Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Burkolás (http://epitkezes.forum.hu/burkolas/)
-   -   Fürdőszoba burkolat.. Időtálló, elegáns,milyet érdemes? (http://epitkezes.forum.hu/burkolas/406-furdoszoba-burkolat-idotallo-elegansmilyet-erdemes.html)

kkaroly 2011-01-31 15:51

Fürdőszoba burkolat.. Időtálló, elegáns,milyet érdemes?
 
Üdvözletem!
A következő kérdéssel fordulok Önökhöz, hogy milyen elegáns fürdőszoba csempe/járólapot érdemes rakni 16nm alapterületü fürdőszobába?
Célom elegáns, ugyanakkor "időtálló" csempe rakása, amely nem fog elavúltnak tünni 5-10 év múlva sem. ?? Milyen szín/minta a menő, amely nem megy ki a divatból?

Előre is köszi a választ.

tileman 2011-02-02 10:32

re: Fürdőszoba burkolat.. Időtálló, elegáns,milyet érdemes?
 
Kedves Károly.

Az időtállóság sajnos szubjektív,és már a burkolatoknál is változnak a trendek,viszonylag gyorsan.Most éppen az ERŐS áruházlánc által is forgalmazott Crystal Ker termékekről kaptam katalógust és mintát.
Ez mindenképpen modern burkolat önmagában,és gyönyörűek a lapok.
Persze az ára is magasabb az átlagnál,viszont rendkívül mérettartással bír,vastagsága meglepő 4mm.
Mindenképp tanácsolnám a bemutatótermek megtekintését,és a saját vélemény kialakítását a látottak alapján.

Gábor 2011-02-02 10:35

re: Fürdőszoba burkolat.. Időtálló, elegáns,milyet érdemes?
 
Én azt vettem észre az évek alatt, hogy a fürdőszoba pultok és a mozaik nem megy ki a divatból. Igazából, ha egy kis időre el is tűnik, akkor visszajön megint a köztudatba. Ajánlom ennél a vidám színeket és a tükröződő felületeket! Pl.: egy helyen üvegmozaikot raktunk, nagyon gyönyörű a mai napig. Sok tisztítást igényel:S

kkaroly 2011-02-04 10:12

re: Fürdőszoba burkolat.. Időtálló, elegáns,milyet érdemes?
 
Köszönöm a válaszokat.
Igazából úgy gondolom, hogy a világos színárnyalat mindíg jellemző lesz a fürdőszobákra, mint Pl.:

Furdoszobacenter.hu - fürdőszoba felszerelés, falicsempék, padlólapok, csempe Alabastrino

vagy ugyan az a termék (hogy ne töröljék ki a linket reklám címén) :

Tubadzin Alabastrino | Forgács Csempeház

Ez az ALABASTRINO nevü Lengyel Tubadzin cég csempéje.

Ez lenne a következő kérdésem, hogy a sok gyártó ország küzül, melyik csempék a legjobbak? Olasz, spanyol, török, lengyel?

tileman 2011-02-04 12:08

re: Fürdőszoba burkolat.. Időtálló, elegáns,milyet érdemes?
 
Egyetértek,ha lehet én az alabastrinora szavaznék:)
Sajnos nem lehet általánosítani melyik gyártó termékei a legjobbak,tapasztalataim szerint az itthoni nagyon kedves kereskedők mindent eladnak...
Múlt héten raktam egy mozaikot aminek 20000ft/m2 volt az ára,tragikus állapotban volt fenn a hálón,de kiszenvedtem nagy nehezen...
Ennyit erről.
Szóval alaposan menézni mit vesz meg az ember,ha van rá lehetőség.Persze megy a nem tartjuk raktáron szlogen,és a szerencsétlen vevő meg nagyon várja már,hogy fürödhessen.Így inkább lenyeli a rosszabb minőséget.

Gábor 2011-02-04 13:19

re: Fürdőszoba burkolat.. Időtálló, elegáns,milyet érdemes?
 
Ez szent igaz, hogy ne bíz senkiben! Én pl. a kivitelezést és az építőanyag kereskedelmet az esetek 95 %-ban együtt vállalom, mivel így biztosítom azt, hogy ez a termék jó! Én dolgozom vele, tudom, hogy milyen a ragasztó, a csempe, stb. Lehet, hogy érdemes lenne így gondolkodnod! Bár én nem kereskedem csempével, csak egyszer szeretnék azzal is!

hyper 2011-02-04 16:50

re: Fürdőszoba burkolat.. Időtálló, elegáns,milyet érdemes?
 
mozaik, hatalmas ötlet! én a sajátomat is ezzekl csinálnám, ezzel tennék bele "bordű" dekort... továbbá mikor véglegesen kialakítonm a fürdőmet akkor tuti építtek bele a már elhangzott mosdó pultot vagyis besülyesztett mosdót és valószinű eztis mozaik csempével fogom burkolni sok helyen láttam bemutatótermekben is, pl a mosdó pult elejét ivesre csinálják, nicns sarka sokkal barátságosabb, melegebb hatást kelt, továbbá fő szempont hogy neked tetszen, az hogy a szomszéd mit mond az kit érdekel ha neked a lila tetszik akkor tedd azt! szerintem fő szempont az hogy ne a legolcsobbat vedd! lényeges mi van épp kéznél a boltban mi az akciós, és mi az amibe beleszeretsz,
ha valami tetszik akkor vedd meg ha drága keresgélj keresd a kompromiszumokat, nemlehet mellé nyúlni én beválaltam a lila hoszabb elnyujtott csempét és sárga diagonálba lerakott padlóburkolót, gyönyörű boldog és vidám hangulatú, kijelenthetem hogy a legvidámabb helyiség az épületben, és ha legközelebb burkolok csak szinest veszek ismét!
remélem kcisit elferdítettem a véleményetek
üdv hyper

bubu 2011-03-23 21:38

re: Fürdőszoba burkolat.. Időtálló, elegáns,milyet érdemes?
 
Fürdőszoba felújításban vagyunk és a burkolással és annak előkészületeivel kapcsolatosan lenne néhány kérdésem a későbbi hibák elkerülése végett:

A fürdőszobába zuhanykabin, mosógép és fürdőszobaszekrény kerül, a burkolás után.

Kérdéseim a következők:

1 A régi 60-as évekbeli csempét levertük, az akkoriba használt "malteres pogácsák" elég maszívan kötnek, nagy meló lenne leverni, szükséges-e?

2 A megmaradt fal milyen utómunkát igényel burkolás előtt,( a felület egyenletes a pogácsák közötti lyukaktól eltekintve)? Kell-e símítani, ha igen mivel?

3. A burkoló előzetesbe a zuhanykabin alá gondolt folyékony fóliát. Kell-e még máshová? Illetve olvastam, hogy az élekhez is tömítőszalagot kell tenni!!!???

4 Emeleti fürdőszoba zuhanytálcája alá kell-e folyékony fólia (vagy másfajta szigetelő) mire célszerű a kialakításnál még figyelni?

5 A folyékony fólia lesz a legfelső réteg a burkolás előtt?

6 FONTOS kérdés lesz (ár miatt és hogy a burkolónál is kövessem), hogy hová milyen ragasztó kell. Hová kell felx és hová elég az egyszerúbb is? Mire figyeljek a ragasztó vásárlásnál, vannak-e különbségek típuson belül? Melyik (nem) ajánlott?

Nagy "köszönettel" jutalmaznám aki segíteni tud!

Norbi01 2011-03-26 05:22

re: Fürdőszoba burkolat.. Időtálló, elegáns,milyet érdemes?
 
Ha valóban ennyire stabil a malter pogácsa esetleg maradhat viszont a lyukakat ki kell kenni. Erre alkalmas zsákos vakolóhabarcs minden tüzépen kapható beszerezhető.
Ugye a falakban az összes régi horganyzott vascső ki lesz cserélve?
Volt rá példa kész az új fürdő szerelvényezés és hopp elrepedt egy idom =bontás az új fürdőben, ugye megmondtam.
Emeleti fürdőben valóban szükséges a folyékony fólia+ sarokerősítő szalag alkalmazása. Persze felmerülhet a kérdés eddig volt-e gond, vizesedés a földszinti plafonon, mert csináltunk a megrendelő kifejezett kérésére ezek nélkül is emeleti fürdőt ez is kb. 6éve probélmamentes. Egyébként a folyékony fólia nem egy horror összeg terranovás 7kg-os tavaj 8000ft volt egy fürdőre bőven elég és igen utsó rtg. a csempézés előtt hengerrel felhordható.

Norbi01 2011-03-26 05:45

re: Fürdőszoba burkolat.. Időtálló, elegáns,milyet érdemes?
 
Ami elmaradt az előző válaszból: Elvileg fürdőszobában ha nincsenek spec felületek azaz mindenhol fal (nem gipszkarton nem xps esetleg beépített wc tartály stb.) akkor a sima fagyálló ragasztó teljesem megfelel. Amennyiben a fentiek bármelyike vagy különböző anyagú falazatok vannak használva bárhol, bármilyen repedés van flex ragasztót javasolnék.
Egyébként vannak olyan járólapok amik kifejezett kültéri lapok mégis tetszik a megrendelőnek belülre szeretné, ezekhez általában már nem alkalmas a sima fagyálló.
Ha máshol nem a ragasztó zsákján megtalálható milyen lapokhoz ajánlott.
Minőségben én csak terranova WEBER ragasztókat használok nagyon bevált jó áron kapható fagyálló:1000ft/zs 2féle flexet fogalmaz a gyengébbik:2000ft
Az extra medencékhez is alkalmas:3300ft.
Én általában a gyengébbik flexet használom nimdenhova ha nem medence.
Fugázókról pár szó: mindíg olyan fugázót használjunk amihez kapható színazonos szilikon ha lehet minden de legalább az alsó sarkokat ezzel tömítsük ne fugázóval.0


A pontos idő 11:41 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum