Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Betonozás

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-12-10, 21:21   #41 (permalink)
Tag
 
spartacus avatarja
 
Csatlakozott: 13-02-10
Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 83
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 29 köszönetet 19 hozzászólással
spartacus Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Esztrich beton

A 85 elolvastam csak azt hittem a 83 egyértelműen leírja hogy családi ház stb ennyi. de így, hogy írod érthető már nekem is. Köszönöm! Most 2,9 m a belmagasságom, a padló 7cm szigetelés 7-8 cm beton = 15 cm. A mennyezet 6 cm gipszkartonprofil meg kb. mindennel együtt 2 cm gipszkarton = 8 cm Ez összesen 23 cm ja meg a hidegburkolat akkor legyen 25 cm. A belmagasságom így 2,65 lesz.
spartacus nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-12-31, 02:27   #42 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-12-02
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
hawkandras Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Esztrich beton

Sziasztok!
Mivel témába vág belinkelek egy weboldat ahol az előkészítéssel foglalkoznak és sok kérdésemre megtaláltam a válasz:
Aljzatbeton esztrich gĂ©ppel +36305005983 , esztrich beton kĂ©szĂ*tĂ©s, esztrich betonozás, esztrich, estrich
Üdv,
Hawk
hawkandras nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
peterkolto (2016-11-28)
Régi 2015-01-19, 15:08   #43 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-12-02
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
hawkandras Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Esztrich beton

Valamiért nem tölt be, itt van még 1x:

Aljzatbeton esztrich gĂ©ppel +36305005983 , esztrich beton kĂ©szĂ*tĂ©s, esztrich betonozás, esztrich, estrich

és a főoldal:
Aljzatbeton esztrich géppel +36305005983 , esztrich beton készítés, esztrich betonozás, esztrich, estrich

Üdv,
Hawk
hawkandras nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-11-30, 07:43   #44 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-11-30
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
DuDieHUN Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Esztrich beton

image.jpg

Sziasztok, remlem
jo topicba irok, lenne egy eleg nagy problemam eszteich aljzattal kapcsolatban


most szeptemberben csinaltak egy bp-i tarsashazban az aljzatot, az eszteich alatt könnyűbetom + pogacsas rendszer es padlofutes talalhato, erre jott az eszteich 5-7 cm sajnos vashalo nelkul csak valami szálas erősítést tettek bele, oldalt a fal
mentén van 1 cm peremszigetelo, a felulet mérete kb 32 nm

most kezdenénk burkolni, de sajnos található rajta egy nagy repedés + pár kisebb, mit lehetne kezdeni vele, nehogy a burkolat megrepedjen?
DuDieHUN nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-11-30, 16:36   #45 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Esztrich beton

Sajnos az esélyek nem igazán jók. Az aljzatbetont 20 négyzetméterenként dilatálni illene. Ráadásul a padlófűtés a hőmozgással folyamatos igénybevételt jelent a szerkezetre. Léteznek különböző gyártóknak beton javító anyagai, de nem tudom mennyire lesz hatékony az eredmény. Javaslom próbáld meg felhívni a MAPEI műszaki tanácsadóját, és vele beszéld meg, hogy mit tudnak ajánlani a konkrét helyzetre.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-10-02, 00:58   #46 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-10-02
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Toga Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás esztrich készítés előtt

Tisztelt Fórumozók, szakértők!
Családi ház betonozása előtt állunk. a terület 105m2 amelyből kb 70m2 padlófűtéssel van ellátva, a maradék a 3 szoba. A fűtéscsövek vashálóra vannak letekerve amely hálók a helységek között nem, de egyébként egymáshoz vannak rögzítve. Az esztrich szálerősített, contopp száradásgyorsító adalékkal kevert lesz. Az esztrichet készítő szakember dilatáció alatt a beton teljes vastagságának 2/3-ig történő "bevágását" érti. Nekem gyanus, hogy ez nem megfelelő, nem elegendő ezért ragaszkodni fogok a korrekt dilatációs hézag elkészítéséhez. De. Ha a teljes keresztmetszet el van választva nem mozoghat e egymáshoz viszonyítva függőlegesen a két felület? Van-e olyan dilatációs fuga amihez hazánkban is hozzá lehet jutni? A neten találtam Baumit, Purmo, Schlüter termékeket de itthon nem találtam forgalmazót.
Köszönöm a segítséget és elnézést a keszekusza fogalmazásárt de már nem tudom hol áll a fejem annyi ellentétes állásfoglalást olvastam a témában.
Toga nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-10-04, 15:12   #47 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Esztrich beton

Szia, körülbelül hasonló a mi családi házunk mérete és az általad leírtak szerint van fektetve a padlófűtés is. Nálunk egyáltalán nics betonvágás, ez fel sem merült, azonban az oldalfalaknál beton és a falazat között körbe kb fél centi dilatációs hézag lett végig hagyva diletációs polifoam szalaggal.

Gyorsan rákerestem a neten, valami ilyet használtunk mi is 10 éve:
Polifoam habcsík dilatációs 150 mm vásárolni - OBI

A legnagyobb felület 8,75 x 5,5m ez is egyben van, persze a hézagokkal körben. Nem tudom ez-e a tökéletes megoldás, de nálunk igy van 10 éve.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-05-23, 14:48   #48 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 17-03-09
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
emmma Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Esztrich beton

Sziasztok! Ismét egy kis segítséget szeretnék kérni, most az esztrich réteggel kapcsolatban. Családi házunk felújításánál eljutottunk oda, hogy a kötöttségek fogyelembe vételével kialakítottuk a felületeket. Egy helyiségben (nappali) sajnos csak 5 cm szigetelő réteg fér el (bár ezt optimalizáltuk azzal, hogy lépésálló PIR hab lesz), viszont a ház többi helyiségében magasabb szigetelés is fér, így oda ezen kivül kerül még 4 cm EPS (lépésálló). Erre jön az esztich réteg. Eddig úgy kalkuláltunk, hogy akkor mindenhová jön 5 cm esztrich. De ma arra ébredtem, hogy az kevés lehet, mert néhány helyiségben (pl. ebédlő+konyha) lesz padlófűtés. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek olyat lehet-e, érdemes-e, hogy az "5 cm-es nappali helyiség" kivételével a többi helyre 6 cm esztrich kerüljön. Szerintetek ez jobb lenne? Nem szeretném ha szétrepedezne majd a felület. Ez az 1 cm szintkülönbség (a felület amúgy teljesen egyenes már, csak a válaszvonalnál ugye 1 cm eltérés lenne) okozhat-e problémát? Oda kerüljön diletációs hézag? (itt ugye lesz egy ajtó, a nappali és az ebédlő+konyha között, de küszöb nem.) Véleményetek? Minden észrevételt szívesen fogadok! Köszi!
emmma nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-05-23, 17:40   #49 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Esztrich beton

Az 1 cm szintkülönbség használati szempontból szokott problémás lenni, érdemes küszöbbel is elválasztani. Egyébként miért nem növelitek mindenhol egyformán a vastagságot?
Az aljzatot minden ajtónál elválasztjuk, helyiségenként önálló mezőket alkotnak, sőt ha a helyiség 20 m2-nél nagyobb, akkor a helyiségen belül is tovább kell osztani.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
emmma (2017-06-08)
Válaszol

Címkék
aljzatbeton, beton, betonozás, eszrich, esztrich

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 15:53 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum