Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Munkák az épületen belül > Burkolás
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-08-26, 16:36   #1 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás Csempefestés azaz fürdőszoba felújítás olcsón

No egyik családtagom kitalálta ő majd olajfestékkel átfesti a csempét. De kérdem én lehetséges ez? Nem támadja meg a takarítás közben az oldószer amit a használt takarítószer tartalmaz?
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-08-26, 21:37   #2 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Csempefestés azaz fürdőszoba felújítás olcsón

Gyakorlatilag semmi sem lehetetlen, ha a szépérzéked elviseli. Egy biztos, hogy leverni és feltenni egy másik színű csempét nem kis meló, ehhez képest egy átfestés szinte gyerekmunka.

Gondolom lekezeli a teljes felületet előtte, hogy megtapadjon rajta a festék. Gondolom kimaszkolja a fugákat, hogy azok megmaradjanak. Gondolom azt is hogy szépen tud festeni...

Azt mondom ne ítéljünk látatlanba, kérjük ide az elkészült átfestés képeit egy kis "elemezgetésre"
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-08-27, 19:37   #3 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Csempefestés azaz fürdőszoba felújítás olcsón

A kép jönni fog. Csak a családtagom nem egy festő bajnok én attól irtozom ebben a témában,hogy a fugákban megragad az anyag és utána meg a többi mármint a csempét magát megtámadja a használt tisztitószer. De ha már kezeli mivel kezelje? De szerintem holnap linkelek én ide,hogy mit találtam mert engem is érdekelne. A pozítiv hozzálást pedig köszönjük
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-09-09, 20:08   #4 (permalink)
Új tag
 
Feri67 avatarja
 
Csatlakozott: 11-11-04
Hely: Veszprém megye Székefehérvár, Budapest
Összes hozzászólás: 29
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 10 köszönetet 9 hozzászólással
Feri67 Vannak jó hozzászólásaiFeri67 Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Csempefestés azaz fürdőszoba felújítás olcsón

Nos a tapadása az olaj festéknek a csempére gyakorlatilag nulla.
A tisztító szereket valószinüleg a harmadik mosásig bírja.
A fugákról nem beszélek mert azt levédeni maszkoló szallaggal annyi mint a csempe ára.
Az ötlet ötletes de nem igazán kivitelezhető.
De az is valami, hogy felkerült az oldalra mert nyitott az ötlet gazda.
A csempe festésére megvan a saját technológiája pl: Újítsd fel a csempéket fillérekből! | femina.hu
De a googli a barátod!
Sok sikert és a képeket én is várom
__________________
http://www.topotthon.8x.hu
Feri67 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2012-09-11)
Régi 2012-09-11, 21:48   #5 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Csempefestés azaz fürdőszoba felújítás olcsón

Na ugye, hogy valaki megcsinálta! Mellesleg én nem gondoltam volna, sőt az egészet nem is gondoltam komolyan amig utána nem jártam.

Nos a csempefesték nem létezik. Olyan alapozó azonban igen, amely képes a csempén is megtapadni, és egyfajta tapadóhídként kellő alapot képez ahhoz, hogy zománcfestékkel vagy a kifejezetten vizes helyiségekbe gyártott festékek valamelyikével bevonjuk.

Ilyen alapozók a következők:
  • A Harzo termékek egy része kifejezetten csempefestésre készül. A Harzo-T16 egy speciális hídképző alapozó, amely lehetővé teszi, hogy az olyan sima felületek, mint például az üveg, a műanyag ablakkeret, netán a csempe festhetővé váljék. Az 1 literes kiszerelés 2650 forintba, a 4 literes pedig 9300 forintba kerül. Egy liter T16 körülbelül 9-11 négyzetméter felületre elegendő.
  • A Tikkurila gyár Otex nevű alapozója szintén tapad a sima felületekre, így csempefestéshez is remekül használható, nem csak alapozóként, hanem közbenső festékrétegként is. 0,9, 2,7, és 9 literes kiszerelésben forgalmazzák, 1 liter ára körülbelül 4 ezer forintba kerül, ez a mennyiség 8-10 négyzetméternyi falra elég. Alapozás után a gyártó az Empire, vagy az Everal festékeket ajánlja a végső felület kialakításához.
Csak a lényeget raktam ki ide, a teljes cikket itt olvashatjátok: Nem kell cserélni a csempét! Néha elég lefesteni: csempefestés olcsón és gyorsan - ingatlanmagazin.com


Aztán az előző cikkírót megcáfolandó mégis álljon itt egy csempefestéknek mondott termék: Harzo 3 speciál csempefesték gránit szemcsés


A munka folyamata:
  1. a régi csempe felületét zsírtalanítjuk Trisóval
  2. száradás után a HARZO T16 univerzális tapadóhíd alapozóval lefestjük
  3. 6-12 óra száradás után a HARZO 3 Speciál csempefestékkel átfestjük
  4. A csempefesték száradása után érdemes mégegyszer átfesteni.
  5. A második csempefesték száradása után egyenletesen megcsiszoljuk a felületet P-100-as szemcséjű csiszolóvászonnal.
  6. Portalanítás után HARZO lakk-kal 2 rétegben lelakkozuk.
A 6 kg kiszerelésű csempefesték kb.: 10 m2 felület lefestésére elég. Kell még hozzá 1 l Harzo T16 univerzális alapozó és 1 liter 2 komponensű vizes lakk. A fugák kialakításához 4CR márkájú 3 mm széles Fineline szalagot javasolnak itt:Harzo 3 speciál csempefesték gránit szemcsés 6 kg fehér - Falfestékek - Komplett-Otthon


A termékeket a harzo.hu-n találjátok meg, és itt az árlista (úgyis mindenki ezt kérdezi...): http://www.harzo.hu/sajatok/arlista.pdf
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
krisz1986 (2012-09-12)
Régi 2014-07-07, 20:36   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-03-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 2 köszönetet 1 hozzászólással
Sziszkó Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Csempefestés azaz fürdőszoba felújítás olcsón

Anno próbálkoztunk csempefesték forgalmazásával, lett is volna egy beszállító, aztán letettünk róla, mert: Egyrészt olyan drága megoldás, hogy itthon nem lett volna rá kereslet. Másrészt, aki ilyen megoldást keres olcsón szeretné megúszni a dolgot, a felület előkészítése pedig olyan macerás, hogy nincs ember, aki olyan profi módon megcsinálja, hogy mindenhol megfelelően tapadjon a festék. Az ebből adódó előrelátható reklamációk miatt megállapítottuk, hogy csempefestés nem létezik pláne időtálló módon. Aki régi csempe megbontása nélkül akar új csempét látni használjon vízálló falburkoló panelt.
Biztos nem kerül többe, mint a csempefestés, ellenben szép és időtálló.
Véleményem szerint a csempefestés=falra hányt borsó.
Ja a panel leírása: Csempe mintás falburkoló panelek - Barkácsplaza webáruház, online megoldások otthonra! Hasznos infók, jó termékek és szolgáltatások építkezőknek, felújítóknak, kivitelezőknek egy webhelyen! - webáruház, webshop
üdv.
Sziszkó nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-07-30, 21:37   #7 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-07-30
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
pnsd Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Csempefestés azaz fürdőszoba felújítás olcsón

engem itt elláttak néhány tanáccsal, meg kell őket kérdezni
Csempe webáruház, csempe outlet. Minden, ami csempe ? VS Csempe
V-S Fürdőszoba szalon - V-S fürdőszoba szalonok Budapesten, Érden, Szigetszentmikóson, Pest-megyébe
pnsd nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
csempe átfestése


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 07:19 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum