Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Burkolás (http://epitkezes.forum.hu/burkolas/)
-   -   Laminált és vasbetonfödém köszti rész (http://epitkezes.forum.hu/burkolas/1682-laminalt-es-vasbetonfodem-koszti-resz.html)

wolfzsolt 2017-08-10 13:27

Laminált és vasbetonfödém köszti rész
 
Üdvözletem!
Egy kis tanácsra lenne szűkségem szakemberektől.
Adott egy emeletes családi ház, 70-es években épült.
Az emeleten lévő szobába szeretnék laminált padlot lerakni, az emelet és a földszint közt a födém vasbetonból van.
A laminált és a vasbeton közt van 12cm szint amit ki kellene tölteni(szigetelés? betonréteg?). Mi az ajánlot rétegrend?
Köszönöm.

istvan62 2017-08-15 17:51

re: Laminált és vasbetonfödém köszti rész
 
A 12 cm épp elég a szokásos rétegrend kialakításához:

Laminált parketta, alátét réteggel
aljzatbeton ~ 6 cm
polietilén fólia technológiai szigetelés
lépésszilárd EPS 4 cm
teherhordó födém

Természetesen itt kérdéses a födém teherbírása, mert ennek a beton rétegnek nem kis tömege van. A válaszfalak a teherhordó födémről indulnak.

wolfzsolt 2017-08-16 06:16

re: Laminált és vasbetonfödém köszti rész
 
Köszönöm a válaszod istván62!
Először én is erre a rétegrendre gondoltam, csak mivel a ház a 70-es években épült így nem tudom milyen lehet a vasbeton minősége, és hogy milyen vastag(bár ezt tudom ellenőrizni).
A födém mérete 4.5mx4.5m, itt legalább kell legyen 15cm -es vasbeton, hogy a teherbirása megfelelő legyen nemde?
Milyen lenne esetleg párnafa + osb lemez, és a párnafák közt szigetelés rétegrend?
Bár tudomásom szerint így jóval drágábban jön ki.

istvan62 2017-08-16 14:06

re: Laminált és vasbetonfödém köszti rész
 
Biztos vagy abban, hogy ez monolit vasbeton? A '70-es években családi házakban viszonylag ritka volt a monolit.
A monolit födémről nem könnyű megmondani utólag a teherbírását, ha bizonytalannak érzed, esetleg nézesd meg statikussal.
A bordázat + OSB változat is elképzelhető, de csinálhatsz valamilyen könnyűbetonos kitöltést is. Perlitbeton, vagy polisztirolbeton térfogatsúlya akár a 300 kg/m3-ig levihető.

wolfzsolt 2017-08-17 06:14

re: Laminált és vasbetonfödém köszti rész
 
Igazából nagyon nem értek hozza, hogy monolit vasbeton e vagy más fajta csak az biztos, hogy vasbeton, ugyanis át van fúrva egy vizcső miatt, és ott látszik, hogy vasaltbeton. A födém alatt tároló pince van, és a födémen alulról még látni a zsaluzás nyomait a betonon, ugyanis nem volt sosem levakolva.

istvan62 2017-08-17 13:52

re: Laminált és vasbetonfödém köszti rész
 
Ha alulról a betonon zsaluzat nyomait látod, (deszka nyomok, fa erezettel) akkor az monolit szerkezet. Esetleg lehet még előregyártott gerendák közti monolit tálca, de ebben az esetben alulról látszanak a az előregyártott gerendák.
Bár az első hozzászólásban emeletet említettél, és ha két födémről van szó, azok szerkezete is lehet eltérő.

wolfzsolt 2017-08-19 06:14

re: Laminált és vasbetonfödém köszti rész
 
Igen két födémről van szó, a két szint közt monolit vasbeton van(látszanak a deszka nyomok alulról), az emelet födémje fagerenda - deszkazat alulról és stuklatur vakolat, ami le lesz cserélve gipszkartonra mivel nagyon meg van repedezve. Nem szerettem volna fölöslegesen terhelni a vasbeton födémet, ezért kérdeztem alternativ megoldást, bár a betonnal a legolcsobb.


A pontos idő 21:12 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum