Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Munkák az épületen belül > Burkolás

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-01-31, 15:51   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-01-31
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
kkaroly Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Fürdőszoba burkolat.. Időtálló, elegáns,milyet érdemes?

Üdvözletem!
A következő kérdéssel fordulok Önökhöz, hogy milyen elegáns fürdőszoba csempe/járólapot érdemes rakni 16nm alapterületü fürdőszobába?
Célom elegáns, ugyanakkor "időtálló" csempe rakása, amely nem fog elavúltnak tünni 5-10 év múlva sem. ?? Milyen szín/minta a menő, amely nem megy ki a divatból?

Előre is köszi a választ.
kkaroly nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-02, 10:32   #2 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-07
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 13
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
tileman Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Fürdőszoba burkolat.. Időtálló, elegáns,milyet érdemes?

Kedves Károly.

Az időtállóság sajnos szubjektív,és már a burkolatoknál is változnak a trendek,viszonylag gyorsan.Most éppen az ERŐS áruházlánc által is forgalmazott Crystal Ker termékekről kaptam katalógust és mintát.
Ez mindenképpen modern burkolat önmagában,és gyönyörűek a lapok.
Persze az ára is magasabb az átlagnál,viszont rendkívül mérettartással bír,vastagsága meglepő 4mm.
Mindenképp tanácsolnám a bemutatótermek megtekintését,és a saját vélemény kialakítását a látottak alapján.
tileman nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-02, 10:35   #3 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Fürdőszoba burkolat.. Időtálló, elegáns,milyet érdemes?

Én azt vettem észre az évek alatt, hogy a fürdőszoba pultok és a mozaik nem megy ki a divatból. Igazából, ha egy kis időre el is tűnik, akkor visszajön megint a köztudatba. Ajánlom ennél a vidám színeket és a tükröződő felületeket! Pl.: egy helyen üvegmozaikot raktunk, nagyon gyönyörű a mai napig. Sok tisztítást igényel:S
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-04, 10:12   #4 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-01-31
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
kkaroly Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Fürdőszoba burkolat.. Időtálló, elegáns,milyet érdemes?

Köszönöm a válaszokat.
Igazából úgy gondolom, hogy a világos színárnyalat mindíg jellemző lesz a fürdőszobákra, mint Pl.:

Furdoszobacenter.hu - fürdőszoba felszerelés, falicsempék, padlólapok, csempe Alabastrino

vagy ugyan az a termék (hogy ne töröljék ki a linket reklám címén) :

Tubadzin Alabastrino | Forgács Csempeház

Ez az ALABASTRINO nevü Lengyel Tubadzin cég csempéje.

Ez lenne a következő kérdésem, hogy a sok gyártó ország küzül, melyik csempék a legjobbak? Olasz, spanyol, török, lengyel?
kkaroly nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-04, 12:08   #5 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-07
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 13
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
tileman Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Fürdőszoba burkolat.. Időtálló, elegáns,milyet érdemes?

Egyetértek,ha lehet én az alabastrinora szavaznék
Sajnos nem lehet általánosítani melyik gyártó termékei a legjobbak,tapasztalataim szerint az itthoni nagyon kedves kereskedők mindent eladnak...
Múlt héten raktam egy mozaikot aminek 20000ft/m2 volt az ára,tragikus állapotban volt fenn a hálón,de kiszenvedtem nagy nehezen...
Ennyit erről.
Szóval alaposan menézni mit vesz meg az ember,ha van rá lehetőség.Persze megy a nem tartjuk raktáron szlogen,és a szerencsétlen vevő meg nagyon várja már,hogy fürödhessen.Így inkább lenyeli a rosszabb minőséget.

Utoljára módosítva: tileman által : 2011-02-04 12:15
tileman nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-04, 13:19   #6 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Fürdőszoba burkolat.. Időtálló, elegáns,milyet érdemes?

Ez szent igaz, hogy ne bíz senkiben! Én pl. a kivitelezést és az építőanyag kereskedelmet az esetek 95 %-ban együtt vállalom, mivel így biztosítom azt, hogy ez a termék jó! Én dolgozom vele, tudom, hogy milyen a ragasztó, a csempe, stb. Lehet, hogy érdemes lenne így gondolkodnod! Bár én nem kereskedem csempével, csak egyszer szeretnék azzal is!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-04, 16:50   #7 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Fürdőszoba burkolat.. Időtálló, elegáns,milyet érdemes?

mozaik, hatalmas ötlet! én a sajátomat is ezzekl csinálnám, ezzel tennék bele "bordű" dekort... továbbá mikor véglegesen kialakítonm a fürdőmet akkor tuti építtek bele a már elhangzott mosdó pultot vagyis besülyesztett mosdót és valószinű eztis mozaik csempével fogom burkolni sok helyen láttam bemutatótermekben is, pl a mosdó pult elejét ivesre csinálják, nicns sarka sokkal barátságosabb, melegebb hatást kelt, továbbá fő szempont hogy neked tetszen, az hogy a szomszéd mit mond az kit érdekel ha neked a lila tetszik akkor tedd azt! szerintem fő szempont az hogy ne a legolcsobbat vedd! lényeges mi van épp kéznél a boltban mi az akciós, és mi az amibe beleszeretsz,
ha valami tetszik akkor vedd meg ha drága keresgélj keresd a kompromiszumokat, nemlehet mellé nyúlni én beválaltam a lila hoszabb elnyujtott csempét és sárga diagonálba lerakott padlóburkolót, gyönyörű boldog és vidám hangulatú, kijelenthetem hogy a legvidámabb helyiség az épületben, és ha legközelebb burkolok csak szinest veszek ismét!
remélem kcisit elferdítettem a véleményetek
üdv hyper
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-23, 21:38   #8 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-03-18
Összes hozzászólás: 11
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
bubu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Fürdőszoba burkolat.. Időtálló, elegáns,milyet érdemes?

Fürdőszoba felújításban vagyunk és a burkolással és annak előkészületeivel kapcsolatosan lenne néhány kérdésem a későbbi hibák elkerülése végett:

A fürdőszobába zuhanykabin, mosógép és fürdőszobaszekrény kerül, a burkolás után.

Kérdéseim a következők:

1 A régi 60-as évekbeli csempét levertük, az akkoriba használt "malteres pogácsák" elég maszívan kötnek, nagy meló lenne leverni, szükséges-e?

2 A megmaradt fal milyen utómunkát igényel burkolás előtt,( a felület egyenletes a pogácsák közötti lyukaktól eltekintve)? Kell-e símítani, ha igen mivel?

3. A burkoló előzetesbe a zuhanykabin alá gondolt folyékony fóliát. Kell-e még máshová? Illetve olvastam, hogy az élekhez is tömítőszalagot kell tenni!!!???

4 Emeleti fürdőszoba zuhanytálcája alá kell-e folyékony fólia (vagy másfajta szigetelő) mire célszerű a kialakításnál még figyelni?

5 A folyékony fólia lesz a legfelső réteg a burkolás előtt?

6 FONTOS kérdés lesz (ár miatt és hogy a burkolónál is kövessem), hogy hová milyen ragasztó kell. Hová kell felx és hová elég az egyszerúbb is? Mire figyeljek a ragasztó vásárlásnál, vannak-e különbségek típuson belül? Melyik (nem) ajánlott?

Nagy "köszönettel" jutalmaznám aki segíteni tud!
bubu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-26, 05:22   #9 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-02-16
Hely: Tapolca
Összes hozzászólás: 84
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 11 köszönetet 11 hozzászólással
Norbi01 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Fürdőszoba burkolat.. Időtálló, elegáns,milyet érdemes?

Ha valóban ennyire stabil a malter pogácsa esetleg maradhat viszont a lyukakat ki kell kenni. Erre alkalmas zsákos vakolóhabarcs minden tüzépen kapható beszerezhető.
Ugye a falakban az összes régi horganyzott vascső ki lesz cserélve?
Volt rá példa kész az új fürdő szerelvényezés és hopp elrepedt egy idom =bontás az új fürdőben, ugye megmondtam.
Emeleti fürdőben valóban szükséges a folyékony fólia+ sarokerősítő szalag alkalmazása. Persze felmerülhet a kérdés eddig volt-e gond, vizesedés a földszinti plafonon, mert csináltunk a megrendelő kifejezett kérésére ezek nélkül is emeleti fürdőt ez is kb. 6éve probélmamentes. Egyébként a folyékony fólia nem egy horror összeg terranovás 7kg-os tavaj 8000ft volt egy fürdőre bőven elég és igen utsó rtg. a csempézés előtt hengerrel felhordható.
Norbi01 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-26, 05:45   #10 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-02-16
Hely: Tapolca
Összes hozzászólás: 84
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 11 köszönetet 11 hozzászólással
Norbi01 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Fürdőszoba burkolat.. Időtálló, elegáns,milyet érdemes?

Ami elmaradt az előző válaszból: Elvileg fürdőszobában ha nincsenek spec felületek azaz mindenhol fal (nem gipszkarton nem xps esetleg beépített wc tartály stb.) akkor a sima fagyálló ragasztó teljesem megfelel. Amennyiben a fentiek bármelyike vagy különböző anyagú falazatok vannak használva bárhol, bármilyen repedés van flex ragasztót javasolnék.
Egyébként vannak olyan járólapok amik kifejezett kültéri lapok mégis tetszik a megrendelőnek belülre szeretné, ezekhez általában már nem alkalmas a sima fagyálló.
Ha máshol nem a ragasztó zsákján megtalálható milyen lapokhoz ajánlott.
Minőségben én csak terranova WEBER ragasztókat használok nagyon bevált jó áron kapható fagyálló:1000ft/zs 2féle flexet fogalmaz a gyengébbik:2000ft
Az extra medencékhez is alkalmas:3300ft.
Én általában a gyengébbik flexet használom nimdenhova ha nem medence.
Fugázókról pár szó: mindíg olyan fugázót használjunk amihez kapható színazonos szilikon ha lehet minden de legalább az alsó sarkokat ezzel tömítsük ne fugázóval.0
Norbi01 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
bubu (2011-03-28)
Válaszol

Címkék
burkolás, burkolat, csempe, csempézés, fürdőszoba, fürdőszoba felszerelés

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 13:16 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum