgy képzelem el maam elött h kialakítom azt a helyet ahol lesz a padlóösszefolyó és oda csatlakoztatok majdnem mindent pl tusoló, kád, mosdó, csatlakozik a padlóösszefolyóhoz a wc bidé meg majd találkozik ezekkel a rendszerekkel valahol máshol és ezt elkezdem lefelé függőlegesen ásni ásni majd pl 2db 45 fokos idommal kivezetni az alap alatt vagy mellett vagy azon át az udvarra ott meg a legrövidebb egyenes úton az utcai csatorna csatlakozási ponthoz huh hát ez nem egyszerű vagyis félő hogy valahol a rendszer nem a megfefelő lejtésszöggel fog csatlakozni és igy nem fog lecsorogni a cucc, lehet nem is olyan bonyolult ha az ember már csinálja(jártam már így)
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-02-27, 20:27   #12 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Lefolyórendszerek

A 0,5% lejtést százalékban könnyebben méred (0,5cm / méter) mint fokban: 0,286°
A túl nagy lejtéssel az a gond, hogy a sűrűje tapadni is tud. A gyakorlatban a lé viszi le. Ha túl nagy a lejtés, akkor a lé gyorsan leszalad, a sűrű meg marad.
Amikor korábban az épületen belüli szerelésnél a padló rétegrendet említettem, akkor arra céloztam, amin elkezdtél gondolkodni. A padló rétegrend kevés ahhoz, hogy a 110-es PVC csövet elhúzzuk benne. A földszinten a vízszigetelés alatt kell kialakítani, illetve minden szinten adott a lehetőség, hogy falsarokban, padkában vezesd el. A kisebb átmérőjű csöveket el lehet húzni az aljzatban.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-02-27, 20:36   #13 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Lefolyórendszerek

oké értem tehát a vízszigetelés alá kell a 110es csövet tennem
de mondjuk mi van akkor ha ide kerül mindent összekötök 1 helyre : mosdó, tusoló, wc, bidé, fürdőkád, padlóösszefolyó, emeleti vizesblokk szenyvíze, mind 1 helyen találkozik a földszinti visesblokkom bitumenlemezes szigetelése alatt itt nyíl egyenesen megindulok lefelé a 110es csövel majd 2db 45fokkal elkezdek az alap irányába araszolni majd átfurom az alapot és kivezetem az udvarom felé fél százalékos lejtéssel és nyil egyenesen az utcai csatlakozási pont felé haladok, majd ott rácsatlakozok!
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-02-27, 21:06   #14 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-02-23
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Xabi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Lefolyórendszerek

Nálunk szeptemberben fejezték be a gerinchálózat kiépítését. A rácsatlakozást saját magunk csináltuk meg, persze előbb megkérdeztem a szakikat mit merre hogyan. Azt mondták nem kell fagyhatár alá menni elég a 60cm. Az árkot 70cm-re ástam így a cső teteje kb 60-ra került. Erősen javasolták hogy a csővet kb 5cm homok vegye körbe így is lett. Nekünk is 0,5cm lejtést mondtak. (A gerincet volt ahol 3 ezrelékes lejtéssel vitték.) Mi a régi eternit csőre csatlakoztattuk az új műanyagot, a tovább menő eternitcső szakaszt le kellett dugózni, ezt a részét a gödörnek nyitva kellett hagyni átvételkor ezt lefotózták. Mivel nálunk a gerincvezeték kb 3,5m mélyen van és nem akartunk ilyen mélyen kiásni 14 métert ezért rögtön a gerincnél beépítettünk egy "surrantót". Ez azt jelenti hogy a háztól kijövö csövet vittük 0,5% lejtéssel és a gerinc közelében 45fokos elemekkel áthidaltuk a szintkülünbséget.
Xabi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-02-27, 21:07   #15 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Lefolyórendszerek

kb ez a feladat, bár azt is szokták csinálni, hogy a több helyről érkező 110-es csövek a szigetelés alatt vannak összegyűjtve
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-02-28, 07:01   #16 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Lefolyórendszerek

és mi van az én esetemben? klész ház új szenyvizét alapot áttörve viszed ki az udvarra 60cm mélyen és ott kezded el lejtetni?az utcai csatlakozó pontig?
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-02-28, 07:23   #17 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-02-23
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Xabi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Lefolyórendszerek

Úgy ahogy írod. A gerincről a beállás milyen mélyen van?
Xabi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-02-28, 07:42   #18 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-02-23
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Xabi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Lefolyórendszerek

Persze kihozhatod mélyebben is akár az alap alatt is csak akkor valamivel többet kell ásnod. Arra még érdemes figyelni hogy a csatorna nyomvonalát ne keresztezze autóbeálló nyomvonala. Ha ez elkerülhetetlen akkor ott valami erősítést ki kell találni hogy a nagy súly ne nyomja meg a csövet.
Xabi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-02-28, 08:13   #19 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Lefolyórendszerek

Valami hasonlót az alap keresztezéséről is elmondhatunk. Valahol említetted, hogy várhatóan készül egy vb födém, tehát többlet terhet raktok az épületre. Ez eredményezheti a már megállapodott épület minimális mértékű süllyedését. Ha ezt a lehetőséget nem veszed figyelembe, akkor megroppanthatja a csatornát.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-02-28, 17:46   #20 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Lefolyórendszerek

istvánnak nagyon jó a gondolat menete a vasbeton födém terhelése miatt picit sülyedő házzal kapcsolatban!
a csatornát nem keresztezi autóbeálló ezzel nem lesz gond, az a bajom h foggalmam sincs hogy milyen módón és merre van rácsatlakoztatva vagy kiépítve a szenyvíz rendszer, és amiatt szeretnék, új rendszert mert ha már ilyen fenekestül felforgatásra készülők akkor ez is legyen meg és nyugodtabban alszok, a vízet is tuti újravezetem a vízórától ezzel se legyen késöbb gond!
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
csatorna, lefolyó, lefolyórendszer, vízelvezetés


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 00:24 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum