Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Burkolás (http://epitkezes.forum.hu/burkolas/)
-   -   Fürdőszoba csempézés, a régi csempe meghagyásával. (http://epitkezes.forum.hu/burkolas/645-furdoszoba-csempezes-regi-csempe-meghagyasaval.html)

sbs 2011-12-30 13:56

Fürdőszoba csempézés, a régi csempe meghagyásával.
 
Igen csak rácsodálkoztam, amikor a lakótelepi fürdőszobánk felújításának kezdetén a feleségem és a sógorom is közölte, hogy a régi csempét bizony nem verik le, hanem erre fog a mester újat rakni. Természetesen szkeptikus voltam, hogyan fog fennmaradni az új csempe, de több helyről is megnyugtattak, hogy ma már olyan ragasztóanyagok vannak, amivel ez tökéletesen lehetséges.

Ilyen anyag a SIKA - Sika Ceram 203 magas minőségű, flexibilis tulajdonságú, vékonyágyazatú csemperagasztó

http://epitkezes.forum.hu/images/epi...-csempezes.jpg

A magas minőségű, flexibilis tulajdonságú, vékonyágyazatú Sika Ceram-203 csemperagasztót felhasználásához csak vízzel kell megkeverni. Alkalmazhatjuk külső és belső térben, vízszintes és függőleges felületekhez egyaránt, igy a lakótelepiu fürdőszobafelújításhoz is tökéletesen megfelelő.

A Sika Ceram-203 csemperagasztó folyamatos vékony ágyazattal, maximum 5 mm vastagságban dolgozható fel kerámiaburkolatok ragasztására. Mivel a ragasztó magas szilárdságú és rugalmasságú, minden típusú kerámiához és alapfelülethez stb. alkalmazható.

A Sika Ceram-203 csemperagasztó az alábbi típusú, magas és alacsony nedvszívóképességű burkolólapokhoz használható:
- Extrudált és égetett kerámialap
- Alacsony nevdszívóképességű kerámialap, mely gyenge tapadású

A Sika Ceram-203 csemperagasztó az alábbi alapfelületen alkalmazható:
- Beton és habarcs
- Falazat, gipszvakolat (alapozással)
- Gipszkarton, szálcement
- Anhidritesztrich (alapozással)
- Padlófűtés
- Meglévő kerámialap :cool:
- Egyéb alapfelület, melynél a zsugorodás, vagy a hőtágulás már megtörtént

Egyéb tulajdonságok:
Tixotróp hatás – T osztály (alacsony megcsúszás), CE besorolása C2T osztály, magas flexibilitás, így alkalmazható homlokzatokon is.
Kitűnő tapadás különféle alapfelületen (beton, cementhabarcs, kő, falazat, meglévő kerámialap stb.)
Padlófűtéses alapfelületen alkalmazható , nagyon jó tapadás alapozott gipszvakolaton és anhidrit esztrichen, kitűnő megmunkálhatósága és tixotróp tulajdonsága révén igen könnyen feldolgozható
Vízálló és időjárásálló

A munkamenet megkezdése előtt végezzük el az alábbiakat:

A gyenge minőségű betont és/vagy cementtejet el kell távolítani.
A felületet javítsuk ki, a lyukakat/hézagokat stb. megfelelő anyaggal a Sika Rep sorozatból, vagy Sika Latex anyaggal javított habarccsal töltsük ki. A szükséges várakozási idő a burkolás előtt 24-48 óra.
A burkolás megkezdése előtt a teljes felületet meg kell tisztítani a portól és a szabad részektől sepréssel és/vagy porszívóval.
Nagyon porózus alapfelület, magas hőmérséklet és alacsony relatív páratartalom esetén ajánlott a felület megnedvesítése – de nem maradhat a felületen víz.
A felületi egyenetlenség 2 méteres léccel mérve nem lehet nagyobb 5 mm-nél. Ha szükséges, az alapfelületet burkolás előtt ki kell egyenlíteni.

Ragasztás meglévő kerámiaburkolatra:
- Meg kell vizsgálni a felület épségét
- El kell távolítani minden mozgó, nem tapadó lapot
- A mázas lapokat csiszoljuk meg, majd tisztítsuk
- Egy alkalmas mosószerrel mossuk le és öblítsük tiszta vízzel. Ha a mosás után még visszamaradt zsíros folt, akkor ismételjük meg a csiszolás és a tisztítás folyamatát.

Gyakorlatilag tökéletesen megoldottuk a burkolást és az előnyök között a legfontosabbakat nem is említettem:
- nincs nagy zajjal járó bontás
- nem kell a levert csempe utáni falat lepucolni, levakarni és
- nem kell az akár 10-150 kg sittet lehordani és elvinni egy sittlerakó telepre !:D

És a ragasztó hivatalos oldala: Sika Ceram 203 (C2TES1 flexibilis csemperagasztó) - sikabolt - SIKA TERMÉKEK WEBÁRUHÁZA

Norbi01 2012-02-17 08:47

re: Fürdőszoba csempézés, a régi csempe meghagyásával.
 
Ez mind rendben is lenne, ha a panelek burkolatai nem valamilyen pvc ragasztóval lennének felrakva, ami ki tudja kibírja-e az új csempe súlyát ragasztóstól.
Kérdéses továbbá elég-e a megrendelőnek a nem ritkán csak 150-170cm magasságig burkolás.
Ha valakinek kevesebb pénze van az elvégzendő munkára sz.tem még mindíg a csempét leverni gazdaságosabb.
Egyébként a csempére-csempe, lapra-lap hoz létezik még a tapadóhídas megoldás is ami egy fürdőnél kb. 10eft + költséget jelent és egy olcsóbb flex ragasztóval burkolható.
Továbbá elég ritka, hogy minden úgy marad egy fürdőben ahogy addig volt.

Feri67 2012-02-18 11:33

re: Fürdőszoba csempézés, a régi csempe meghagyásával.
 
Magán a Fóromon vannak komoly szakemberek, akik a mai napig nem értem miért nem verik az ajtót!!!
A csempére nem ragasztunk flex ragasztóval mert nem oda való!!
Általános kérdés a mérnök, tervező, /nálam magasabb, egyéb iskolázott/ társaim felé: miért nem ajánlom?
Válaszokat várom köszönöm: Feri67

krisz1986 2012-02-18 16:54

re: Fürdőszoba csempézés, a régi csempe meghagyásával.
 
Hát ez jó kérdés. És érdekes!

H.Dani 2012-04-27 09:33

re: Fürdőszoba csempézés, a régi csempe meghagyásával.
 
Sziasztok!

Csempére Harzot! :D

Ez is egyfajta csempére csempét csak kicsit más stílusban. :D

Tehát ugyan úgy tapadó híddal készül csak utána nem csempe kerül fel, hanem valamilyen stiusú HARZO díszítőanyag.
Teljesen vizzáró, hosszan tartó megoldás.
Én ezzel csináltam meg a fűrdőszoámat, nekem bejött.

Ha valakitérdekel vannak faceookon : Harzo | Facebook
Illetve web oldalról is lehet nézegetni infokat.( Főoldal )

-ck- 2012-08-15 18:19

re: Fürdőszoba csempézés, a régi csempe meghagyásával.
 
Sziasztok!

Akadt egy kis gondom, remélem tudtok segíteni.
Az előszobám padlója régi csiszolt műkővel van burkolva, erre szeretnék új burkolatot rakni. A szoba egyik sarka 1,5 cm-el alacsonyabban van, mint a másik (szegény apám biztos kajkós volt, amikor csinálta). Fel akartam vésni a követ, de olyan cementes gúzba van rakva, hogy a vésőkalapács csak pattog rajta.
Erre a nagyon sima műkőre szemcsés tapadóhidat tennék, de a kérdésem, hogy nem-e lesz baj, hogy a burkolás előtt csemperagasztóval kiegyenlítem azt a 1,5 cm-t. Gondoltam én nivelizáló betonra is, de az talán drágább is, meg nem műkőre való.
Mit gondoltok, jó ötlet azt a különbséget csemperagasztóval kitölteni?

Köszönöm a válaszokat.

Feri67 2012-09-09 19:48

re: Fürdőszoba csempézés, a régi csempe meghagyásával.
 
Sziasztok!

Most tértem vissza, mert nem kis elfoglaltságaim voltak és vannak mostanában.
Olvasgatom az oldalt és még mindíg nem válaszolt a kérdésemre senki.
7 hónapja...

sbs 2012-09-11 19:39

re: Fürdőszoba csempézés, a régi csempe meghagyásával.
 
CK:
Azt nem írtad mekkora az a szoba, ahol a 1,5 cm szintkülönbség van. Nem tudom érdemes e vele foglalkozni és nem okoz-e később problémát ha előtte kiegyenlíted. Én minden bizonnyal a padlopont használnám, de nem biztos hogy szakszerű lenne. Szerintem a csemperagasztő nem elég szilárd ahhoz hogy erre alkalmas lenne, de cáfoljatok meg nyugodtan.

Feri:
Na látod, nincs aki megcáfolja. A csempe még a helyén van, de biztos felteszem ide, ha megsérülne vagy elválna a burkolat.
Amúgy azzal kezdtem a topicot, hogy én sem hiszek benne (ha visszanézed), de mivel azt a választ kaptam, hogy sok helyen csinálták már ezzel a módszerrel, áment mondtam rá. Valamint tényleg megnéztem a termék adatlapját és rajta van tényszerűen, hogy MEGLÉVŐ CSEMPÉRE való burkoláshoz is használható.

furdoszobam 2013-04-16 19:02

re: Fürdőszoba csempézés, a régi csempe meghagyásával.
 
Feri67!

Sok olyan ragasztó van amelyik felxibilis tulajdonsággal rendelkezik és lehet vele csempe csempére burkolni. De nem ez a legolcsóbb megoldás! A tapadó híd kimondottan erre való és költsége 3-400ft/m2. Természetesen csak akkor érdemes ezt a technológit alkalmazni ha a csempék ragasztása stabil! Egyébként rendkívüli előnye a gyors és kosz mentes munkavégzés!


A pontos idő 01:58 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum