Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Betonozás
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-07-15, 21:35   #11 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Szerelőbeton

Ha jól meg van tömörítve alatta a töltés (és azt nem érdemes kihagyni!) akkor egy viszonylag vékony is elegendő: átm 5-ös háló 15/15 cm méretben. Hegesztett háló esetén a toldási átfedés minden esetben minimum a háló lyukmérete
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-07-16, 21:32   #12 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Szerelőbeton

Az átfedéshez jó segítség, ha leteszitek a teljes sort és megnézitek milyen átfedés marad. Az egy hálónak meg kell lenni, de kár levágni belőle a végén, igy akár lehet másfél, vagy kettő is. Azonban annál több már sok és pazarlás.

Egyébként a maradék háló később még jól jöhet olyan helyekre mint a járda, ahova egyébként nem vennél vasat, viszont ha van akkor már érdemes beletenni.

A vasháló vastagsága a terheléstől függően van méretezve, így az nem igaz, hogy minél vastagabb annál jobb. Ha nincs a kiviteli tervben meghatározva, akkor nálunk a szerelőbetonban 6-os háló van, a födémre meg 4-es tettünk.

Fontos hogy a kémény alapja is jól ki legyen betonozva (téglából épített kémény esetén, kb 1 m3-es alap legyen) ami szintén össze van vasalva a sávalappal.

A kötöződrótot se felejtsétek el :-)
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-07-22, 10:36   #13 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 12-07-01
Összes hozzászólás: 33
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Tóth László Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szerelőbeton

Elkészült a szerelőbeton, de sajnos a felületén a betonozást követően 1-2 órával 10-20 cm hosszú repedések jelentek meg. Nem tudom mi lehet az oka, a kiszáradást ki lehet zárni, mert nedves volt a felülete, és az idő sem volt túl meleg. A beton 95 % -át mixerrel hozattuk, a maradék 5 %-ot kézzel kevertük, de mindkét betonnál jelentkeztek repedések. A beton alá fóliát tettünk, hogy ne száradjon ki olyan gyorsan talán ez lehet a gond? A kőműves szerint túl sok lehetett a cement a betonba, az okozhatta a repedéseket. A beton vastagsága kb.10 cm. Ezek a repedések gondot okozhatnak a későbbiekben? Mit lehet velük tenni?
Tóth László nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-07-22, 13:42   #14 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Szerelőbeton

A cementes anyagok szilárdulásának természetes következménye a zsugorodás. Minden hagyományos cementtel készült beton szilárdulás közben kismértékben összemegy. A leírt repedések inkább a hígabb betonokra jellemzőek, ha csak ilyen rövidek, és szétszórtak, akkor nincs semmi tennivaló.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-07-30, 12:13   #15 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-07-30
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
eric65 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szerelőbeton

Sziasztok!
Nemrégiben vettem egy vályog vertfalú házat, 60 cm széles falakkal. Gondoltam szerelőbetont csináltatok az egész házba, 65nm összesen. Mivel nincs alapja olyan ötletem is támadt, hogy pont alapozást csinálnák neki, nem végig folyamatos alapra gondoltam, hanem a sarkok megerősítése és szakaszosan a fő falak alá. Mivel beül már fel lesz szedve a beton, gondoltam belül alá ásni maximum 1 méter széles és 80 cm lefelé. Kőműves mondta ne mind a 60 cm szélességben ássak alá, hanem elég a 40 cm és úgy magyarázta hogy nem zsaluval hanem a fal mellett picit felhozni a betont. Nem tudom hogy vajon azért, mert itt olvastam a beton zsugorodásról és akkor így a fal alatt nem keletkezik légrés? Vagy csak az egyszerűség kedvéért mondta így nekem.
A majdani kivitelező kőműves úgy mondta hogy nem kell alá sóder, a ház homokos területen fekszik szép száraz. Erre mondott 3cm betont, majd ha ez kész jönne a vízes akivel együtt dolgozik és ezen a rétegen futna a vezetékes víz és a radiátor csövek, szennyvízet is kiépítené. Persze szigetelve a csővek és ide jönne még öt centis hungarocell, erre mondta h jönne 6 cm befejező beton.
A házról annyit hogy a kövesút másik felén a házak kertje mögött van a vasúti sín.
Van egy két repedés, de a kőművesek szerint nem vészes. Azt mondták nem szükséges a pontalapozás. Volt aki kívülről javasolta a pontalapozást. Egy ember azt mondta nem érdemes az alapozás, mert már olyan régóta van ott a ház és a vasút is hogy az már berázódott a helyére és lehet ezzel csak újabb súlyedésre kényszerítem a házat a meglazított talajjal. Erre vélemény?
Amit még nem értek ha leteszik az első három centis betont hol fogja elvezetni a vízes a pl. 110-es wc csövet?
Mit szóltok a kőműves réteg vastagsághoz?
Pontalapozásra vélemény esetleg?
Előre is köszönöm a válaszokat!
További szép napot!
eric65 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-07-30, 12:51   #16 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Szerelőbeton

Ebben a hosszú felsorolásban elég sok kavarodást érzek, több ponton keverednek a fogalmak, és úgy érzem az emlegetett kivitelezők is több számomra meglepő dolgot mondtak. (csak két kiragadott: A 60 cm vastagságot csak 40 cm vastagságban aláalapozni szerintem nem tenne jót a falnak. 3cm vastag betont még szilárd, sík aljzatra is csak végső esetben készítünk, talajra semmiképp)
Javaslom, hogy keress a közeledben egy szakértőt, aki az épületet képes a helyszínen összességében átlátni, és ennek megfelelően tanácsot adni a szükséges munkákra.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2022-01-18, 18:57   #17 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 22-01-18
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
nagy Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szerelőbeton

Hello!

Szeretnék tanácsot kérni, most épülő házunk (110nm) alatt pince lesz, a teleknek a szintje az utca szinttől kb 3m-rel magasabban van, dombos telek, így adja magát a pince,
A kérdésem az lenne, hogy a pince részhez feltétlen szükséges-e a szerelőbeton?
Vagy elegendő a savalap és arra szigetelése majd a zsalukő... természetesen a födémnél nem kérdés a szerelő beton!

Én személy szerintem nem szívesen tennék “feleslegesen” annyi betont és betonhálót a pincébe, hisz tároló és garázs funkciót fog betölteni... (pincés házban nőttem fel, ott meg jelenleg sincs mindenhol betonozva a padló...)
Így merült fel bennem ez a kérdés és természetesen az anyagi része sem elhanyagolható...
Köszönöm előre is a tanácsokat!

udv, nagyi
nagy nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
beton, betonozás, kulékavics, szerelőbeton, töltőkavics


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 09:16 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum