Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Betonozás (http://epitkezes.forum.hu/betonozas/)
-   -   Aljzatbeton készítéséhez kérek segítséget. (http://epitkezes.forum.hu/betonozas/834-aljzatbeton-keszitesehez-kerek-segitseget.html)

Dodó 2012-06-27 15:58

Aljzatbeton készítéséhez kérek segítséget.
 
Tisztelt Hozzáértők!A segítségeteket szeretném kérni egy pince aljzatbeton készítéséhez.Szóval.Van egy pincehelység egy belvárosi bérház aljában.Jelenleg a padló,föld.Hogyan tudnám megoldani a legolcsóbban(de tényleg a legolcsóbban)ám a leghatékonyabban a lebetonozását?Jelenleg az az elképzelés,hogy: Fólia-5cm tömörítet sóder-5cm szerelő beton-kátránylap szigetelés-10cm bevasalt beton. A kérdésem,hogy ez így működik –e?Van esetleg olcsóbb megoldás?Egyáltalán,mi a megoldás?Előre is köszönöm a segítségeteket!

Zsuzsa 2012-06-27 17:01

re: Aljzatbeton készítéséhez kérek segítséget.
 
Szia, nekem is van pincém, és csak egy vékony réteg betont tetettem alulra, minden faxni nélkül, és tök száraz.Gondolom nem akarsz mázsás terheket rátenni.

istvan62 2012-06-27 18:08

re: Aljzatbeton készítéséhez kérek segítséget.
 
Elsősorban azt tisztázzuk, mi a helyiség funkciója. Ha csak pince tároló, szárazsági, és egyéb kritériumok nélkül, akkor tényleg megoldható egy réteg betonnal.

krisz1986 2012-06-27 19:37

re: Aljzatbeton készítéséhez kérek segítséget.
 
És rendes kevert betonal nem bolti gyorsankészítet boritékosal!

Zsigmond2 2012-06-27 21:47

re: Aljzatbeton készítéséhez kérek segítséget.
 
Üdv nincs baj a zsákos betonnal sok esetben még jobb megoldás.Lásuk csak sódert hozatni amit nem, lehet mindig kiszámolni pontosan ha marad akkor mit csinálok vele na nem mintha a csúzliba nem kéne. Plusz fuvar a cement bár a zsákos beton ha sok kell persze drágább de ha kevés 1-2 zsákkal el lehet ugrani személykocsival is ha marad akkor pedig elfér egy darabig.De azért egy fólia nem árt alá.

sbs 2012-06-28 00:29

re: Aljzatbeton készítéséhez kérek segítséget.
 
Mindenképpen tisztázni kéne mi lesz a funkciója, és milyen terheket kívánsz benne tárolni. Azt is tudni kell, hogy mennyire veszélyeztet a talajvíz, azaz kell e vízszigetelés.

Amit te leírtál rétegrendet az egy lakásként funkcionáló aljzatbetonozásnak felel meg. Ráadásul, ha nem lesznek falazatok a vasalásnak sincs akkora jelentősége (bár én nagy "vasaló" vagyok) Én a különálló pincénket 8-10 cm betonnal húztam le, azóta sincs vele bajom.

Na és a hatékonyság..... kontra egyszerűség. Egy gyors köbözés után ha megrendelsz egy pumix kocsival mixerbetont (a pumixos autón van egy kisebb betonpumpa) kb 1-2 óra alatt végzel. Beton árakat itt találsz. Csak egy kőművesnek kell lehúzni a pincébe lepumpált betont.... Számold ki cserébe mennyi az emberi munkaerő + betonkeverés + bedolgozás költsége és ideje.

Zsuzsa 2012-06-28 12:12

re: Aljzatbeton készítéséhez kérek segítséget.
 
Még egy lényeges szempontra felhívom mindenki figyelmét, aki a pincéjét mélyíti, az alap alá ne nagyon ásson le, mert az épület a nyakába szakad.
Amikor a feltöltést elvesszük a főfal mellől, a falak befelé mozdulnak, ezért jobb a pince aljzatát meghagyni eredeti állapotába.

istvan62 2012-06-28 14:46

re: Aljzatbeton készítéséhez kérek segítséget.
 
Én szigorúbban fogalmaznék: statikus nélkül ne mélyítse senki a pincéjét (http://epitkezes.forum.hu/szigeteles...zigeteles.html)

krisz1986 2012-06-28 19:36

re: Aljzatbeton készítéséhez kérek segítséget.
 
És aki mint kedves barátom szigoruan fogalmaz éppen statikus is. Úgyhogy ajánlom öt. Zsigmond2 én nem tudom én még annyira nem dolgoztam vele évek ota nem betonoztam nagyon. max gleteltem és gipszeltem. SBS téged is látni? Barátom akkor ezek szerint ismét itt üdvölhetünk körünkben.

szita 2012-06-28 19:52

re: Aljzatbeton készítéséhez kérek segítséget.
 
Mindenképpen vasalt beton legyen,10x10es 6os vasháló, C10-es betonnal, de le kellene zárni majd a betont, hogy ne porladjon fel, pl műgyantával.


A pontos idő 15:00 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum