Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Munkák az épületen belül > Burkolás
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-01-28, 16:50   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-01-28
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Kitti Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Fürdöszoba üvegcsempe

Sziasztok, a fürdöszobànk pont burkolva lesz, a bordür meg a zuhanyzo kis része üvegmozaikal lesz csempézve. A burkolo azt mondja az üvegmozaikot a fugàvol fogja mindjàrt a falhoz ragasztani az megtartja és nem kell hozzà ragaszto. Ez engem meglep mivel azt olvastam hogy fehér speciàlis ragaszto kell hozzà és nem szabad sok anyagot hasznàlni vagy rànyomni. Ha kifojik késsel el kell tavolitani és az sok munka. Na most mi az igaz? Lehet fuggàval ragasztani?
Kitti nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-01-28, 18:31   #2 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Fürdöszoba üvegcsempe

Tudomásom szerint nem lehet. A síma fugázó nem fogja meg az üvegcsempét. Viszont speciális ragasztó nem biztos hogy kell, mert szilikonnal (köznyelvben szilóval) rögzíthető.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-01-28, 19:06   #3 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Fürdöszoba üvegcsempe

A szűk témához érdemben nem tudok hozzászólni, se azt szeretném megjegyezni, hogy a sziló sokak által csodaszerként kezelt anyaggá vált (itt nem sbs-re célzok!) Azt tudni kell, hogy nagyon sokféle ragasztó, és tömítő anyagot fejlesztettek ki különböző összetétellel, különböző célokra, ennek megfelelően eltérő tulajdonságokkal. Ezek mind abban a bizonyos kinyomópisztolyos tubusban kerülnek forgalomba. Rövid távon nem biztos, hogy jelentkezik különbség, de azért meg kell nézni, hogy az adott célra melyiket lehet használni.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-01-28, 19:11   #4 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Fürdöszoba üvegcsempe

Épp egy kőműves ült mellettem, azért voltam hirtelen ilyen okos. Valóban a "sziló" elég általános fogalom. Vannak már jó ragasztók is amelyek kinyomópisztollyal használhatók.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-01-28, 21:38   #5 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Fürdöszoba üvegcsempe

Sziasztok engem is érdekel mert és is szeretnék majd ilyen csempét az üveg csempe az azt takrja cak , hogy 1ről beszéljünk, ez a hálón kapható méregdrága de gyönyörű csembe amit lehet akár ivekre is hajtogatni, pl wel ness fürdőknél elég gyakori a jelenléte és jó sok fugázó kell hozzá.
no ha erről beszélünk engem is érdekel mivel kell ragasztani, ha ragasztó sika 11FC ez 1 poliuretán nagyon erős ragasztó de nem hinném hogy szilóval vagy ezzel kell szerintem ezt is a hidegburkolat ragasztóval csak óvatosabban vagy nem?
üdv hyper
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-01-29, 19:48   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-01-28
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Kitti Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Fürdöszoba üvegcsempe

Sziasztok, nem volt drága az üvegmozaik csempe. Itt németben 32 EUR volt a négyzetméter ár. Hát ezek most a cement alapu gyorsan kikeményedü viztaszito fugázoval ragasztották fel. CG 2 EN 13888minöségü anyag. Az még erösebb lenne mint a szilikon és ugy szokták magyarban ragasztani. Nem kell hozzá ragaszto szerintük. Hát én csak azt tudom amit az interneten olvasok. Na majd meglátom milyen lesz egy év után. :-( üdv. Kitti
Kitti nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
fürdőszoba, üvegcsempe


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 15:00 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum