Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Betonozás
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-08-10, 15:19   #21 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Esztrich beton

Én előszörém ezt a céget a panaszommal felkeresném, aztán csak meg lehet tudni, mi volt a hiba és , hogy lehet kijavítani.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-08-10, 15:30   #22 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Esztrich beton

Én műszakilag csak azt tenném hozzá, hogy ha az aljzat teljesen átrepedt, akkor semmiképp nem szabad ráburkolni. Ha az egyes részek elváltak, akkor egymástól függetlenül tudnak mozogni, és az meg fog látszani a burkolaton is!
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-08-10, 20:03   #23 (permalink)
FBX
Új tag
 
Csatlakozott: 12-07-17
Összes hozzászólás: 12
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
FBX Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Esztrich beton

De nem tudom eldönteni, hogy teljesen átrepdedt-e.
Ha ráállok nem mozog.
FBX nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-08-10, 20:18   #24 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Esztrich beton

Ha egy folytonos vonal végigfut a felületen, akkor az nagy valószínűséggel átrepedt, legfeljebb az alját tartja össze egy kicsit a háló. Ha pókháló szerű kusza hálózat, akkor van rá esély, hogy kevésbé súlyos a probléma.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-08-13, 15:54   #25 (permalink)
FBX
Új tag
 
Csatlakozott: 12-07-17
Összes hozzászólás: 12
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
FBX Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Esztrich beton

Folytonosak a repedések, és végigfutnak.
Készítettem képeket, de sajnos nem túl jól látszik
http://pics.coldline.hu/pics/641504-20120813-1g59dr.jpg



FBX nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-08-14, 07:16   #26 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Esztrich beton

Jó nagy repedések vannak itt.Ez a 40 Celsius fokos meleg nem tett jót neki.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-08-14, 08:15   #27 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Esztrich beton

Ezek nem kis repedések, ha jól látom 4 nagy táblára esett szét ami biztos nem fordult volna elő, ha a vasháló szakszerűen van betéve. Most már modhatjuk kár hogy azokat a távtartókat nem tetted bele és az is nagy kérdés, hogy a vasháló hogyan lett összelapolva.
A vasháló szétvágása szintén elég bizarr számomra, hiszen ezeket a 2x5-darabokat simán el lehet helyezni abban a helységben és csak a széleket kellett volna toldani.
A fő probléma az amit István említ. HA a vasháló nem fogja egybe az egészet és ezek a nagy táblák külön tudnak mozogni akár csak pár tizedmiliméter akkor is meg fog repedni és kiperegni a fuga ha kővel burkolsz. De talán más a helyzet ha pl. laminált lapban gondolkodsz, mert ott nem lesz olyan nagy a probléma, főleg mivel azt nem ragasztod az aljzathoz.

Kár hogy nincs fotód az előkészített állapotról ami nálunk így nézett ki:


és én nem vettem távtartókat, de a betonozás során kavicsokkal emeltük a vashálót 2 cm körüli magasságra.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-08-15, 17:02   #28 (permalink)
FBX
Új tag
 
Csatlakozott: 12-07-17
Összes hozzászólás: 12
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
FBX Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Esztrich beton

A terület nem négyzet alapú, hanem tagoltabb annál. Igaziból 8 részre repedt.
Azt kellene eldönteni, hogy van-e értelme flex-el elvágni, megragasztani, vagy mindenképpen fel kell-e törni, és újrabetonozni.
Esetleg maradhat-e így?
Van fotóm az előkészített felületről is, de azon csak annyi látszik, hogy a vasháló le van rakva a lefóliázott területre. És nincsen megemelve a háló.
Nem volt rá idő. A hálót is az esztrich-esek tették le. Ők is darabolták fel olyan picire.
Én is veszekedtem velül egy sort, hogy miért vágták felé olyan picire a táblákat, de annyiban igazuk volt, hogy a tábla nem fért be a 210 magas ajtón sem egyben.
Azt mondták, hogy ne vesződjek a távtartókkal, majd ők megemelik a hálót, amikor öntenek rá betont.....
Hát én nem láttam, hogy emelgették volna.
Átfedés pedig nem nagyon lehetett, mert én úgy vettem a hálót, hogy az pont elég volt. (Úgy gondoltam, hogy nem lesz az feldarabolva.)
FBX nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-08-16, 20:27   #29 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Esztrich beton

Mondjuk próbáld meg összenézni a fotókat a repedésekkel a betonon, úgy vélem itt lesznek a repedések is. Nem vagyok szakértő, de a szakszerűen vasalt területeken nem gondolom hogy teljesen átrepedne a beton. Mi van akkor ha azért repedt meg a beton felülete, mert meleg volt és a hőtágulás miatt felpuposodott (az alja egyben van). Az is lehet hogy felületi 1-2 cm-es repedés. Mindenképp meg kell alaposan vizsgálni. Van egy mezei és elég egyszerű teszt erre, tegyél egy golyót (vasgolyó, vagy pingponglabda) a felületre és néz meg elindul-e kifelé.

"a tábla nem fért be a 210 magas ajtón sem egyben." - ez nem elfogadható érv, mivel a vasháló táblák 5.00x2,15 m méretűek, amik egy bejárati ajtón, vagy erkélyajtón eldöntve biztos befér (csak nagyon óvatosan és lassan kell 3 embernek bevinni).
Hát, az már gond, ha Te pont kimérted és úgy vetted meg, hogy nem volt belekalkulálva hogy átlapolják, de ilyenkor még az is jobb megoldás ha a széleken kimarad 10-20 cm vasalatlanul, de fő felület rendesen meg van csinálva

"Azt mondták, hogy ne vesződjek a távtartókkal..." ebben csak annyiban adnék igazat a munkásoknak, hogy senki sem szereti ha beleszólnak a munkájukba, ezt aláírom. Azt viszont nem hogy nem vették el tőled a távtartókat és nem rakták be ők maguk, ha már látták, hogy megvetted és odavitted nekik.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-08-17, 20:06   #30 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Esztrich beton

Az első képen nagyon határozott, merőleges irányoknak látszanak. Érdemes összehasonlítani a betonozás előtti képekkel, el tudom képzelni, hogy a háló hibás toldása a gond
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
aljzatbeton, beton, betonozás, eszrich, esztrich


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 01:23 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum