Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Munkák az épületen belül > Burkolás

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-07-08, 13:48   #1 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás Falburkolás kövekkel, tört padlólappal

Nagyon szép falburkolásokat készíthetünk különböző kövekkel a lakásban is. Nézzünk erre példákat, és hogy ki hogyan állt neki.

Az én esetemben a maradék padlólapokat használtuk fel díszitésre itt:



Kültéri felhasználásra a lábazathoz, pedig kisebb terméköveket gyűjtöttünk, amiket apróra törtünk és cementhabarcs ágyba tettük fel egyesével



Hát ezzel jól evoltunk,vagy egy hétig az asszonnyal... :-)
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-08, 19:37   #2 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Falburkolás kövekkel, tört padlólappal

Nekem is tetszik a kőburkolás, bár még a téglánál maradok! Megkaptam a két raklap ingyen téglámat, jelenleg egy ember itt pucolja őket

Milyen autó áll ott? Ha szabad megkérdezni! Pont autóvásárlás előtt vagyok
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-08, 22:15   #3 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Falburkolás kövekkel, tört padlólappal

Ja, így könnyű... aki ingyen kapja az ingyentéglát....
A fenti lábazathoz a követ vagy 3 hétig gyűjtögettük mindenhonnan. Volt hogy megrakott csomagtartónyi sziklás kővel mentünk haza...

Hozzáteszem, csak olyan helyről szedtük össze, ahol útban volt. De most komolyaqn, apró köomlások az út szélén, stb....

Hogy milyen autó is ál a családi házam mellett, az legyen egy találóskérdés, de azt elmondom hogy már nincs meg.

OFF
mostanában csak német autóim voltak. Nem tartoznak a kedvenceim közé, viszont roppant megbízhatóak, és jó anyagokból rakják össze és kizárólag a kötelező szerizekre hordom őket.

a kedvenceim viszont a franciák, baromi kényelmesek, otthonosak, jólérzi magát bennük az ember, csakhát... az anyagok... silányabbak mint a németeké (kopogó műanyag burkolatok, stb), aztán a szervízt úgy szeretik, mint a borsodi segédmunkás a kocsmába járást....(elnézést aki magára veszi, ez csak egy hasonlat...de tényleg !..hehe )

japán verdám sose volt, de egy Nissan Navarráért szivesen adnék pénzt, főleg, hogy azonos árban van mint egy középkat. jobb autó

ennyit segíthettem vásárlás előtt
/OFF
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-09, 08:17   #4 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Falburkolás kövekkel, tört padlólappal

Kétszer nyomtam meg a küldés gombot, majd kérlek ezt töröld!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-09, 08:20   #5 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Falburkolás kövekkel, tört padlólappal

Off a téma mi? Nissan navarán én is gondolkodom! Nekem a német autóm 20 ezret bírt alattam, most várja a kedves vásárlóját. Természetesen most volt az első motorcseréje

Jobb téma:

Szerintem, hogy valahonnan követ tudjál szerezni, érdemes a helyi újságba feladni 1-1 hirdetést, hogy ingyen, akár bontásért átvennél építőanyagot. Nekem is így ment, a köv hónapban is felfogom adni a hirdetést. Természetesen ahhoz képest, hogy csak egy adaggal hoztam el, voltak már telefonjaim is, múltkor pl b30-as téglát ajánlottak fel, amit sztem el is fogok hozni. Hátul jó lesz nekem a garázsba egy helyre. Már megvannak az ötletek!
Képeink
Amúgy erről a falburkolásról jutt eszembe, hogy nekünk kint van ilyen féle burkolásunk, amely törött vékony kőből van pattintva:

Másik oldala a falnak:
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-09, 17:58   #6 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Falburkolás kövekkel, tört padlólappal

sZIASZTOK NAGYON SZUPEREK A KÉPEK
NAGYON SZERETEM AZ ILYEN DOLGOKAT GARULÁLOK SBS-NEK ÉS GÁBORNAK IS
jaj bocsi benyomtam a caps lock-ot
tehát1 kérdés gábornak az üvegtéglás falon a sötét pattintot kövek kezelve vannak valamivel? hogy fényesebbek? és pontosan mivel és háány rétegben és sima ecsettel készült a kő kezelése? és ha téglával burkolok vagy rakok 1 oszlopot hallottam rolla hogy vannak olyan impregnáló időjárást álló anyagok amik segítik a kővek állapot megmaradását és nem adnak + fényt a köveknek a kő/tégla beszívja ezt az anyagot. kb 2x-3x kell felkenni és mintha 1 fát lekezelnél nagyon sokáig bírja az időjárás viszontagságot
sbs ezt a mészhabarcsos felpakolást szeretném megkérdezni töled ez pontosan miből menyi és hogy kell elképzelnem a lábazatot felkened 1 csemperagasztó sürüségü cementhabarcsos anyaggal(milyen vastagon) és belenyomkodod a köveket, majd kifugázod? mivel fugázól milyen vastagon és látom a képen hogy a lépcsőnél a sziklakerted is megvan magasítva és a föld is szépen hozzáér a lábazatodhoz, kérdés nemáztatja fel a lábazatot?hogy locsolsz ezen a területen? és tettél e valamilyen folia vagy bármilyen szigetelést a föld és a lábazat közé?
remélem a sok-sok kérdésem nem okoz kellemetlenséget nektek
üdv
hyper
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-09, 19:30   #7 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Falburkolás kövekkel, tört padlólappal

Hypernek: hehe

A falon lévő köveket, nem én kezeltem, ezért nem tudom, hogy mivel lett! Sokszor olajjal szoktuk, ezért szokott olyan fényes lenni, de most, hogy ezt mivel csináltuk, már tényleg nem tudom megmondani. De megkérdezem neked! Van amúgy egy olyan érzésem, hogy az időjárás és a vizes környezet tette vele, mert ott elég sok eső esik rá. Sajnos... Másik oldalán pl azért van a falon egy szomorúfűz rajza, mert ott lejött a vakolat és fel lett javítva! A referenciákon látszik is!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
hyper (2010-07-11)
Régi 2010-07-11, 17:15   #8 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Falburkolás kövekkel, tört padlólappal

kösz Gábor
sbs a kültéri lábazatodról van közelebbi képet ami esetleg szemből van?+ez a cementhabarcsos keveréket hogyan kell elkészateni amivel felraktátok köveket+a fugázás hogyan történt?
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-16, 21:25   #9 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Falburkolás kövekkel, tört padlólappal

sbs szerintem tuti elutazott nyaralni
nemreagál a dolgaimra
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-16, 21:53   #10 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Falburkolás kövekkel, tört padlólappal

Hú már lassan olyannak kell itt lenni mint egy full-time ügyfélszolgálatosnak...

Szóval gyüjtögettük szépen a köveket, majd amikor már jó sok volt alaposan lemostam, lesikáltam, lekeféltem mindegyiket és kalapáccsal széttörtem.

Tudtam, hogy ez nem egy "hagyományos" lapos kinézetű lábazat lesz, ezért törekedtem, hogy a kövek 5 cm-nél ne nagyon álljanak majd el.

Cement - homok - víz volt a habarcs amit előkészítettem, majd sziszifuszi munkával nekiálltunk az asszonnyal alulról felpakolgatni egyesével. Sokat kellett válogatni, hogy összeforgassuk, hogy a lehető legkevesebb rés legyn közöttük. Egyesével kentem meg őket jó alaposan, majd egyszerűen felnyomtam a zsalukőre. A két kö közötti kitöremkedő többletet szépen elhúztuk, igy a fuga is egy menetben megvolt.

Az anyag meghúzásáig, max 3 sort lehetett feltenni, mert különben borult...

Tényleg nagyon sziszifuszi volt megcsinálni. Persze a spórolás is közrejátszott, de a fő cél az volt hogy olyat alkossunk, ami senkinek sincs (itt Tárnokon már akkor sok ház lábazatát burkolták hasított kővel, de a kettőt nem lehet összehasonlítani)

Hozzáteszem, hogy ez a lábazat kényes a sérülésekre.

Egyenlőre keresem a képeket, mert ez vagy 10 éve volt
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
hyper (2010-07-16)
Válaszol

Címkék
falburkolás, padlólap, terméskő

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 18:41 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum