Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Munkák az épületen belül > Burkolás

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-10-10, 09:32   #1 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás Csempe takarás gipszkartonnal

Itt folytatnám a "csempére tapétát" topicot, mivel új fejlemények vannak.
Még egyszer a helyzet a következő:

Lakótelepi lakás konyhájában mennyezetig felrakott csempét örököltünk. Természetesen nem tetszik, igy valamit kezdeni kell vele. A csempe leverését azért vetettük el, mert a
  • ragasztó keményen hozzákötött a betonfalhoz, igy iszonyat munka lenne a leverése, majd a fal olyan szintre hozása a rákötött csemperagasztó miatt, hogy ujracsempézhető legyen
  • sokba kerülne az ezt követő ujracsempézés
  • sokkal tovább tartana az ujracsempézés.
Kőműves ismerős javasolta, hogy borítsuk a csempézett falakat gipszkartonnal, majd fessük át. Ezzel a módszerrel:
  • sokkal hamarabb végzünk
  • nem jár egész napos kopácsolással (lakótelepen nem hátrány)
  • olcsó megoldás
Nos mit szóltok hozzá?
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-10, 14:25   #2 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Csempe takarás gipszkartonnal

Na végre!

Okos volt a kolléga, mivel ezt elfelejtettem említeni, őszintén eszemben nem volt, de megdicsérem az ötletadót, mert jó ötlet. Na de most el kell gondolkozni a kivitelezésén. A gipszkartont hogy rakod fel, mennyi területet akarsz elvenni a helyiségből, stb.

Szerintem: igazi gipszkartonos rendszer ezekkel az alu profilokkal nem igazán csinálhatsz, nagyon hely sincs rá.

Van olyan aki azt ajánlja, hogy egyből fúrd be a falba, mondjuk a fugák közé, de hát beton az egész, hosszútávon szívás és nem tudod megvalósítani. Van még egy lehetőséged, szerintem párnafázd be a csempét, itt fúrhatsz a betonba, hogy tényleg megálljon az a fa, majd mehet befúrással a gipszkarton. Ez már tényleg gyors, napok alatt végezhetsz a teljes konyhával.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-10, 15:20   #3 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Csempe takarás gipszkartonnal

Tényleg csatlakoznom kell Gáborhoz. Az ötlet előre mutató, és a kivitelezésén el kell gondolkodni.
Adódik a kérdés a terület vesztésről, ami összefügg a rögzítéssel. Mivel a a bordák rögzítése szorgos dübelezéssel jár, már érezhető, hogy teljesen nem úszod meg a nagy zajokat. Van egy olyan elméletei gondolatom, ami kicsit több zajongási idő, viszont a jelenlegi csempe sík előtt 2-3 centi távolságra már összejöhet az új gipszkarton felületi síkja. Ha 60 cm tengely távval, függőleges sorokban 25- 35 centinként egy-egy gipszpogácsányi felületen levered a csempét, akkor ragasztott módszerrel rögzítheted a a gipszkartont.
http://www.knauf.hu/pdf/Sz%C3%A1razv...tethejak_2.pdf A "B" és "C" rögzítési módokra gondolok.
Másik megfontolandó kérdés a konyhabútor. Amennyiben lesz felső szekrény, én azt kihagynám a gipszkartonból. Mögötte a meglévő csempe megfelelő alapburkolat, kevesebb területen kell szenvedni a gipszkartonozással, nincs gond a szekrény rögzítésével a gipszkartonon keresztül. Tudom, hogy ez olyan barkács megoldás, de hát az egész, amiről most beszélünk arról szól.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-10, 18:32   #4 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Csempe takarás gipszkartonnal

Na akkor kapaszkodjatok.

Asztmondja a mester, hogy lealapozza az egész csempefalat, majd csemperagasztóval felragasztja rá a gipszkartont....

Habár én (mérnökember lévén) kissé kételkedem, de azt javasoltam, hogy leglább pár helyen fogjuk meg egy-egy csavarral is "biztonság kedvéért.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-10, 19:48   #5 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Csempe takarás gipszkartonnal

Ha ez tényleg sikerül, engem az alapozó érdekelne.
A csavarozással meg az a helyzet, hogy vagy működik a ragasztás, és akkor semmi szükség rá, vagy pedig a normál rögzítési sűrűség kell, különben csak kitolja valamennyivel a lerogyás idejét
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2010-10-11)
Régi 2010-10-11, 00:28   #6 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Csempe takarás gipszkartonnal

Köszönöm a belinkelt KNAUF beépítési utmutatót. Igy már látom hogy van ennek a módszernek valóság alapja.
Amúgy is azt mondta a sógorom, hogy csinált már ilyet nem is egyszer. A lények, hogy alapozóval kell lekenni a csempét, így már megtapad rendesen a csemperagasztó a felületen.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-11, 16:07   #7 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Csempe takarás gipszkartonnal

Hu, hát vannak ötletek, én még ezt, hogy csemperagasztóval rögzíti a gipszkartont Furcsa, de nem tudom. Jó megoldásnak tűnik, de, hogy odaköt-e az már nem biztos. Sajnos a lerogyási időt lehet ezzel csak kitolni... Istvánnak a 15:20-as ötlete tetszik, de én szeretem a csavaros illesztéseket is.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-22, 21:47   #8 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Csempe takarás gipszkartonnal

hát hát ez marha jóü a párnafás megoldás lenne a tuti, de az adott feület nem ezt igényli, ha bepárnafáznátok 1 panel lakást szinte minimális lenne a mozgó tér ami a fali polcok rögzítését illeti jó ötlet amit istván említett
csak támogatni és megerősíteni tudom ez elöttem szólók ötleteit!
nehéz dió ez azonban ha hoszú távon gondolkoztok pl 20-30 év akkor én leverném a csempét kerül amibe kerül, ah csak ideiglenes akkor mehet a karton(ragasztás engem nem győz meg tipli és csavar és mhet a betronba több helyen! felfekszik mindenho, nemfog betörni, ha párnafázól könybben sérül, kevesebb a helyed!
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-24, 00:39   #9 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Csempe takarás gipszkartonnal

A csempe leverés több okból sem egyszerű.... igy elvetettük. Viszont ma nekikezdtünk a munkának és az első fázist 3 óra alatt elvégeztük.

Cerezit diszperziós alapozóval lett lekenve 2 nappal előtte a csempe teljes felülete.

Ezután csempreagasztó pamacsokkal lettek feltéve a gipszkarton lapok a falra. Teljesen fennmaradt :-)))

Valamelyik nap megcsináljuk a gipszes bandázsolást és majd dobok fel fotókat is ha sikerül kihalásznom a telefonomból.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-24, 20:35   #10 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Csempe takarás gipszkartonnal

Nem hülyeség ez a diszperziós dolog, adtál egy jó ötletet, hogy valahol tapadó felületet biztosítsak. És teljesen stabil a gipszkarton, nem mozog? Várjuk a képeket!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
burkolás, csempe, gipszkarton

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 05:38 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum